Postup inštalácie Multiboot a Dualboot u prijímača uClan USTYM 4K S2 OTT X

Napísal Ivan 1 dňa 10 júl 2023 do kategórie Digitálna škola, Magazín

Enigma 2 + Denys OS

Dnes Vám v podrobnom návode ukážeme ako na aktualizáciu softvéru a inštaláciu multibootu v prijímači uClan Ustym 4K S2 OTT X. Po zverejnení recenzie na tento prijímač mnohým nebolo jasné, ako si nahrať k DENYS OS aj Enigmu a tak tento článok je tu práve preto, aby vám krok za krokom ukázal, ako inštalovať a aktualizovať operačné systémy, ako je OS DENYS a Enigma2, vďaka čomu vám váš prijímač poskytne najlepšie možné funkcionality.

Prvá časť článku sa venuje prípadu, ak máte v prístroji nahratý iba OS DENYS a chcete si ho zaktualizovať na vyššiu verziu. Druhá časť článku prináša postup, keď máte v prístroji nahratý iba OS DENYS a chcete si okrem neho doinštalovať aj OS Enigma 2.

DENYS navod dualboot fb ikon 654654

OBSAH

Inštalácia OS DENYS v prijímači uClan Ustym 4K S2 OTT (neupravený prijímač iba s jedným OS)

Aktualizáciu FW OS DENYS prevediete  cez USB priamo v OS DENYS v menu/nastavenie/Aktualizácie softvéru/Spôsob aktualizovania USB. Pre manuálnu inštaláciu je dostupný OS DENYS ten nájdete TU v priečinku Ustym 4K S2 OTT X(2023). Pre inštaláciu OS DENYS bez multibootu je určený FW s koncovkou súboru .den 

Taktiež si môžete z nášho serveru nainštalovať doplnky a aj nakonfigurovanú zálohu OS DENYS, tak ako je možné aj u iných modelov s OS DENYS.

Postup inštalácie zálohy OS DENYS cez internetovú sieť nájdete TU. Upozornenie:Tento spôsob aktualizácie FW nefunguje u OS DENYS pre prijímač s MULTIBOOTOM!

Postup inštalácie doplnkov z nášho serveru nájdete TU. Doplnky je možné inštalovať u oboch verzii prijímačov s jedným OS a aj s multibootom.


 

Inštalácia OS DENYS a OS Enigma2 v prijímači uClan Ustym 4K S2 OTT X MULTIBOOT

Prvotná inštalácia multibootu

1. Stiahnite si image OS Enigma2 OpenATV7.2 s koncovkou súboru _recovery_emmc.zip 

2. Stiahnutý súbor rozpakujte winrarom a na naformátovaný USB kľúč (FAT32) z neho nakopírujte, do koreňového adresára, iba tých samotných 6 súborov ako je zobrazené na obr. nižšie.

recovery

3. Takto pripravený USB kľúč pripojte do vypnutého prijímača z el.siete.

4. Stlačte a držte stlačené (napr. špáradlom) tlačidlo recovery na ľavej bočnej strane prijímača a zapnite uClan k el.sieti. Po chvíľke sa na displeji prijímača zobrazí nápis UPdt, vtedy môžete stlačené tlačidlo recovery uvoľniť. Po cca po cca 35 až 40 sek zobrazí na displeji nápis neco a na TV zobrazí recovery menu (USB kľúč nevyťahujeme!).

5. Následne musíte recovery image nahrať do flash pamäte prijímača a to cez recovery menu a položku Flash Recovery Image, ktorú potvrdíte tlačidlom OK a následne pre začatie update recovery potvrdíte položku YES (obr. vľavo nižšie).

r2 r3

Inštaláciu neprerušujte, prijímač sa po nahratí recovery image sám reštartuje a nabootujú úvodné nastavenia čistej enigmy! 

r4

Týmto úkonom máte do prijímača nahratý Multiboot, ktorý rozdelil flash pamäť na 4 partície (Sloty), do ktorých môžete nezávisle nahrávať image OS DENYS alebo OS Enigma2. Po nabehnutí obrazovky (ako je vidieť na obr vyššie), môžete prijímač vypnúť z el. energie a pokračovať postupom nižšie.

Upozornenie: OS DENYS musí byť nainštalovaný v multiboote iba v slote 1 (inak OS DENYS nenabootuje) a do ostatných slotov 2 až 4 môžete inštalovať OS Enigma2 !

6. Následne môžete odpojiť USB kľúč a dokopírovať si naň inštalačný súbor OS DENYS (zálohu, alebo čistý image) a OS Enigma2 (zálohu, alebo čistý image). Oba inštalačné súbory musia mať koncovky súborov _mmc.zip.

r0

7. USB kľúč s inštalačkami OS DENYS a OS Enigma2 pripojíte do USB prijímača a prijímač spustíte do recovery týmto postupom:

     Stlačte a držte stlačené na diaľkovom tlačidlo power, alebo tlačidlo OK , diaľkovým ovládačom mierte na prijímač a pripojte prijímač k el.energii.

     Po cca 3 sek. od pripojenia k el energii sa na displeji zobrazí nápis UPdt, až vtedy môžete pustiť stlačené tlačidlo na DO.

     Potom po cca 35 až 40 sek zobrazí na displeji nápis neco a na TV zobrazí recovery menu.

8.  Nainštalujete image OS DENYS do musí ísť SLOTU1 a Enigmu/y do slotov 2 až 4.

r5

Postup inštalácie imagov OS DENYS a Enigma 2 sa prevádza rovnakým spôsobom a to cez recovery menu a položku (obr.vyššie) USB Multiboot image Upgrade - postup nájdete TU.

r6 r8

9. Nakoniec si v recovery menu Multiboot Selector vyberiete image, ktorý chcete spustiť (na obrázku nižšie je vybratý a spustený OS DENYS - Define 6.4 STARTUP_1):

r10 r11

 


Spustenie recovery MENU

Recovery menu, ako aj prepínanie medzi jednotlivým OS prevediete týmito spôsobmi:

A) Pri štarte prijímača

1. Odpojte prijímač od el. energie

2. Stlačte a držte stlačené na diaľkovom tlačidlo Power, alebo tlačidlo OK , diaľkovým mierte na prijímač a pripojte prijímač k el.energii.

3. Po cca 3 sek po pripojení k el energii sa na displeji zobrazí nápis UPdt - až vtedy môžete pustiť stlačené tlačidlo na DO.

4. Potom po cca 35 až 40 sek zobrazí na displeji nápis neco a na TV zobrazí recovery menu. OS systémy si vyberiete cez prvú položku recovery menu Multiboot Selector.

 r5 r10

B) Z OS DENYS

Vojdite do menu/Nastavenie/Multiboot menu/ a potvrďte tlačidlom OK úpne spodnú položku Recovery menu

d8

 

C) Z OS Enigma2

Vojdite do menu-vypnúť/Reštartovať-Správca Multiboot - a potvrďte tlačidlom OK úpne spodnú položku Slot 'R' Obnova

 rec e2

 

Postup inštalácie image OS Denys a OS Enigma2 do multibootu 

V prípade prijímača s multibootom je v bootovacom menu pre tento model, pomocou nástroja Flash online, dostupných niekoľko images od rôznych vývojárskych skupín momentálne je to:

OpenATV 7.2

OpenPLI(develop)

Pre manuálnu inštaláciu je dostupný OS DENYS ten nájdete TU v priečinku Ustym 4K S2 OTT X(2023). Pre inštaláciu OS DENYS s multibootom je určený FW s koncovkou inštalašného súboru FW .mmc.zip

Pre manuálnu inštaláciu OS Enigma2 musíte taktiež použiť image s koncovkou inštalačného súboru .mmc.zip .

Upozornenie: OS DENYS musí byť nainštalovaný v multiboote iba v slote 1 (inak OS DENYS nenabootuje) a do ostatných slotov 2 až 4 môžete inštalovať OS Enigma2 !

r5

Postup inštalácie imagov OS DENYS a Enigma 2 sa prevádza rovnakým spôsobom a to cez recovery menu a položku obr.vyššie USB Multiboot image Upgrade postup nájdete TU.

r6 r8

Gratulujeme, úspešne ste dokončili proces aktualizácie a inštalácie oboch operačných systémov na vašom prijímači uClan Ustym 4K S2 OTT X. Teraz by ste mali mať prijímač, ktorý vám poskytne funkcie a výhody oboch operačných systémov. 

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o novinkách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru.  

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu