Plugin Permanent Clock

Napísal Ivan 1 dňa 27 jún 2022 do kategórie Magazín, Pluginy E2

zobrazenie času na tv

V dnešnom článku Vám predstavíme ďalší z pluginov OS Enigma2, ktorý nesie názov Permanent Clock. Tento plugin slúži pre stále zobrazenie aktuálneho času na obrazovke TV. 

tux_2017.jpg

LOGOELLANO2018GLOW.png

Obsah:


Inštalácia pluginu

Plugin Permanent Clock si môžete nainštalovať online priamo z feedu enigmy. Plugin sa nachádza vo feede na serveri enigmy, v kategórii pluginov s názvom Extensions (rozšírenia). Okrem enigmy OpenATV je tento plugin dostupný aj v iných enigmách.

1 2

Plugin nanštalujete v menu/pluginy/, kde stlačíte zelené tlačidlo na ovládači a v kategórii Extensions nájdete plugin permanentclock. Stačí ho potvrdiť tlačidlom OK, potvrdiť voľbu Áno pre nainštalovanie a plugin sa nainštaluje. Alebo postupujte podľa tohto návodu inštalácie pluginov z feedu E2.

3 4

Nastavenie pluginu nenájdete v menu/pluginy, ale v menu/nastavenie/Používanie a Gui/Permanent Clock .

Späť na obsah


Obsluha pluginu

Po vojdení do menu/nastavenie/Používanie a Gui/Permanent Clock stlačte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači (tým sa Vám plugin aktivuje a zobrazí Vám menu nastavenia tohto pluginu - obr. vpravo nižšie).

 5 6

Pokiaľ potvrdíte prvú položku tohto menu -  Deactivate permanent clock, tak sa plugin znova deaktivuje.

Hodiny sa na obrazovke TV po aktivácii zobrazia v strede hornej časti obrazovky. Pre presun hodín na inú časť obrazovky TV potvrďte voľbu menu Change permanent clock position.

Po potvrdení tejto položky sa Vám zobrazia hodiny tak, ako sú zobrazené na obr. vľavo nižšie. Teraz môžete smerovými tlačidlami na diaľkovom ovládači meniť polohu hodín  - naľavo, napravo, hore aj dole.

Posun hodín po ploche je pomalý, ak ho chcete zrýchliť, tak stlačte tlačidlo OK zobrazí sa Vám okno ako vidíte na obr. vpravo nižšie a potvrďte položku Set Slider .

7 8

Zobrazí sa Vám nastavovacie okno ako vidíte na obr. vľavo nižšie. Tu si môžete zmeniť krokovanie posunu okna, od č. 1 až po 20 (kľudne nastavte číslami na diaľkovom hodnotu rovno na 20). Vybranú hodnotu posunu potrďte tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.

Teraz, ak budete presúvať hodiny, tak presun hodín na ploche TV bude oveľa rýchlejší. 

9 10

Po dosiahnutí konečnej pozície hodín stlačte tlačidlo OK a potvrďte voľbu uložiť

11

Po odchode z nastavení pluginu do live vysielania prijímača už budete mať zobrazené hodiny na TV.

Pokiaľ chcete zmeniť vzhľad, alebo farbu hodín čítajte ďalej.

Späť na obsah


Nastavenie farby a veľkosti digitálnych hodín

V nastaveniach pluginu Color digital clock si môžete zmeniť farbu hodín na žlté a biele .

17 18

Nastaviť sa dajú aj hodiny väčšej veľkosti large yellow (veľké žlté), alebo large white (veľké biele).

19 21

Späť na obsah


Nastavenie analógových hodín

Pokiaľ zvolíte v menu voľbu Show analog clock, tak sa Vám zmení zobrazenie hodín z číslicových na analógové s ciferníkom.

14 15

Ich vzhľad a farbu si môžete zmeniť v menu Color analog clock (táto voľba sa zobrazí až po navolení voľby Show analog clock).

13 16

Späť na obsah


Nastavenie zobrazenia a skrytia hodín

Potvrdením poslednej položky menu pluginu - Enable key'long EXIT' show/hide si aktivujete na dlhé stlačenie tlačidla EXIT na diaľkovom ovládači zobrazenie a skrytie hodín na obrazovke TV.

22

Späť na obsah


V našom e-shope si môžete zakúpiť plne nakonfigurovaný linuxový prijímač s OS Enigma2. Okrem toho i môžete vybrať aj so širokej ponuky Android prijímačovmultimediálnych centiertelevízorovprojektorov a príslušenstva.

Veríme, že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. Video návody, testy a recenzie nájdete na našom Youtube kanáli, dajte nám odber.

Hodnotenie článku

4.7/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu