AB 650 Diskusia

Viac
07 okt 2015 11:15 #16429 od staman
Odpoveď od staman na tému Prosba
Předem se omlouvám jestli píši do špatné rubriky.Chtěl jsem si k AB650 pořídit wifi dongle ale nevím co to všechno umí ve spojení s chytrým telefonem.Četl jsem pouze o aplikaci MGscren.Nemám ani router protože internet mám pouze vmobilu a sdílení používám přes rs232.Děkuji za případnou odpověď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
07 okt 2015 19:00 #16435 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Prosba
Obecně musíte mít přijímač připojený na internet nebo v rámci domácí sítě. Pokud chcete v mobilním telefonu používat nějakou aplikaci ve spojení se satelitním přijímačem, tak ho budete muset mít připojený k routeru. A je jedno jestli přes LAN nebo WiFi Dongle - to už je fyzický způsob realizované připojení.

Pak se z mobilního telefonu buď připojíte v rámci vaší domácí sítě - telefonem přes WiFi k IP adrese přijímače. Nebo pokud si uděláte na routeru prostupy a patřičně si ho nakonfigurujete, tak třeba i z internetu.

Takže v prvé řadě je to o síťovém zapojení přijímače do lokální domácí sítě nebo internetu. Pak je to teprve o používání nějaké aplikace, protože k tomu nejprve musíte mít možnost se k přijímači připojit = např. TPC/IP spojení na nějaké přidělené IP adrese.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 okt 2015 19:25 #16436 od staman
Odpoveď od staman na tému Prosba
Děkuji ZdenkoviMi za obsáhlou odpověď.Jelikož nejsem zdatný v této oblasti tak se do toho ani pouštět nebudu.Můj kamarád má wifi dongle zasunutý v televizi LG a pomocí přístupového bodu v mobilu se spojí s televizorem a pomocí něj ovládá internet v mobilu na obrazovce tv ale ta televize má už takovou aplikaci nainstalovanou.Proto jsem si myslel že něco podobného umí i AB650ka.Ještě jednou děkuji za vysvětlení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
07 okt 2015 19:41 #16437 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Prosba
jj, vím jak to myslíte, ale nedokáži říct, jak by to u vás fungovalo. A není to moc ideální řešení.

Přístupový bod v mobilu funguje tak, že zprostředkovává přístup do internetu nějakému připojenému WiFi zařízení. Připojil by jste se tedy k mobilu, ale pak nedokáži říci, jak by fungovala aplikace, která by se zase z mobilu připojovala zpět k satelitnímu přijímači. Jak by to v reálu fungovalo. Záleží asi i na konkrétním mobilu a OS v něm.

Navíc tohle WiFi připojení přes mobil má jen malý dosah, takže by fungovalo jen na omezenou vzdálenost bez nějakých překážek (stěny, atd.).

Jedině zkuste od kamaráda WiFi dongle půjčit a vyzkoušet to ;)

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 okt 2015 21:48 #16440 od staman
Odpoveď od staman na tému Prosba
Pane Zdeňku,to mne taky napadlo a tak jsem si ho půjčil a vyzkoušel.Po zasunutí se sice po chvíli rozsvítí kontrolka na wifině ale přístroj ho nevidí.Když v menu nastavení potvrdím wifi tak mi napíše žádné zařízení,zřejmě není kompatibilní .Je to značka LG jedině to risknout a koupit od ATOSU za 450kč wifinu kterou doporučují přímo pro AB 650ku.Ještě se rozhodnu pro experimentovaní.Ale zajíma mne to.Děkuji za rady a dám védět .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 okt 2015 23:10 #16486 od staman
Odpoveď od staman na tému Prosba
Zdravím pana Zdeňka.Tak dnes mi přišla ta wifina
k AB650 za 290kč.Po několika pokusech se mi nakonec povedlo připojit se přes hotspot s přijímačem ale rozchodil jsem pouze počasí a gogle mapy.Na internet bych musel mít nějakou smart televizi s nainstalovanou aplikací.Wifina mi zachytila asi deset routerů bohužel všechny zabezpečené kromě jednoho ten měl jenom třicet procent.Teď aspoň vím že to není tak jednoduché jak jsem si to představoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
14 okt 2015 09:29 #16487 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Prosba
Ten adaptér bude mít poměrně malý dosah, takže všechny routery co jste chytil budou nejspíše od nějakých sousedů.

Buď zkusit domluvit s nějakým sousedem, že by jste mohl využívat jeho připojení.
Nebo zkusit zjistit za kolik by se dalo nejlevněji pořídit vlastní WiFi připojení. Většinou nějaký základ je za poměrně malou částku a mohlo by to stačit.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • František Tkáč
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
16 okt 2015 10:20 #16500 od František Tkáč
Odpoveď od František Tkáč na tému Výstup zvuku
Je mozne dostat nezavisle len analogovy zvuk z ABCryptobox 650 HD pri nastavenych parametroch vystupu HDMI.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 okt 2015 12:22 #16524 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Prosba
Ano,

ano, zo scartu sa dá vytiahnuť, treba teda použiť takúto redukciu:

satelity.ellano.sk/redukce-scart---3cinch-svhs_21262.html

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 nov 2015 10:38 #16646 od staman
Odpoveď od staman na tému Prosba
Zdravím všechny čtenáře fóra.V psledním FW.V1.14294 patchSWA je zmínka oprava zobrazení mozaiky je tím myšleno mozaika při prohlížení fotografií nebo něco jiného.Nemyslím že by AB 650ka uměla mozaiku programů.Poslední S.W. neumí přejmenovat nahrávku v položce nástroje tak jsem se vrátil k FW.1.09.13627.
Děkuji předem tomu kdo mi to vysvětlí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 dec 2015 17:25 #16945 od JanoYhg
Odpoveď od JanoYhg na tému AB cryptobox 650 a Stream
AB cryptobox 650HD by som chcel spojiť s tabletom.Mám wifi pripojenie.Ovládať stb môžem pomocou tabletu,ale neviem ako prezerať tv.Môže mi niekto poradiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
20 dec 2015 17:35 #16946 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému AB cryptobox 650 a Stream
Zdravím,

zde je popsané, jaké aplikace jsou k tomu potřeba:
cryptobox.sk/umoznuje-stream-moje-zariadenie/

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 dec 2015 17:42 #16947 od JanoYhg
Odpoveď od JanoYhg na tému AB cryptobox 650 a Stream
To mám všetko nainštalované ale keď zadam "Stream v sieti" tak pýta adresu.A neviem akú,či routra-192.168...atď.Zadával som a nič.Napísalo mi,že "odkaz sa ndá prehrať".No neviem čo stým.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
20 dec 2015 18:00 #16948 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému AB cryptobox 650 a Stream
Musí to být IP adresa Cryptoboxu, kterou má přidělenou. Tu najdete někde v menu síťového nastavení přijímače. Na routeru je dobré si nastavit pro přijímač přidělování statické adresu, aby měl pokaždé přidělenou stejnou.

Zjistěte tedy jakou adresu má přidělenou přijímač a použijte tu.

Další popis aplikace je třeba tady: www.satelitnatv.sk/2014/11/g-mscreen-mob...mace-ab-cryptoboxhd/

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • martin dano
  • martin dano-ov Avatar
  • Offline
  • Silver
  • Silver
  • HD čiernobielo
Viac
27 dec 2015 17:05 #17033 od martin dano
Odpoveď od martin dano na tému Prosba
ahoj najdeš ju stlač F1 +555 Hore ti piše adresa .Ak maš DHPC zapnute môže sa ti ip zmeniť po vypnuti skrinky ,ale ak daš DHPC vyp.ostava ti stale stejna IP :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.247 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu