Poradňa

Viac
23 jan 2014 10:15 #7320 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
ale je to nejjistejsi : ) na serverech zadna graficka nadstavba (X11) nebezi, tudiz vi je pro *nix admina kazdodenni chleba. v nerine je vi taky, takze jakekoliv editace konfiguraku je hracka primo v boxu.

zaklad neni tezky, staci se naucit pouzivat klavesy "a" nebo "i" (inzert za/pred kurzorem) a "x" (delete). pak uz staci jen sipky a "esc" (prechod mezi dvema mody). dvojteckou se dostava do prikazove radky, kde je mozne delat slozitejsi operace. z tech zakladnich postaci :wq (write & quit).
proste dva mody, jeden pro samotnou editaci textu a druhy na pohyb po konfiguraku. howto se da vygooglit bez problemu.

vi je mocny editor, umi spousty vychytavek, ale pro editaci malych konfiguraku staci znat minimalni zaklad. nicmene i ve windowsim editoru by mela byt nekde volba code-page. tu pak nastavit na "unix".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jan 2014 11:55 #7322 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
nefunguje mi to :( vaskee kde by som program "vi" stiahol? dakujem, neviem kde mam chybu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jan 2014 14:12 #7323 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
zaujimave je to ze ked mam default skin, tak ide ide iba bulsat, dam iny skin - nie hd glass tak uz ide aj espn caribean. ale ani jedno z tychto skinov nejde digiturk. nejde mi to dohlavy ze preco pri jednom skin-e ide to a pri druhom idu obe platformy a preco nejde este aj digiturk. :unsure:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
23 jan 2014 14:19 #7324 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Jobi CCcam klient
Zkus ty klíče Digiturk dát úplně na začátek souboru.

Jestli tam není v souboru nějaká chyba a třeba načte jen část a k Digiturk se už nedostane.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jan 2014 14:23 #7325 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
ja som ich dal na zaciatok sekcie cryptoworks, ked tak tak dam na uplny zaciatok a uvidim. dik za napad. ozvem sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jan 2014 16:46 #7326 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
vi je obycejmy textovy editor na unixu. nemusis nis stahovat, v Nerine je uz nainstalovany.

zapni v mgcamd logovani a pastni sem log pri prepnuti na program, ktery jednou jde a jednou nejde. je fakt kravina, aby mel skin vliv na dekodovani. spis to bude nejaka souhra nahod.

v mg_cfg uprav tenhle radek, aby vypadal takto:
L: { 04 } /var/log/mgcamd.log

restart mgcamd. az to budes mit, zmen ho zpet na puvodni hodnotu a zrestartuj mgcamd. ten soubor si hlidej, roste.

neprepinej moc zbesile, protoze pak ten log bude hodne neprehledny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
23 jan 2014 16:59 #7327 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Jobi CCcam klient
@tomko: když o tom tak přemýšlím, tak to nejspíš bude souviset s pamětí. HDGlass je paměťově náročnější. Ten soubor máš relativně velký a nejspíš se načte jen omezený počet záznamů, které se aktuálně vejdou do paměti, a proto něco funguje a něco ne.

Vyházel bych z toho souboru všechno co nepotřebuješ a co nejvíc ho zredukoval.

Každopádně se hodí i log jak píše vaskee - z něj by mělo být snad jasno.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jan 2014 19:29 #7330 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
ja som uz asi trubka, zmenil som v mg_cfg tak ako si mi napisal.restartoval som a ktory subor sem dat? ako sa loguje? :whistle:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jan 2014 19:30 #7332 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
a samozrejme ze som ostatne nepotrebne keys dal prec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jan 2014 20:08 #7333 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
ja som aj rozmyslal ze by som dal vom mgamd a namiesto oscamu 1,38d dal nejaky oscam y-mod alebo tak nejak sa vola. da sa to tak ze oscam bude citat aj kartu ako aj emu? potom treba nadefinavat oscam na skylink?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jan 2014 20:28 #7334 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
jasne to z logu byt nemusi, ale muze tam byt nejaky hint. alespon pujde videt rozdil mezi spatnym a dobrym dekodovanim. kazdopadne log se pomerne rychle plni, takze staci jen na program prepnout, nechat par sekund bezet a pak logovani hned vypnout, pripadne cely box, protoze jestli to chces editovat nekde v notepadu, tzn. pres ftp k sobe do notebooku, tam edit a pak zase zpet pres ftp do boxu, tak to je boj s vetrnymi mlyny.
v tom konfiguraku jsi mgcamd rekl, aby logoval do /var/log/mgcamd.log, takze tenhle soubor te zajima.

ad problem s pameti. pri dekodovani se z toho souboru snad ani nikam nic nenacita. konfigurak se jen proparsuje a v okamziku, kdy narazi na pid programu, ktery chce dekodovat a sedi i caid, pak pouzije klice. no a ty signal bud dekoduji anebo ne. v tomto pripade je imho velikost souboru nedulezita. samozrejme pokud by ten soubor mel tisice radku, tak pak mozna, ale par set, to je nic.

takze log by mohl pomoct. taky by me zajimalo, jak mas nastaveny softcam. je to v Nastaveni- Softcam/CI - softcam setup.

jinak oscam-ymod emulovat umi, ale nedokaze zapisovat na caid 0624, takze pokud mas tuhle skylink kartu, tak mas smulu.

jinak sam mgcamd pouzivam a skin na nej urcite zadny vliv nema : ) v provnani s oscam-ymod je to otevreny kod a co se zravosti pameti tyce, je mnohem mene narocnejsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 jan 2014 08:10 #7337 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
dnes vecer sa do toho pustim, a dam vediet. keby nieco, pomohlo by aj to ze by som cely system E2 nainstaloval znova, precitil tym pamat apod? ak ano-treba ist na klasicky FW a potom znova na E2 alebo je jednoduksi sposob?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 jan 2014 08:17 #7338 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Jobi CCcam klient
Za zkoušku by to stálo.

Mělo by stačit jen přeinstalovat E2. Pak zkus dát jen to nezbytné a vyzkoušej co to bude dělat.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 jan 2014 11:18 #7342 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
tovarni fw. neni treba instalovat, nutny je jen ten originalni bootloader. z nej uz jde zase vratit zpet E2 bootloader a pak znovu E2.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 jan 2014 21:26 #7346 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
tak preinstalacia nepomohla. bulsat ide espn caribean ide, karta skylink ide ale digiturk kde mam oblubene kanaly nejde :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.231 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu