× Ak máte otázku na prijímač Dreambox, tu založte novú tému

Dreambox DM920

  • user747
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
12 mar 2021 13:29 - 12 mar 2021 13:52 #25242 od user747
Dreambox DM920 bolo vytvorené user747
Ahojte,
Chcem poprosiť o radu skúsenejších. Mám Dreambox DM920 HD Triple. Mám lokálneho poskytovateľa TV cez DVB-T. Mám nasledovné otázky:
1. Ak nahrávam nejaký program, ak prepnem, tak vidím čiernu obrazovku, na žiaden iný program sa nezobrazuje. Ani z tej istej frekvencie. Nastavenia nahrávania - interný 2,5" disk. Rovnako nejde nahrať 2 programy naraz. Jeden má len čierny obraz, aj keď sa javí, že nahráva. Pripomeniem, že na inom prijímači prepínanie aspoň programov z jednej frekvencie pri nahrávaní funguje.
2. Nefungujú aplikácie, napr. ČSFD, Mytube, IMDB. Boli odinštalované, nainštalované znovu a žiadna zmena. Foto chýb v prílohe. Mám nastavenú pevnú IP adresu, idem cez kábel, web rozhranie, aj FTP na DB funkčné bez problémov. Internet ok,
3. Keď prejdem cez tlačidlo Help na ovládačke ma Zobraziť rozširenia (na foto vidieť kurzor na Spustenie Hbbtv), tak Dreambox, padne. Objaví sa chyba - zelené foto v prílohe a reštartne sa Dreambox.
4. Prehrávanie CZ/SK archívov. - Nič nejde, pri rôznych televíziach ukazuje rôzne chyby (Chyba archívu, Chyba na strane TV, Nedá sa pripojiť, atď.).
Len upresním, že mám nahodený Dream Elite 6.0. Nastavené v Ellano. Ďakujem všetkým za rady.
Prílohy:
Posledný krát upravené:12 mar 2021 13:52 user747 Dôvod: zly upload foto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
14 mar 2021 11:58 #25244 od peter
Odpoveď od peter na tému Dreambox DM920
Ten lokálny poskytovateľ to má kódované? Ak máš jeho kartu v dekodovacom module, tak problém je v tom. Musíš mať kartu v čítačke Dreamboxu, aby ti fungovalo dekodovanie viac staníc súčasne.

Ten DreamElite 6.0 je z roku 2019, sú tam staré verzie, preto ti nefungujú apky. Vypýtaj si od nich novšie images OpenATV, alebo Gemini: digitalne.ellano.sk/magazin-7/konfigurac...ion#DreamboxDM920UHD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • user747
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
14 mar 2021 20:33 - 14 mar 2021 20:33 #25245 od user747
Odpoveď od user747 na tému Dreambox DM920
Ďakujem za radu. Má to kódované, ale ide o bezkartové riešenie. Teda žiadna karta tam už nejde. Zasúvam len CI modul Panaccess do CI slotu na Dreamboxe. Linka na podobný modul:
www.pulsat.com/products/Panaccess-%7B47%...ypt-Classic-CAM.html
Viem sa tomu nejako vyhnúť? Pripomeniem, že na inom stb mi min. prepnutie programu v rámci jednej frekvencie ide v poriadku. Teda nahrávam program A, ale prepnem na B a som ok. Na Dremboxe sú všetky programy B-Z čierne.

Skúšal som OpenATV, podobné problémy. Gemini vyzerá byť ok, ale pri Mytube rovnaká chyba - Chyba pri načítaní feedov. Skúsim sa orientovať na tento plugin. Archív CZ/SK, resp. ČSFD tam ide ok. Inak skúšal som aj najnovší Dream Elite, nie od Ellano, či originál Dreambox Update, ale pluginy nešli ok. Ten Gemini vyzerá byť predbežne ok, skúsim pokračovať s ním. Avšak tam mi vyskočil program s FTP - neviem sa pripojiť. Meno: root, heslo: dreambox, resp. bez hesla a nič. Zrejme je tam prednastavené iné heslo. Overím v Ellano, ale ak by niekto vedel poradiť, ocením to. V Dream Elite to bolo bez hesla, len prihlasovacie meno root.

Ešte jedna otázka. Niektoré programy nie sú vysielané v rozlíšení na celú obrazovku, ale na šírku sploštené. Obraz je skôr deformovaný, ako by to malo byť ok. Ak by som pozeral nejaký archív z 1963, tak to pochopím, ale ak pozerám niečo novšie, tak mi to nepríde ok. Je to opäť nastavením poskytovateľa, alebo to viem upraviť aj ja? (na inom stb všetky programy sú na celú obrazovku, ak nie sú, tak min. logo je na rovnakom mieste.
 
Posledný krát upravené:14 mar 2021 20:33 user747

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 mar 2021 06:33 #25246 od peter
Odpoveď od peter na tému Dreambox DM920
Je jedno či je to bezkartový, alebo kartový modul, obmedzenie na tuner je u každého. Dualdecrypt v rámci jedného tuneru nemusí fungovať na každom image a s každým modulom a treba ho zapnúť, pozri tu: www.parabola.cz/clanky/6279/dreambox-dm9...i-dreambox-prichazi/

Ten obraz si predsa uprav v nastaveniach videa - Roztiahnuť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • user747
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
15 mar 2021 22:47 - 15 mar 2021 22:49 #25248 od user747
Odpoveď od user747 na tému Dreambox DM920
Ďakujem Nastavenie som mal na Auto, vtedy to nefungovalo.

Po zmene na Áno už ide prepnúť na inú stanicu, pokiaľ nahrávam, ale: Uvediem 4 príklady, kedy to stále nefunguje správne.

1. Dám nahrať Jednotku, stlačím nahrávanie, ide, prepnem na Dvojku, dám nahrávať aktuálny program.
    Výsledok - Jednotku nahrá len dovtedy, kým nespustím nahrávanie na Dvojke. (všetko sa tvári, že pekne nahráva)

2. Som na Jednotke, nahrávam, prepnem sa na Dvojku. Dvojka ide, prepnem naspäť na Jednotku, kde sa nahráva a čierny obraz. Nahrávka neúplná, končí zrejme v tom bode, kedy som prepol.

3. Nastavím časovač - Jednotka 10:10-10:30 a zároveň Dvojka 10:20-10:50
   Výsledok - nahratá je len Jednotka, Dvojka zaberá miesto na disku, ale nie je nahraté nič, čierny obraz, nič neprehráva. V podstate nespustiteľné v PC ani v DB.
Jednotka aj Dvojka sú na rovnakej frekvencii

4. Som nastavený na programe inej frekvencie, napr. Animal Planet, nastavený časovač mám na Dvojke. Objaví sa, že sa spustí nahrávanie, tvári sa, že nahráva, ale nahrávka nespustiteľná, čierna obrazovka, nič. Neprepne sa z Animal Planet automaticky na Dvojku. Toto je pritom bežná vec, ak mám viac časovačov na rôzne programy a nie som doma.

Jednoducho napísané, myslím, že to nie je v poriadku. Ale možno ma niekto vyvedie z omylu s tým, že sa to správa štandardne. Mám iný stb Amiko, paralelne pustený, tam tieto situácie nenastávajú.

Ten obraz sa mi podarilo nastaviť, uz som to raz v tom menu skúšal a nič sa nezmenilo (ale to bolo pod Dream Elite). Teraz je to uz ok. Ďakujem.
Prílohy:
Posledný krát upravené:15 mar 2021 22:49 user747

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
16 mar 2021 09:17 #25249 od peter
Odpoveď od peter na tému Dreambox DM920
Ako som písal, nemusí to fungovať korektne s každým modulom a v každom image. Musíš len skúšať iné images, v ktorom to funguje. Ak taký vôbec nájdeš pre svoj modul, keďže máš málo používaný Panaccess.

Toto nie je problém len Dreamboxu, ale takmer všetkých linuxových boxov, preto sa na multi nahrávanie modul u linuxu neodporúča používať. Iba v internej čítačke kartu dokážu spolahlivo používať pre všetky tunery.

Nezvládajú to dobre ani boxy od VU+, tí to "vyriešili" cez neskoršie odkodovanie nahrávky: www.parabola.cz/clanky/6241/nahravani-a-...prijimacich-vu-plus/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • user747
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
18 mar 2021 00:12 #25254 od user747
Odpoveď od user747 na tému Dreambox DM920
Ok, v každom prípade Ti ďakujem za ochotu a informácie. Ak niekde 'postúpim', tak dám vedieť, prípadne ak si to niekto prečíta a má radu, vopred ďakujem ;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.360 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu