× Ak máte otázku na prijímač Technisat, tu založte novú tému

Sledování v rámci domácnosti ve dvou místnostech

  • tomas1402
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
30 jan 2020 21:46 #24064 od tomas1402
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda uvažuji správně. Doufám, že můj příspěvek není v rozporu z pravidly, jedná se pouze o sledování TV v rámci jedné domácnosti a spíše mě zajímá technické řešení v závislosti na použitých přijímačích, typu LNB a vlastního nastavení.

Rád bych sdílel programy přes domácí internetovou síť do druhého přístroje ve vedlejší místnosti pomocí dvou VU+ přístrojů– multistream.

Aktuálně mám tuto konfiguraci:
- Parabola 80 s LNB monoblokem (23,5 a 19,2 pro jednu TV)
- VU+ UNO 4K SE, dual DVB-S2X (master) připojen k LNB
- VU+ SOLO SE V2, DVB-S2 (klient) připojen k vnitřní internet síti a HDMI do TV
- Používám poslední VTI image v obou přístrojích

S touto konfigurací jsem to zkoušel a funguje to skvěle, akorát díky tomu, že mi jde z paraboly osazené monoblokem single pouze jeden kabel do tuneru VU+ UNO 4K SE, tak se dají na obou přijímačích sledovat programy pouze ve stejném transpondéru. Nelze přepínat jakkoli program bez ohledu na to co je puštěné na hlavním přijímači. Toto bych chtěl změnit. Chci docílit toho, aby na obou přijímačích šly sledovat nezávisle na sobě jakékoli programy.

Ještě by mě zajímalo, zda je možné sloučit u paraboly oba výstupy LNB z monobloku twin do jednoho kabelu a u satelitu je zase rozpojit abych je připojil do dual tuneru DVB S2X?

Děkuji Vám za názory, případně rady jak to provést.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
31 jan 2020 08:19 #24066 od Hrdlicka
Ahoj.Pouzivam presne taku istu kombinaciu ako Ty akurat miesto VU+ SOLO SE mam VU+SOLO2 a streamujem do domacej sieti.
Ja som to uz od zaciatku vyriesil tak ze som doviedol z LNB dva kable do VU+ a mozem nezavisle sledovat akekolvek dva rozne programy.Takze prived si druhy kabel do VU+ a mas to poriesene najrychlejsie a najlacnejsie.

VU+ Solo2, VU+ UNO 4k SE, Optibox Zebra, AB Cryptobox 750, AB Cryptobox 652, AB Cryptobox 650
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: tomas1402

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
31 jan 2020 08:30 #24067 od mod
K aktuálnej konfigurácii: podla mna nemáš nakonfigurovaný tuner B ako "Prepojiť s tunerom A", inak by sa ti dalo prepínať aj na iný TP, obmedzený by si bol len na polarizáciu.

Ak nemáš možnosť doviesť druhý kábel ako ti nuž poradil Hrdlicka, tak máš ešte dve možnosti.

Unicable: digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tip...-kablom-cez-unicable

Stacker/Destacker + klasické LNB Twin (alebo MNB TWIN): satelity.ellano.sk/multiband-konvertor-j...destacker_38140.html

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: tomas1402

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • tomas1402
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
31 jan 2020 18:40 #24069 od tomas1402
Ahoj, takže bych nahradil stávající LNB monoblok za Twin a dovedl dva kabely do DVB S2X tuneru jednoho přijímače. Tím by to bylo vyřešené, jednoduchá a levnější varianta.

Druhá možnost jak píše mod, je ve hře pokud z jakéhokoli důvodů nemůžu tahat druhý kabel. Moc díky za linky na produkty, které toto vyřeší, jdu si to nastudovat.

A hlavně jak píšeš, určitě nemám nakonfigurovaný tuner B - tento tuner DVB S2X mám nově a moc jsem nevěděl jak na to. Takže tuner dokonfiguruji a vyzkouším.

Díky moc za rady. Skvělé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • tomas1402
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
02 feb 2020 23:59 #24071 od tomas1402
Ahoj,

Takže když si koupím:
satelity.ellano.sk/multiband-konvertor-j...destacker_38140.html

A napr. tento monoblok twin:
satelity.ellano.sk/monoblok-twin-mascom-mc-m4-t01hd_28135.html

Tak mi to půjde jak jsem chtěl (po jednom kabelu od LNB k VU+ UNO 4K s duálním tunerem DVB-S2X) nakrmim oba tunery, půjde mi 19,2 i 23,5 a ještě budu moct nezávisle sledovat na dalším VU+(nezapojim tuner) v domácí síti?

A unicable není ve variantě monoblok twin ze? Proto bych volil tu první variantu. Případně jestli mi můžete říct proč zvolit tuto variantu nebo Unicable a případně doporučit komponenty.

Dekuji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 feb 2020 07:58 #24072 od Hrdlicka
Presne tak ako pises.
S destackerom a tym monoblokom Ti to pojde ako potrebujes.
Na jednom VU+ mozes pozerat cokolvek a do druheho mozes po sieti streamovat cokolvek.
Akurat by som zvazil ci uz nekupit Quad monoblok a budes mat rezervu aj do buducnosti.
Ja osobne pouzivam Quad Monoblok Inverto Black na dvoch satelitoch a ziaden problem v spolupraci s VU+.ani s inymi prijimacmi.

VU+ Solo2, VU+ UNO 4k SE, Optibox Zebra, AB Cryptobox 750, AB Cryptobox 652, AB Cryptobox 650
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: tomas1402

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 feb 2020 08:36 #24073 od mod
Cez Unicable sa dajú poriešiť aj dve družice: satelity.ellano.sk/37582/sety-unicable-ii-.html

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: tomas1402

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • tomas1402
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
03 feb 2020 14:17 #24078 od tomas1402
Děkuji za pomoc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.173 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu