Nokia Streaming Box 8010: Nový softvér, nové funkcie, nový ovládač!

Napísal Torben 1 dňa 28 august 2023 do kategórie Magazín, Android boxy, Špeciál

Nová revízia s novým ovládačom a novou aktualizáciou softvéru

V dynamickej dobe streamovania, kde sa požiadavky zákazníkov menia takmer každým dňom, Nokia Streaming Box 8010 stojí v čele peletónu vďaka svojej neúnavnej snahe o inováciu. Neodpočíva teda na vavrínoch a neustále sa snaží o ten najlepší zážitok z používania tohto výkonného streaming boxu. Odráža sa to v udržiavaní aktualizácií softvéru po bezpečnostnej stránke, opráv drobných chýb, pridávaní nových funkcií, ale tentokrát aj v inovovaní príslušenstva.

nokia streaming box 8010 v2 update 5555

Keď bol tento model predstavený, získal si obdiv mnohých užívateľov vďaka svojej špičkovej výbave harvéru a plne certifikovaným funkciám. Postavil sa na solídne základy svojho predchodcu, modelu Streaming Box 8000, a pridal do výbavy niekoľko ďalších lahôdok. Odporúčame Vám prečítať si recenziu na Nokia Streaming box 8010, kde sa o tomto boxe dozviete viac.

Zatiaľ čo mnohí konkurenti zaostávajú, Nokia investuje čas a zdroje do opravy akejkoľvek chyby v softvéri, zabezpečujúc tak plynulý a bezproblémový chod systému a aplikácií. Už o krátky čas bude pre model Streaming Box 8010 dostupná nová aktualizácia softvéru, ktorá prináša hlavne opravy, ale aj novú funkciu.

Aktualizácia by sa mala dotknúť aj opráv pre CoreElec. Ak Vám tento pojem nič nehovorí, alebo ste prekvapený, že Nokia ním disponuje, čítajte ďalej :)

Nakoniec si predstavíme aj úplne nový diaľkový ovládač, ktorý reflektuje žiadosti užívateľov a hlavne potreby funkcie Favorite App. Od uvedenia na trh bol model 8010 dodávaný s diaľkovým ovládačom, ktorý poznáte z modelu 8000. Teraz je však dodávaný v novej revízii - s novým typom ovládača a je už súčasťou balenia nami dodávaných Streaming boxov 8010. Nemusíte sa tak báť, že od nás dostanete box so starším typom ovládača.

nokia streaming box 8010 v2 656454

Softvérová aktualizácia

Prvou veľkou aktualizáciou modelu 8010 bola aktualizácia softvéru na verziu v11.8.4674, ktorá prebehla koncom marca 2023 a obsahovala všetky vylepšenia, ktoré v tom čase dostal aj model 8000. Viac o týchto vylepšeniach si môžete prečítať v článku o nových funkiách Nokia streaming box 8000

Okrem toho boli u modelu 8010 opravené problémy spojené s výstupom HDR/SDR, keď bol povolený Dolby Vision a opravy sa dočkal aj zvukový formát Dolby TrueHD, ktorý predtým v režime AUTOMATICKY nebol schopný správne vydávať zvuk. 

nokia 8010 update 03 2023

S nadchádzajúcou aktualizáciou prichádza verzia softvéru v11.8.5554 s úrovňou opráv zabezpečenia systému k 5.6.2023:

nokia 8010 update 08 2023 2 nokia 8010 update 08 2023 3

V novej verzii softvéru môžete očakávať tieto vylepšenia a opravy:

Zvuk po prebudení:  Po prebudení zo spánkového režimu, už nebudete musieť riešiť občasné problémy s nefunkčným zvukom.

LED dióda: V niektorých situáciách LED dióda na prístroji nereagovala správne. Tento problém bol úspešne odstránený.

Zvuku na AV porte: Opravený výstup zvuku na AV porte zabezpečuje, že až sa pustíte do sledovania cez tento výstup, dostanete čistejší zvuk.

Aplikácia Peacock: Ak ste narazili na problém s prehrávaním videa v aplikácii Peacock, tento problém už je minulosťou.

HDR10+: Niektorí užívatelia mohli zaznamenať problém s prehrávaním HDR10+ pri nastavení voľby HDR Auto. Opravené.

Rýchly reštart: Teraz bude možné jednoducho reštartovať vaše zariadenie dlhým stlačením tlačidla napájania, po ktorom sa ukáže možnosť reštartu.

Bezpečnosť: Softvér bol aktualizovaný s najnovšími bezpečnostným záplatami od Google.

nokia 8010 update 08 2023 1

 

Aj táto aktualizácia softvéru sa bude vykonávať plne automaticky, takže ani nemusíte zbadať, že sa nejaká aktualizácia vykonala, pretože sa vykonáva hlavne v nočných hodinách. Verziu softvéru si overíte tak, že na domovskej obrazovke vojdite do Nastavenia (ikonka ozubeného kolieska - vpravo hore) - Predvoľby zaradenia – Informácie, kde môžete aktualizáciu spustiť aj ručne. Nemusíte sa báť, že prídete o nejaké nastavenia, či aplikácie, všetko ostane v pôvodnom stave.

Pri aktualizácii zostáva zachovaná verzia Androidu, čiže stále ide o verziu Android TV 11.

CoreElec

Možno o tom ešte neviete, ale Nokia Streaming box 8010 je jedným z mála plne certifikovaných Android TV boxov, ktoré ponúkajú možnosť spustenia operačného systému CoreElec. Tento systém je vlastne niečo ako prehrávač KODI, ale s funkciami, ktoré KODI bežne nemá. Viac o tomto systéme sa dozviete v našom článku o CoreElecu.

CoreElec je možné v Nokia Streaming boxe 8010 spustiť z pripojeného USB kľúča, na ktorý sa CoreElec nainštaluje postupom, ktorý nájdete v spomínanom článku. Pokiaľ si na to netrúfate, môžete si USB kľúčik, s už nainštalovaným a nakonfigurovaným Coreelecom, zakúpiť v našom eshope

A teraz najdôležitejšia informácia - nadchádzajúca aktualizácia softvéru by mala riešiť aj opravu zobrazovania Dolby Vision v CoreElec, čím sa tento systém posunie na ďalšiu úroveň.

nokia 8010 coreelec dolby vision

Vylepšený diaľkový ovládač

Čerešničkou na torte je nový diaľkový ovládač, ktorý je odteraz dodávaný s modelom Streaming box 8010. Na prvý pohľad je tento ovládač podobný pôvodnému, avšak je o niečo väčší – má 206 mm oproti pôvodným 200 mm.

nokia 8010 novy ovladac 5526

Dôvodom väčších rozmerov sú dve nové tlačidlá:

Disney+: Nové tlačidlo pre rýchly prístup k aplikácii Disney+.

Favorite App (označené hviezdičkou): Programovateľné tlačidlo, ktorého funkciu si môže užívateľ individuálne nastaviť pre priame spustenie svojej obľúbenej aplikácie. Viac o tejto funkcii nájdete tu.

Záver

Technologický pokrok nikdy nespí, a Nokia to potvrdzuje svojimi neustálymi aktualizáciami a vylepšeniami. Model Streaming Box 8010 je dokonalým príkladom, ako by malo vyzerať moderné streamovacie zariadenie. S najnovšími aktualizáciami sa stáva ešte lepším a užívatelia môžu očakávať ešte viac v blízkej budúcnosti. Takže ak ešte nemáte tento model, možno je čas zvážiť upgrade. A ak ho už vlastníte, tešte sa na plynulejší a kvalitnejší zážitok zo streamovania.

Tento skvelý box si môžete zakúpiť v plne nakonfigurovanom stave a s najnovším softvérom v našom eshope Ellano.sk.

Pripomíname, že v predaji je stále aj starší, ale výborný Nokia Streaming Box 8000, HDMI stick Nokia Streaming Stick 800, ale aj ďalšie príslušenstvo pre Nokia boxy.


Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o novinkách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

4.7/5 hodnotení (7 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu