Zobrazenie informácii prijímača s OS E2

Napísal Torben N., Ivan P. 1 dňa 23 august 2021 do kategórie Magazín, Enigma 2 manuál

HW a SW informácie o prijímači s E2

V dnešnej časti návodov k OS Enigma2 Vám vysvetlíme, ako si zobraziť rôzne informácie o prijímači a aj ako napr. zistiť, akú IP adresu má Váš prijímač.

LOGOELLANO2018GLOW.png

 tux_2017.jpg

Pri obsluhe a užívaní linuxového prijímača je dobré vedieť, kde v prijímači hľadať informácie o IP adrese prijímača, informácie o vysielacích parametroch práve pozeraného programu, informácie o HW prijímača a pod. Preto Vám nižšie popíšeme, kde a aké informácie nájdete.

OBSAH:

Informácie o prijímači
Informácie o zariadení
Informácie o pamäti
Informácie o sieti
Informácie o stanici
Informácie o streamujúcich klientoch
Informácie o hardvéri prijímača 


Informácie o prijímači

Väčšinu základných informácií nájdete v menu/Informácia.

1 2

V menu/Informácia/O prijímači nájdete informácie o modelovom označení Vášho prijímača, type procesora, verzii enigmy (tzv. image), driveroch (ovládačoch), kernela (jadro systému), GStreamera (verzia prehrávača), Pythonu danej enigmy, ale aj info o použitom skine (vzhľade), poslednej aktualizácie a teplote procesoru (orientačná hodnota).

3


Informácie o zariadení

V menu/Informácia/Zariadenia nájdete informácie o type nainštalovaného tuneru/ov, aké má prijímač pripojené pamäťové médiá s informáciou o voľnom mieste na úložisku a aj informácia o pripojených sieťových serveroch.

4


Informácie o pamäti

V menu/Informácia/pamäť sa Vám zobrazia informácie o operačnej pamäti RAM a úložného priestoru prijímača - Flash pamäti. Nie vždy je však informácia o veľkosti RAM správne zobrazená, vzhľadom na to, že prijímače môžu používať niekoľko blokov pamätí a systém nie vždy správne detekuje všetky. Preto môže byť zobrazená informácia len o veľkosti jedného bloku. Správnu hodnotu v taýchto prípadoch zistíte len pripojením prijímača cez Telnet.

5


Informácie o sieti

V menu/Informácia/sieť sa Vám zobrazí informácia, akým sieťovým adaptérom je prijímač pripojený, čiže či cez ethernet port, alebo cez Wifi. Dôležitou, pre užívateľov linuxových prijímačov, je infomácia o IP adrese Vášho prijímača, pripojeného k internetovej sieti. Pomocou IP adresy sa pripojíte k prijímaču cez FTP pripojenie, alebo cez webový prehliadač v PC na webrozhranie prijímača.

6

Ďalej sú tu informácie o MAC adrese (jedinečné identifikačné číslo prijímača), max. možná rýchlosť siete, štatistika prijatých a odoslaných dát cez sieť a názov zariadenia, pod ktorým sa prijímač zobrazuje v sieti. 


Informácie o stanici

V menu/Informácia/stanica sa Vám zobrazia informácie o sledovanej stanici: názov, rozlíšenie obrazu, formát, pomer strán, použitý kódek a pod. Ak stlačíte v tomto menu žlté tlačidlo na ovládači, tak sa Vám zobrazia parametre pre naladenie danej stanice. 

7 8

Ak stlačíte v tomto menu zelené tlačidlo na ovládači, tak sa Vám zobrazia o ďalších údajoch daného programu ako PID, SID a pod., ktoré slúžia na presnú identifikáciu stanice, audio stôp a pod.

9


Informácie o streamujúcich klientoch

V menu/Informácia/Streamujúci klienti-Info sa Vám zobrazí informácia, či je pripojené k prijímaču, cez internetovú sieť, iné zariadenie (klient), ktoré streamuje vysielanie z Vášho prijímača. Pokiaľ je klient pripojený, tak sa Vám zobrazí jeho IP adresa a aj názov stanice, ktorú práve sleduje. Pomocou modrého tlačidla máte možnosť ukončiť streamovanie do klienta.

10


Informácie o hardvéri prijímača

Ďalšie, veľmi podrobné informácie o hardvéri, ale aj softvéri prijímača nájdete v menu/Panel Info/Informácie.

1213


Plne nakonfigurované linuxové prijímače s OS enigma2 si môžete zakúpiť v našom e-shope ELLANO.SK.

Veríme, že Vám článok pomôže a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Navigácia v návode medzi kapitolami

                                                                           <<  Nastavenie vzhľadu E2 a LCD displeja           Nastavenie tlačidiel v OS Enigma 2 >>


Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu