Novinka: Zgemma H5

Napísal Ivan P. 1 dňa 22 október 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

FULL HD linuxové combo s H.265

 Oznamujeme priaznivcom satelitnej techniky, že sme začali predaj nového prijímača, ktorý nesie označenie Zgemma H5.

Jedná sa o FULLHD, dvojtunerový combo linuxový prijímač pracujúci na OS ENIGMA 2. Prijímač je určený pre príjem FTA  aj kódovaného HD a SD satelitného DVB-S2 ,terestriálneho DVB-T/T2, alebo káblového vysielania DVB-C v kompresii mpeg2 a mpeg 4/H.264 a HEVC/H.265 . Prijímač má jednu čítačku dekódovacích kariet, CI slot pre vloženie CI/CI+ modulu nemá.

ellano_logo_hlavna.png

zgemmah5_a.jpg

 

 

Pod krytom prijímača Zgemmy H5 je dualtrade procesor BCM73625 , 2-jadro o takte jadra 751MHz s výkonom.2.000 DMIPS, 256 MB FLASH  a 512 DDR3 operačnej pamäte. Prijímač je vybavený jedným pevne zabudovaným satelitným tunerom typu DVB-S2 a jedným pevne zabudovaným hybridným tunerom DVB-T2/C pre terestriálnu a káblovú TV . Ku TV je možné pripojiť prijímač cez HDMI, alebo ce AV kábel/cinch. Pre prehrávanie a nahrávanie je možné použiť dva USB porty 2.0 alebo po zabudovaní interný 2.5" SATA HDD( nie je súčasťou balenia prijímača). Pripojenie ku internetu je možné ethernetom 10/100MB a LAN káblom , alebo USB wifi adaprérom ku wifi sieti. Prijímač má aj digitálny koaxiálny zvukový výstup S/PDIF. 

zgemma h5 3 zgemma h5 2

 

 

 

Napájanie anténneho zosilňovača 5V z tuneru prijímača pre príjem DVB-T/T2 sa zapína trochu netradične a to prepínačom na zadnom paneli.

Do prijímača nieje možné zabudovať interný HDD, nahrávať a prehrávať môžete z USB HDD pripojeného do jedného z dvoch USB 2.0 portov(1predný+1zadný).

Obsah Balenia:

  • Prijímač Zdemma H5
  • externý napájací zdroj 12V
  • HDMI kábel
  • Diaľkový ovládač
  • Návod na obsluhu

Viac informácii o prijímači Zgemma H5 sa dozviete TU.

 

Prijímač dodávame plne nakonfigurovaný v nasledovnej konfigurácii:

Ako základ je enigma OpenTV 6.2 z 10/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Enigma má najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.15.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií.

infoe2

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix.

menu infb

Taktiež sme Vám v enigme doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16, stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass16 .

hdg1 hdg2 hdg3

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, OrangeTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.1.1, CSFD 12.50, Cool TV Guide,Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC,OpenwebIf, HbbTV, CllearMEM a iné.

plg1  plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Nastavenia enigmy:

Obrazový výstup prijímača je nastavenýna 720p, rozlíšenie si zmeníte zobrazenie v menu/nastavenia/Systém/AV settings.

Tuner A je nastavený na družicu 23,5E.

Tuner B DVB.T2

Prístupové FTP údaje sú:

meno:root

heslo:root

Nastavenie tlačidiel:

Do zoznamu favoritných skupín sa dostanete stlačením tlačidla FAV.

červené Info Panel

zelené Pluginy

žlté  Audio

modré Rýchle menu nastavení

modrédlho Rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup inštalácie enigmy Zgemma H5:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku zgemma s podzložkou h5 v ktorej sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis USB stlačte a pustite tlačidlo standby na prednom paneli prijímača, tým sa spustí inštalácia enigmy.

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Zgemma H5v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. 

Pokiaľ ste u nás Váš prijímač Zgemma H5 nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget