6 Najsledovanejších seriálov všetkých čias

Napísal TheoChris 1 dňa 22 jún 2022 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

najlepšie seríály

6-najsledovanejsich-serialov-ikona-554.jpg

6. Orange Is the New Black (Oranžová je nová Čierna)

Orange Is the New Black je americký komediálno-dramatický seriál od Jenji Kohan. Seriál je založený na memoároch od Piper Kerman, s názvom "Orange Is the New Black: My Year in a Women's Prison", kde popisuje jej zážitky vo federálnej väznici. Piper Chapman, odsúdená za desať rokov starý zločin prepravy peňazí za drogy bývalej priateľke, je odsúdená na rok a pol za mrežami.

Vo väzení musí čeliť realite toho ako pobyt v takomto mieste mení ľudský život, ako aj učiť sa navigovať v novej sociálnej hierarchii zostavenej plne ženami. Seriál sa stal hitom Netflixu a počas vrcholu jeho slávy ovládol všetky sociálne médiá. Ťahákom Orange Is the New Black je určite skvelé herecké obsadenie a spracovanie. No predovšetkým reálnosť situácií, ktoré sú podané s veľkou dávkou nadsázky a humoru.

Seriál inkorporuje aj témy LGBTI, čím znovu otvára aj ťažšie témy. Určite poteší liberálnejších divákov a zároveň tak trošku otvára myseľ tých konzervatívnejších. Kde sledovať Orange Is the New Black?


ustv orange is the new black key art poster 5445

5. The 100 (Prvých 100)

Príbeh seriálu sa odohráva 97 rokov po jadrovej vojne, ktorá zničila civilizáciu a znemožnila život na zemi. Pár šťastlivcov tejto katastrofe uniklo a prežili na vesmírnej lodi. Avšak, tlačí ich čas! Loď má len určitú životnosť, preto pošlú späť na Zem prvých 100 mladistvých delikventov v nádeji, že znovu osídlia planétu.

To ako tento plán dopadol sa dozviete v siedmich sériách a tematických 100 epizódach tejto Netflixovky. Seriál bol natočený na základe rovnomennej knihy od Kass Morgan. Posledná séria bola odvysielaná v roku 2020. Seriál postupne prechádza transformáciami dejovej línie od prvotného osídľovania až po nadprirodzené javy a stret s nejakou formou božstva. Každý divák si v ňom nájde to svoje. Kde sledovať The 100?

 


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


 

4. 13 Reasons Why (13 Dôvodov Prečo)

Ďalšia Netflixovka vysoko v rebríčku a samozrejme nie posledná! Seriál adresuje témy, ktoré naša spoločnosť ešte stále vníma ako tabu alebo príliš ťažké pre bežné rozhovory. Je však potrebné o nich hovoriť viac ako kedy predtým.

13 Reasons Why predostiera život tínedžera Claya Jensena a jeho snahu odhaliť dôvody prečo sa jeho spolužiačka a prvá láska Hannah rozhodla ukončiť svoj život. Príbeh obsahuje niekoľko zápletiek a ťažkých motívov, preto je vhodnejší pre zrelšie publikum minimálne stredoškolákov. Seriál je klasifikovaný ako dráma alebo triler so štyrmi sériami. Seriálová premiéra bola odvysielaná v roku 2017 a bežal až do roku 2020. U kritikov ako aj divákov zožal veľké množstvo komplimentov. Neváhajte si ho teda pozrieť! Kde sledovať 13 Reasons Why ?

13_Dôvodov_Prečo.png

3. The Walking Dead (Živí mŕtvi)

Je depikciou postapokalyptického sveta vyobrazeného so štipkou humoru. Seriál je zástupcom žánrov ako horor, neo-western, dráma a zombie apocalysa. Príbeh je situovaný na území USA, ktoré je obývané nielen normálnymi ľuďmi, ale aj nemŕtvymi.

Zástupca šerifa Rick Grimes sa prebúdza z kómy a zisťuje, že svet je v troskách a musí viesť skupinu preživších, aby zostali nažive. Seriál bol inšpirovaný rovnako menným komiksom The Walking Dead od autorov Roberta Kirkmana, Tonyho Moora a Chrlieho Adlarda.

Seriál beží už od roku 2010 a v súčasnosti si na obrazovkách môžete pozrieť jeho 11 a poslednú sériu. Seriál je, a aj vždy bol obľúbený hlavne medzi násťročným publikom a mladými ľuďmi. Jeho realistickosť niekedy človeka dokáže zmiasť na toľko, že sa pred spaním radšej pozrie pod posteľ a skontroluje, či dobre zamkol. Mnoho mladých ľudí na tomto seriály vyrastalo a pasujú ho do role nesmrteľných spolu s Friends (Priatelia). Kde sledovať The Walking Dead ?

b60b0ae1

2. Stranger Things (Zvláštne veci)

Stranger Things je už kultová Neflixovka od tvorcov Matta Duffera a Rossa Duffera s hereckým obsadením Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder a ďalší. Seriál je klasifikovaný ako drámam, horor a fantasy zároveň. Hlavná téma je zmiznutie chlapca, ktorého hľadá jeho matka, policajný náčelník a jeho priatelia. Počas hľadania musia všetci čeliť desivým nadprirodzeným silám, aby chlapca dostali späť domov. Od 27. mája bude dostupná štvrtá séria a budúci rok sa dočkáme už poslednej piatej. Kde sledovať Stranger Things ?

stranger things poster 8854

1. (Hra o tróny)

Delí našu spoločnosť na dva póly: tí čo sériu videli a tí čo sa jej už len s princípu vyhli. Teda milovníci a abstinenti. Séria je dipikciou deviatich šľachtických rodín bojujúcich o kontrolu nad krajinami Westerosu, zatiaľ čo staroveký nepriateľ sa vracia po tom, čo sa po tisícročia nečinne ukrýval.

Tvorcovia David Benioff, D.B. Weiss spolu s hviezdami ako Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington ďalšími spolu prilákali viac než 44,2 milióna divákov. Osem sezón sa vysielalo od roku 2011 až do 19 mája 2019, kedy bolo odvysielané finále a ukončenie tejto osemročnej ságy.

IMDb udelilo Game of Thrones 9,2/10 a kritici sa taktiež vyjadrilo tejto ságe vo veľkej miere pozitívne. Jediným zdrojom kontroverzie bolo odklonenie sa seriálového deju od knižnej predlohy v neskoršom štádiu, kedy pokračovanie nebolo ešte napísané, no seriál bol už v produkcii. Kde sledovať Game of Thrones ?

 

Ak by sme ďalej pokračovali v rebríčku našli by sme ďalší nespočet Netflixoviek. Je teda na oko jasné, že Netflix je kráľom seriálov. Zábava a voľnočasová TV sa presúva z komerčných staníc na online platformy ako Netflix, HBO alebo Disney+. Tento trend podporuje nesporne aj rýchlosť a dostupnosť kvalitného internetu.

Nemusíme už hodinu alebo dve dopredu načítavať film v mizernej kvalite. Máme dostupnú zábavu hneď! Streamovacie platformy majú čoraz väčšiu sledovanosť, čím im rastie aj rozpočet na tvorbu nových seriálov a filmov. Kvalita stúpa, dokonca už predčila aj veľké Hollywoodske produkcie. Zhoduje sa tento rebríček s vašimi osobnými preferenciami? Videli ste už všetky spomenuté tituly? 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (5 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu