× Ak máte otázku na prijímač Technisat, tu založte novú tému

Vu+uno 4k se

  • efaboys
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
07 jún 2020 18:05 #24434 od efaboys
Vu+uno 4k se bolo vytvorené efaboys
Zdravím,prosím o radu jaké nastavit rozlišení na boxu. Jestli natvrdo 2160 nebo je lepší automat.? Openatv 6.4.
Tel. Samsung qled uhd. Jde mi o co nejlepší obraz. Popřípadě co ještě nastavit v obraze.Dekuji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
08 jún 2020 09:41 #24442 od zoran
Odpoveď od zoran na tému Vu+uno 4k se
Podla mna je lepsie dat natvrdo 2160p, vtedy prijímac robi upscalling do 4K na vsetkych staniciach.

Pri automatike prepina podla rozlisenia danej stanice a o upscalling sa nasledne stará telka a nie kazda telka vie upscalling z HDMI vstupu (vacsina len z tuneru)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
29 jún 2020 19:06 #24546 od jolefoto
Odpoveď od jolefoto na tému Vu+uno 4k se
Zdravím. Nedávno som tiež kúpil tento prijímač od VU+. Zatiaľ som s ním spokojný až na malý problém. Keď vypnem diaľkovým ovládačom VU+ 4K SE celkom. To znamená že LCD display na prístroji ostane tmavý bez hodín. Na druhý deň keď ho zapnem tak mi nevie zobraziť stanicu na ktorej som bol pri vypnutí. Musím to prepnúť na hocijakú druhú stanicu aspoň na dve minúty a až potom mi ide stanica ktorá podľa mňa mala ísť hneď po zapnutí VU+. Spraví to pri akejkoľvek stanici. Poskytovateľ signálu je Skylink a v prístroji je posledná verzia Open ATV. Poprosil by som zbehlejších o radu či je to niekde v nastavení alebo čo vlastne by sa dalo robiť s tým. Za akúkoľvek odpoveď ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
30 jún 2020 08:19 #24547 od jan58
Odpoveď od jan58 na tému Vu+uno 4k se
Akú tam máš presne kartu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
30 jún 2020 09:15 #24548 od jolefoto
Odpoveď od jolefoto na tému Vu+uno 4k se
Teraz nie som doma ale mala by to byť Irdeto ice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
30 jún 2020 11:23 #24549 od Hrdlicka
Odpoveď od Hrdlicka na tému Vu+uno 4k se
Nemusis vobec prepinat na inu stanicu.Po zapnuti len kludne pockaj 5 minut a nabehne Ti aj ta stanica na ktorej to zapinas.
Robi to aj mne a doteraz sa mi to nepodarilo vyriesit.
Robi mi to so Skylink Irdeto kartou aj s RTVS kartou.
Mozno nejaka zmena konfiguracie OSCAM by pomohla.Alebo starsia verzia VTI.Kedysi som sa snazil to spravit ale nepodarilo sa mi to.Mozno sa najde niekto kto bude vediet presne ako to poriesit.

VU+ Solo2, VU+ UNO 4k SE, Optibox Zebra, AB Cryptobox 750, AB Cryptobox 652, AB Cryptobox 650

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
30 jún 2020 15:55 #24552 od jolefoto
Odpoveď od jolefoto na tému Vu+uno 4k se
Tak oprava. Je to karta Skylink Irdeto bez Ice. Zatiaľ díky užívateľom jan58 a Hrdlicka.

citujem "Nemusis vobec prepinat na inu stanicu.Po zapnuti len kludne pockaj 5 minut a nabehne Ti aj ta stanica na ktorej to zapinas.
Robi to aj mne a doteraz sa mi to nepodarilo vyriesit.
Robi mi to so Skylink Irdeto kartou aj s RTVS kartou.
Mozno nejaka zmena konfiguracie OSCAM by pomohla.Alebo starsia verzia VTI.Kedysi som sa snazil to spravit ale nepodarilo sa mi to.Mozno sa najde niekto kto bude vediet presne ako to poriesit."

To aj mne takto ide že keď dočkám niekoľko minút, tak mi to naskočí. Ale keďže nechcem tých niekoľko minút pozerať tupo na čiernu obrazovku, tak zatiaľ to prepnem niekde inde a až potom sa vrátim na tú stanicu ktorá sa nechcela po spustení prijímača naštartovať. No uvidíme či niekto ešte by mohol k tomuto problému niečo dodať, poprípade ideálne návod ako to vyriešiť. Skúsim tento problém hodiť na vuplus guru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 júl 2020 15:56 #24572 od Brembo
Odpoveď od Brembo na tému Vu+uno 4k se
robí to i na Open ATV,takže len samotným VTI to nebude. Open ATV má lepší vzhlad ale je menej stabilný a má menšie možnosti ohladom nahrávok. Oba systémi maju niečo do seba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 júl 2020 15:35 #24579 od jolefoto
Odpoveď od jolefoto na tému Vu+uno 4k se
Odpoveď z vuplus guru:

Dobrý deň.

Nerobí to iba na Vašom prijímači ide to tak na všetkých prijímačoch s kartou Irdeto , alebo s kartou ICE v Irdeto režime. Tieto karty dlhšie načíta v Irtdeto režime .

Máte niekoľko možností.

1. Zmieriť sa stým.

2.Vypínať do stadby režimu a karta nabehne po zapnutí ihnaď.

3. Zakúpiť CI modul Skylink irdeto a vložiť kartu do neho a modul do CI slotu prijímača. TAm sa však funkcie prijímača degradujú pretože CI modul dekóduje iba jeden program.

4.Zmeniť poskytovateľa Skylink za Antiksat. Oni majú karty Conax a tie načíta prijímač rýchlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 jan 2021 19:25 #25018 od lubon
Odpoveď od lubon na tému Vu+uno 4k se
Ako už bolo napísané, robí to nám všetkým oscamistom. Mám iný prijímač, iný enigma 2 image, ale problém ten istý.
Vyriešil som to tak, že mám v prijímači "kanál po zapnutí" nastavený na taký, ktorého nefunkčnosť mi po zapnutí prijímača nevadí. Konkrétne, ja ho mám nastavený na pre mňa nezaujímavé "ČT1 HD JM" (takmer vždy vysiela to isté ako ČT1 HD). Po zapnutí prijímača je tento kanál niekoľko minút nedostupný, ale všetky ostatné sa rozbehnú na prvé prepnutie. Úplný nábeh Oscamu je dôležitý, preto treba trošku počítať s tým, že Oscam nabehne v prijímači ešte o pár sekúnd neskôr, než samotný prijímač.
Nevýhoda - musím ručne prepnúť kanál ktorý chcem pozerať.
Výhoda - nemáte X-minút blokovaný ostatné (napr. vaše obľúbené) kanály.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 jan 2021 08:58 - 07 jan 2021 08:59 #25027 od admin
Odpoveď od admin na tému Vu+uno 4k se
V nových konfiguráciách máme použitý nový oscam, ktorý tento problém eliminuje na minimálnu mieru. Nie je dostupný ešte pre všetky prijímače, ale postupne ho pridávame do všetkých konfigurácií.
Posledný krát upravené:07 jan 2021 08:59 admin

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 jan 2021 14:08 #25029 od lubon
Odpoveď od lubon na tému Vu+uno 4k se
Super správa! A bude update dostupný aj pre nás, súčasných používateľov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
08 jan 2021 09:43 #25031 od admin
Odpoveď od admin na tému Vu+uno 4k se
Už je dostupný vo všetkých konfiguráciách, ktoré sme vydali od cca 10/2020

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 jan 2021 12:37 #25057 od mavaf3f
Odpoveď od mavaf3f na tému Vu+uno 4k se
Dobry den prajem, viete sem aspon napisat verziu oscamu, od ktorej to je pripadne opravene/zlepsene?

Vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 jan 2021 20:02 #25061 od Brembo
Odpoveď od Brembo na tému Vu+uno 4k se
su to nové aktuálne verzie Open ATV 6.4 a VTI 15.0

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.236 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu