Najsledovanejšie filmy a seriály na Slovensku - september 2023

Napísal Torben 1 dňa 13 október 2023 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

PODĽA JUSTWATCH

Prvé jesenné dni sú za nami a je čas sa pozrieť na to, čo nás v uplynulom mesiaci najviac zaujalo na poli filmov a seriálov. Na základe dát od populárnej služby Justwatch, ktorá sleduje preferencie slovenských užívateľov, sme pre vás pripravili dva pútavé rebríčky: Top 10 najpopulárnejších filmov za september 2023 a Top 10 najpopulárnejších seriálov za september 2023. Či už ste fanúšikom sladkých scén alebo vtipných animákov, určite si vyberiete. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo sme na Slovensku najradšej sledovali.

najsledovanejsie filmy a serialy september 2023

September priniesol novú vlnu záujmu o filmové tituly, a tak sme opäť svedkami zaujímavých posunov v rebríčku. Hit mesiaca, ružovučká "Barbie", sa hneď po uvedení vyšplhala na prvé miesto a posunula na druhé miesto augustového víťaza "Nič v zlom". Zaujímavé je, že "John Wick 4" sa po krátkej neprítomnosti v augustovej päťke vrátil späť do rebríčka, konkrétne na štvrté miesto. "Spider-Man: Cez paralelné svety" si udržuje svoju pozíciu v TOP5, zatiaľ čo hity ako "Super Mario Bros vo filme" a "Flash" zo septembrového TOP 5 vypadli. Miesto v rebríčku si našiel aj skvelý animák "Elementy" od Pixaru. Do TOP 10 sa dostal aj nový "Indiana Jones a Nástroj osudu".

1. BarbieFilm Barbie 2023

Sladká bábika Barbie zrazu trpí krízou, ktorá ju vedie k tomu, že spochybňuje svoj svet a svoju existenciu a tak sa rozhodne s tým niečo urobiť.

 

2. Nič v zlomFilm Nič v zlom

Na pokraji straty domova Maddie nájde zaujímavý zoznam práce: helikoptéroví rodičia hľadajú niekoho, kto by vytiahol ich introvertného 19-ročného syna z ulity pred vysokou školou. 

 

3. Spider-Man: Paralelné svetySpider-man: Paralelné svety

Tínedžer Miles Morales sa stáva Spider-Manom svojho vesmíru a musí sa spojiť s piatimi pavúčími jednotlivcami z iných dimenzií, aby zastavili hrozbu pre všetky reality.

 

4. John Wick 4Film John Wick 4

John Wick odkrýva cestu k porážke The High Table. Ale skôr, ako si Wick získa slobodu, musí čeliť novému nepriateľovi so silnými alianciami po celom svete a silami, ktoré menia starých priateľov na nepriateľov.

 

5. Elementyelementy film 2023

Nasledujte príbeh hlavných hrdinov Ember a Wadea na ceste do mesta, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu.

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Kompletné poradie filmov nájdete na konci článku, poďme teraz k seriálom. September priniesol nečakané zvraty do sveta televíznych seriálov. Nová Jediovka "Ahsoka" sa okamžite stala hitom a doskočila rovno na prvé miesto. Zaujímavým javom je paralelná popularita seriálov "One Piece" – kým nová hraná verzia (2023) obsadila druhé miesto, jej klasický animovaný predchodca z roku 1999 skončil tretí. "The Bear", ktorý dominoval v predchádzajúcich mesiacoch, sa posunul na štvrté miesto, avšak stále si udržiava silnú prítomnosť v TOP 5. Na piate miesto sa zaradila fantasy séria "Koleso času". Predchádzajúci favoriti ako Iba vraždy v budove"Nadácia" sa posunuli v rebríčku až na 8. a 9. miesto, hneď pred Sex Education", ktorého 4. séria vyšla len 21.9.2023, po dlhých dvoch rokoch čakania.1. Ahsoka serialAhsoka

Po páde Galaktickej ríše, bývalá rytierka Jedi menom Ahsoka Tano skúma vznikajúcu hrozbu, ktorej čelí zraniteľná galaxia.

 

2. One pieceONE PIECE (2023)

V námorníckom svete sa mladý pirátsky kapitán vydáva so svojou posádkou dosiahnuť titul pirátskeho kráľa a objaviť mýtický poklad známy ako „Jeden kus“.

 

3. one piece 2023 serialOne piece (1999)

Sleduje dobrodružstvá Monkey D. Luffyho a jeho pirátskej posádky s cieľom nájsť najväčší poklad, aký kedy legendárny Pirát zanechal, Gold Roger. Slávny tajomný poklad s názvom "One Piece".

 

4. The BearThe Bear serial

Mladý šéfkuchár zo sveta kulinárskych špecialít sa vracia do Chicaga, aby viedol svoj rodinný obchod so sendvičmi.

 

5. Koleso času seriálKoleso času

Žena menom Moiraine sa odohráva vo svete vysokej fantázie, kde existuje mágia, no prístup k nej majú len niektorí, a skríži cestu s piatimi mladými mužmi a ženami. 

 

Chceš si užiť skvelý filmový a seriálový zážitok ako v kine?
Kúp si projektor s technológiou LED, v našej ponuke máme aj prenosné modely. Pozri celú ponuku >


A nakoniec ešte infografika s pohľadom na kompletný prehľad celého rebríčku TOP 10 seriálov a filmov za uplynulý mesiac:

rebricek filmov a serialov september 2023Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu