10 filmových trhákov, ktoré sa nedostali do kina, ale na streamovacie platformy

Napísal misterz 1 dňa 25 august 2023 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Keď Sa Veľké Plátno Presunulo Online: Filmové Hity na Dosah Ruky

V minulosti bolo bežné, že sa filmy najprv premietali v kinách a až neskôr sa dostali do iných foriem distribúcie, ako napríklad na DVD alebo na televízne obrazovky. V súčasnej dobe rastu obľúbenosti streamovacích platforiem, sú práve tieto pre mnohých divákov prvou voľbou pri sledovaní filmov. To má za následok, že niektoré filmy, ktoré neboli schválené na premietanie v kinách, alebo boli premietané iba v obmedzenom počte kín, sa dostávajú na streamovacie platformy. V nasledujúcom článku sa pozrieme na 10 takýchto filmových trhákov.

10 filmov ktore sa nedostali do kina ale na stream fb 654654 

Dnes sa stáva čoraz bežnejšie, že filmy, ktoré by sme si tradične pozreli v kinách, sa dostávajú na streamovacie platformy. Dôvodov je hneď niekoľko. Jedným z nich môže byť pandémia COVID-19, ktorá znamenala uzavretie kín a prerušenie tradičného modelu distribúcie filmov. Avšak, aj pred pandémiou sa niektoré filmy nedostávali do kín, a to z rôznych dôvodov.

Medzi najčastejšie patrí neistota producentov ohľadom komerčného úspechu filmu, nedostatok priestoru v kinách pre nové filmy, alebo aj kontroverzie spojené s obsahom filmu, ktoré odrádzajú distribútorov od jeho distribúcie v kine. Dôsledkom toho môže byť, že niektoré filmy sa nakoniec dostanú len na streamovacie platformy, kde však môžu byť úspešné rovnako ako v kine a získať si fanúšikov po celom svete.

Ako príklady týchto filmov môžeme uviesť napríklad Roma (2018), The Irishman (2019), Marriage Story (2019), The King (2019) alebo Triple Frontier (2019).

V nasledujúcom zozname sa pozrieme na 10 filmov, ktoré sa dostali iba na streamovacie platformy, ale aj tak si získali obrovskú popularitu a ohlasy od divákov i kritikov. Za týmto rozhodnutím stála väčšinou pandémia COVID-19 a s tým súvisiace obmedzenia návštevnosti kín.

Army of the Dead (2021)

Film bol režírovaný Zackom Snyderom, ktorý je známy svojimi prácami ako Watchmen či Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti. Okrem Dave Bautistu sa v hlavných úlohách objavujú aj Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana de la Reguera a ďalší.

Príbeh sa zameriava na skupinu zločincov, ktorí sú najatí, aby vnikli do karanténnej zóny v Las Vegas a ukradli peniaze z kasína. Toto územie však obývajú zombíci, ktorí vznikli ako dôsledok experimentálnej vojenskej činnosti. Hlavný hrdina sa snaží získať peniaze a zároveň zachrániť svoju dcéru, ktorá sa nachádza v oblasti.

Film ponúka divákovi mix akcie, napätia a hororu s netradičným prístupom k zombíkom, ktorí sú v tomto prípade inteligentnejší a rýchlejší ako klasickí zombíci. Taktiež sa vyznačuje vizuálnou stránkou a zaujímavou hudbou, ktorá okrem iného obsahuje aj cover verziu piesne Viva Las Vegas od Elvisa Presleyho.

p19604263_v_h8_aa.jpg

Kde sledovať Army of the Dead?

 

Mulan (2020)

Námetom pre tento film bol tradičný čínsky príbeh o mladej žene, ktorá sa vydáva do vojny namiesto svojho chorého otca. V prevlečení za chlapca musí hájiť česť svojej rodiny a chrániť svoju krajinu pred inváziou. Hlavná hrdinka, ktorú si zahrala Liu Yifei, tu prechádza tvrdým výcvikom, aby sa stala bojovníčkou a pritom sa musí vysporiadať s rôznymi výzvami a nepriateľmi.

Mulan bol režírovaný Niki Caro, ktorá je známa filmami ako Whale Rider a North Country. Okrem Liu Yifei sa v hlavných úlohách objavujú aj Donnie Yen, Gong Li, Jet Li a ďalší.

Film ponúka divákovi okrem dobrej akcie aj pôsobivé vizuálne efekty a scenérie, ktoré odrážajú bohatú kultúru a históriu Číny. Taktiež sa zameriava na odvahu a sebadôveru, pričom zároveň ukazuje, ako je dôležité byť verný svojmu vnútornému hlasu a ctiť svoje korene.

Stream-it-first-on-Disney_-v1-1.webp

Kde sledovať Mulan?

 

Palm Springs (2020)

Film je komédiou o dvoch ľuďoch, ktorí sa stretávajú na svadbe a sú nútení zažívať ten istý deň stále dokola. Hlavnými postavami sú Nyles (Andy Samberg) a Sarah (Cristin Milioti), ktorí sa snažia zistiť, čo spôsobuje ich časovú slučku a ako sa z nej dostať. Cestou sa ale musia vyrovnávať s rôznymi prekážkami, pričom zistia, že na to, aby sa ich situácia zmenila, musia najskôr zmeniť samých seba.

Palm Springs bol režírovaný Maxom Barbakowom, ktorý je známy svojimi krátkymi filmami a televíznymi seriálmi. Okrem Samberga a Miliotiho sa v hlavných úlohách objavujú aj J.K. Simmons a Peter Gallagher.

Film ponúka divákovi vtipné a nečakané zvraty, zaujímavé postavy a podmanivú atmosféru. Zameriava sa predovšetkým na témy ako sú láska, priateľstvo a sebareflexia. Taktiež poukazuje na fakt, že niekedy sa musíme zmieriť so svojimi chybami a naučiť sa žiť v súčasnosti.

38624b01-d842-4ab6-b2a9-a9465d506ac8.jpg

Kde sledovať Palm Springs?

 

The Midnight Sky (2020)

Sci-fi dráma o vedeckom pracovníkovi Augustineovi (George Clooney), ktorý zostáva na opustenej arktickej stanici, aby varoval posádku vesmírnej lode pred návratom na zničenú Zem. Zároveň sa snaží nadviazať kontakt s inou pozemskou stanicou, kde sa nachádza posledná nádej ľudstva na prežitie. Augustine sa vydáva na nebezpečnú cestu cez snežné pláne a snaží sa zachrániť posádku lode aj zvyšok ľudstva.

The Midnight Sky bol režírovaný Georgeom Clooneym, ktorý je známy nielen ako herec, ale aj ako režisér. Okrem Clooneyho sa v hlavných úlohách objavujú aj Felicity Jones, David Oyelowo, Kyle Chandler a ďalší.

Film ponúka divákovi napätie, emotívne momenty a pôsobivú vizuálnu stránku, ktorá zobrazuje krásy a nebezpečenstvá Arktídy, ako aj nehostinný priestor vesmíru. Zameriava sa na témy ako osamelosť, nádej, láska a ľudská túžba po prežití. Tiež privádza na myšlienku, že niekedy musíme riskovať úplne všetko, aby sme zachránili to, čo je pre nás najdôležitejšie.

Midnight Sky2

Kde sledovať The Midnight Sky?

 

Wonder Woman 1984 (2020)

Film sa odohráva v roku 1984 - Diana Prince alias Wonder Woman (Gal Gadot) sa snaží zabrániť hrozbe, ktorú predstavuje záhadný artefakt, ktorý dokáže plniť želania. Počas toho sa Diana stretne so svojím bývalým priateľom a kolegom z práce Steveom Trevorom (Chris Pine), ktorý zomrel v predchádzajúcom filme. Diana však musí čeliť aj novému záporákovi, biznismenovi Maxovi Lordovi (Pedro Pascal), ktorý je ochotný urobiť čokoľvek, aby získal artefakt a získal tak neobmedzenú moc.

Režisérom filmu bol Patty Jenkins, ktorý režíroval aj prvú časť Wonder Woman. Okrem Gal Gadot a Chrisa Pinea sa v hlavných úlohách objavujú aj Pedro Pascal a Kristen Wiig.

Film ponúka divákovi akčné scény, emocionálne momenty a príbeh o hľadaní správnej cesty. Zameriava sa na témy ako sú láska, priateľstvo, morálka a prijatie minulosti. Wonder Woman 1984 poskytuje silnú a pozitívnu postavu, ktorá slúži ako inšpirácia pre divákov všetkých vekových kategórií. Celkovo ide o zábavný a dobre natočený superhrdinský film, ktorý si dokáže užiť každý fanúšik tohto žánru.

wonder-woman-1984-columns-e1605234040302.webp

Kde sledovať Wonder Woman 1984?

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok na streame so super obrazom v 4K?
Kúp si certifikovaný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Enola Holmes (2020)

Film sleduje príbeh mladej Enoly Holmes (Millie Bobby Brown), sestry slávneho detektíva Sherlocka Holmesa (Henry Cavill). Enola sa snaží nájsť svoju zmiznutú matku a počas toho sa dostáva do mnohých nebezpečných situácií. Na svojej ceste stretáva nových priateľov, vrátane mladého lorda Tewkesburyho (Louis Partridge), ktorého sa snaží ochrániť pred neznámym nepriateľom.

Režisérom filmu bol Harry Bradbeer a scenár napísal Jack Thorne. Okrem Millie Bobby Brown a Henryho Cavilla sa v hlavných úlohách objavujú aj Helena Bonham Carter a Sam Claflin.

Enola Holmes ponúka divákovi vynikajúce herecké výkony a napínavý príbeh. Film zdôrazňuje silu žien, dôležitosť rodiny a priateľstva a tiež poukazuje na to, že aj mladí ľudia môžu byť hrdinami. Enola je silná a inteligentná postava, ktorá slúži ako inšpirácia pre mladé dievčatá a ukazuje, že môžu dosiahnuť čokoľvek, čo si stanovia ako cieľ. Celkovo ide o zábavný a dobre natočený film, ktorý si dokážu užiť diváci rôznych vekových kategórií. Nezabudnite si pozrieť aj dvojku z roku 2022.

p18697406_v_h8_ab.jpg

Kde sledovať Enola Holmes?

 

The King of Staten Island (2020)

Príbeh sa zameriava na Scotta (Pete Davidson) - muža, ktorý sa snaží vyrovnať so stratou svojho otca. Scott má ťažkosti s hľadaním zmyslu svojho života a stále sa zotavuje z traumy, ktorú mu spôsobila táto strata. Na jeho životnej ceste sa však objavia nové osoby, vrátane Raya (Bill Burr), priateľa jeho matky a zhodou okolností hasiča ako bol jeho otec. Zmení jeho život k lepšiemu?

Režisérom filmu bol Judd Apatow a scenár napísali Pete Davidson, Apatow a Dave Sirus. Okrem Davisona sa v hlavných úlohách objavujú aj Marisa Tomei, Bill Burr, Bel Powley a Maude Apatow.

The King of Staten Island ponúka divákovi príjemnú a autentickú charakterovú drámu, ktorá sa zameriava na témy ako trauma, strata a hľadanie zmyslu života. Film má zmysel pre humor, no zároveň prináša aj emotívne momenty. Celkovo ide o dobrý film, ktorý predostiera pred diváka pohľad na zložitý proces dospelosti a výzvy, ktoré s ňou súvisia.

kingsofstateisland.jpg

Kde sledovať The King of Staten Island?

 

The Lovebirds (2020)

Komédia, ktorá sleduje príbeh páru Jibran (Kumail Nanjiani) a Leilani (Issa Rae). Obaja sa zrazu ocitnú v centre zločinu a musia spolupracovať na riešení záhady, aby dokázali svoju nevinu a zachránili sa. Na svojej ceste narazia na rôzne absurdné situácie, ale zároveň aj stretávajú zaujímavých ľudí.

Režisérom filmu bol Michael Showalter a scenár napísali Aaron Abrams a Brendan Gall. Okrem Nanjiania a Rae sa v hlavných úlohách objavujú aj Paul Sparks, Anna Camp a Kyle Bornheimer.

The Lovebirds ponúka divákovi zábavnú a často absurdnú akčnú komédiu s romantickým podtónom. Film má vtipné momenty a zaujímavé postavy, ktoré pridávajú na celkovej atmosfére. Celkovo ide o zábavný a príjemný film, ktorý je ideálny pre tých, ktorí hľadajú jednoduchú a zábavnú komédiu na večer.

Netflixs-Kumail-Nanjiani-Film-The-Lovebirds-Is-A-Winning-Comedy.jpg

Kde sledovať The Lovebirds?

 

Greyhound (2020)

Film sa odohráva počas druhej svetovej vojny a sleduje príbeh kapitána Ernesta Krausea, ktorý vedie americkú eskortu lodí. Tie sa snažia preplaviť cez Atlantik do Anglicka. Počas tejto nebezpečnej plavby musí kapitán Krause čeliť viacerým výzvam a bojovať proti nemeckým ponorkám.

Režisérom filmu je Aaron Schneider a v hlavnej úlohe kapitána Krausea sa objavuje herec Tom Hanks, ktorý zároveň napísal aj scenár, a to na základe knihy C.S. Forestera. Okrem Hanksa sa v ďalších úlohách objavujú napríklad Stephen Graham, Rob Morgan a Elisabeth Shue.

Film Greyhound ponúka divákom napínavý a dobre natočený vojnový príbeh, ktorý je založený na skutočných udalostiach. Vynikajúce herecké výkony a autentická atmosféra pridávajú na kvalite filmu. Pre tých, ktorí majú radi vojnové drámy, je Greyhound určite filmom, ktorý by si nemali nechať ujsť.

greyhound-apple-tv-tom-hanks.webp

Kde sledovať Greyhound?

 

The Trial of the Chicago 7 (2020)

Film sa zameriava na skutočnú udalosť s názvom "Chicago Seven Trial", ktorá sa odohrala v rokoch 1969-1970. Sleduje príbeh skupiny protestujúcich mladých ľudí, ktorí sa zúčastnili protivojnových demonštrácií pri zjazde Demokratickej strany v roku 1968 v Chicagu. Počas týchto demonštrácií došlo k násiliu a skupina siedmich protestujúcich bola neskôr obvinená zo spolčenia za účelom podnecovania násilia.

Režisérom a scenáristom filmu je Aaron Sorkin, ktorý je známy svojimi politickými a sociálnymi drámami. V hlavných úlohách sa objavujú obľúbení herci, ako sú Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne, Mark Rylance a Jeremy Strong.

Film ponúka divákom pútavý a dobre napísaný príbeh o politickom aktivizme, nespravodlivosti a snahe o dodržiavanie občianskych slobôd. Vynikajúce herecké výkony a autentická atmosféra z čias konca 60. rokov robia tento film mimoriadne silným. Film je výborným tipom najmä pre tých, ktorí majú radi drámy so sociálnym kontextom.

The Trial of the Chicago 7

Kde sledovať The Trial of the Chicago 7?

 

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu