HD BOX 9105 HD Diskusia

Viac
26 jan 2015 08:21 #13736 od tomko
Odpoveď od tomko na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
ak je to tak ako u skytec-u co su v zaklade tie iste prijimace, tak v zaciatku nemali dobre enigmy, ale po oprave to uz ide v pohode

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ponican
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • fanatik na sat techniku ako začiatočník....
Viac
26 jan 2015 18:00 #13750 od ponican
Odpoveď od ponican na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
Ahoj Zdenek dnes som prepol na viac kanalov a skonštatoval som že moj box v sd kanaloch nie je bohvie čo obraz v HD by to aj ušlo čo to može byt hdmi kabel alebo niečo druhé mám samsung 5030 ked zbliša pozriem tak na obrazovke také hmla alebo ani to neviem popísat alebo bude LNB na nič ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
26 jan 2015 18:22 #13751 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
LNB na kvalitu obrazu nemá vliv. HDMI kabel dle mého názoru také téměř žádný (co by se dal pozorovat okem).

Na kvalitu obrazu má hlavně vliv:
1.) kvalita obrazového výstupu ze satelitního přijímače (to platí o to více právě u SD kanálů).
2.) kvalita TV.
3.) kvalita obrazového streamu přijímaného programu (to neovlivníte - záleží s jakou kvalitou daný program vysílá provider).
4.] Optimálně nastavené parametry obrazu v TV. A pokud to umožňuje tak i v STB.
5.) Oči pozorovatele - je to hodně subjektivní a každému se prostě líbí něco jiného.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ponican
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • fanatik na sat techniku ako začiatočník....
Viac
27 jan 2015 21:39 - 27 jan 2015 21:41 #13765 od ponican
Odpoveď od ponican na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
ahoj Zdenek dnes som točil parabolov mám motor táhlový ale ručne ho posúvam tak cez trafo chcel som naladit 28.2E je možné že parabola 120cm nechztí tuto družicu ide my 1w 9e 13. 23.5 19.2 4.8 aj 5 ale tato za nič nenaskočí okres Poltár niekde som čítal že Lučenec a okolie už nema to chytit neviem či je to pravda ...
Posledný krát upravené:27 jan 2015 21:41 ponican

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
27 jan 2015 22:16 #13766 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
Moc se v tomhle nevyznám. Ale mám dojem, že Panevropský svazek by jsi měl chytit v pohodě. Britský svazek je možné chytit na velkou parabolu i v České republice, ale směrem na východ signál rychlé klesá, takže u tebe už nejspíše na 120 bez šance.

Ale ber to s rezervou, nemám s tím zkušenosti.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ponican
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • fanatik na sat techniku ako začiatočník....
Viac
03 feb 2015 15:14 #13889 od ponican
Odpoveď od ponican na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
zdravým že vraj ked nainštalujem enigmu E2 že nemam šancu to ovládat že to vraj nebudem vediet čo je na enigme také tažké ked zvládnem inštalovat windows XP do mojho počítača ešte je to tašie ta E2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ponican
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • fanatik na sat techniku ako začiatočník....
Viac
26 feb 2015 10:12 #14375 od ponican
Odpoveď od ponican na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
už ma to štve neviem príst na chybu rano zapnem telku aj satelit a napíše žiaden signál musím opetovne vipnut alebo prepnut na iný canal a vratit sa spet niekedy nabehne alebo zase napíše žiaden signal ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ponican
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • fanatik na sat techniku ako začiatočník....
Viac
04 apr 2015 15:00 #14904 od ponican
Odpoveď od ponican na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
dal som verziu fw 2.11.87. a už to ide dobre ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ponican
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • fanatik na sat techniku ako začiatočník....
Viac
10 jún 2015 15:33 #15426 od ponican
Odpoveď od ponican na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
zdravím chlapi poradíte aké FW nainštalovat aby všetko fakčilo mám teraz 2.11.87 aby išlo aj epg dobre alebo tam dat enigmu za skoru odpoved vopred dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
10 jún 2015 16:59 #15427 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
Dejte tam poslední dostupnou 2.12.18.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
05 sep 2015 21:55 #16044 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
Posílám odkazy na některé články z digitální školy:

1.)
digitalne.ellano.sk/magazin-7/item/vytvo...j-skupiny-v-enigma-2
V bodě 3 návodu je v nabídce řada dalších možností jak pracovat se seznamem programů - mazání, přesouvání, atd.

2.)
digitalne.ellano.sk/magazin-7/item/dlna-v-enigme2
digitalne.ellano.sk/magazin-7/item/mount...astavenie-nahravania

3.)
Nevím, nejspíše problém konkrétní verze E2.

Projděte si i další články v sekci Digitálna škola, najdete tam užitečné informace.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 sep 2015 16:24 - 06 sep 2015 17:34 #16057 od dilong
Odpoveď od dilong na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
Dakujem za rady, velmi mi pomohli, niektore veci mi vsak stale ostali "vysiet" a nove pribudli.

1) SIETOVY DISK - pri prijeni sietoveho disku, nemam v menu "Pripojenie LAN" (podla navodu na ktory ste dali link") polozky NetworkBrowser, Mount Manager, Mount Again a pod. Mam iba nastavenie adaptera, dns, test a restart siete a sprievodcu.

Nasiel som sice nieco podobne "Mount Manager" v ikonkovom menu "blue.." a v nom mam iba najdenie pristupovych bodov, ak najdem sietovy PC, tak mi vobec neposkytne zobrazenie zdielanych adresarov, resp. kniznici videa, obrazky atd. Dam OK a tim to hasne. V sprave pristupovych bodoch som nasiel PC ale s cervenym krizikom.

PC mam nastavene na pristup bez hesla, mam vytvorene aj zdielane multimedialne centrum na win10 ako aj zdielane adresare. Ak pri pripajani pristupoveho bodu ma vyzve na zadanie hesla mam dve moznosti: ano/nie ak dam nie tak mi to zrusi/nepripoji, ak dam ano chce odomna heslo, skusal som aj to co je predovolene, prazdne heslo zadat neviem (nenasiel som kde na ovladaci viem stlacit delete a USB klavesnicu pripojenu v zadnom USB mi HD Box 9105+ PVR nenasiel ani po restarte)


2) DLNA - medzi dostupnymi plugynmi som nenasiel DLNA server

3) PLUGINY - Nejde mi odinstalovat pluginy - dam odinstalovat ale len mi vypise ze sa nenasiel ziaden novy plugin, pritom som nainstaloval viacero - iny sposob mazania pluginov som nenasiel. Kdesy som sa docital ze sa pluginy zapinaju v EMU manazeri (ale tam mam iba 2 pluginy a to na kartu)

4) PREPOJENIE PC /HD BOX - nejde mi pripojit PC k HB Boxu ani cez DDC ani ces dreamset edit - na box sa dostanem ale vzdy mi odpoji telnet. Bootmanager nenajde, FTP pripoji a telnet po pripojeni odpoji s hlaskou ze je zly login. Skusal som aj heslo root/root aj root/prazdne heslo, prazdne/prazdne. Vysledok rovnaky telnet odpoji a na FTP aj ked je zelene sa nepripojim.

5) TV STANICE - naladil som vsetky stanice, ale pri NOVA HD mi na spravnej frekvencii a dalsich zadanych udajoch nenaslo NOVA HD, FANDA HD a PRIMA FAMILY HD. Pri tom na predoslom oficialnom software to islo bez problemov - na enigme tieto 3 stanice nevie najst

6) IMAGES - Chybne zobrazovanie obrazkov sa nezmenilo ani pri vymazani a nahodeni zdrojovej enigmi od Ellano.sk. Nemam ani sajnu o tom ako to odstranit, ci nainstlaovat nejaky plugin, alebo co ...

Celkovo som na tom stravil 3 noci a musim povedat ze Enigma sa mi paci ale je to pakaren :D
Co sa tyka PC som na tom znalostami viac nez dobre, ale s linoxom sa velmi nekamaratim a na enigmu chybaju navody - nenasiel som popisy ktory plugin co znamena ako sa nastaveuju veci a pod. Skusal som napr. EPG CoolTVGuide ale tento plugin bol asi v troch kategoriach extension, epg, emu alebo tak nejak a nevedel som ktory mam nainstalovat. Dopadlo to tak ze mi to nechodilo a po stlaceni cervenho tlacidlo mi to prebliklo a objavilo sa podakovanie s adresou. Tak nasledoval vymaz celej enigmy a od znova vestky nastavenia uz s EPG Merlin :D

Cely system od ellana.sk som nanovo nanovo nastavoval asi 4x :D podarilo sa mi zhodit enigmu nainstlovanim skinu po ktorom enigma uz nenabehla, vypisovala chyby a v kuse sa restarovala - to som musel vymazat USB a nanovo :)

Sorry za taku dlhu laboratornu pracu :D ale je to na Enigme naozaj vela a distupnych informacii velmi malo. Budem vdacny za kazdu pomoc a radu.

thx
Posledný krát upravené:06 sep 2015 17:34 dilong

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 sep 2015 19:06 #16068 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
Zdravím,

nemám HDBOX a tohle bude z velké části záviset na konkrétní verzi E2 na tomto přijímači. Takže jedině pokud poradí někdo kdo má HDBOX a E2, kterou používáte.

Jen u bodu 4.) mě napadá, že by mohlo pomoci použít ke spojení program WinSCP.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 sep 2015 07:14 #16071 od Blind Guardian
Odpoveď od Blind Guardian na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
@dilong
Ja by som to zhrnul asi takto Hdbox nie je priamo určený pre E2 ale preuzavretý linux Fw Fortis.E2 je niečo ako bonus ale nie vhodný na laborovanie a skúšanie roznych skinov a pluginov!Pokial chcete stable box E2 poobzerajte sa po boxe z mipsel procesorom(vu+,xtrend,gigablue, a nie sh4.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 sep 2015 08:23 #16074 od dilong
Odpoveď od dilong na tému HD BOX 9105 HD Diskusia
bod 4 som uz vyriesil. Podarilo sa mi na jednom fore najst heslo a zaroven som zistil ze mam verziu Enigma PKT. Takze heslo k nej je pkteam.

... Co sa tyka enigmy a HD Boxu. V podstate original soft nebol zly, ale mal 2 velke nedostatky, pre ktore som sa rozhodol pre enigmu
1) mal problem s prehravanim videosúborov. Zvuk velakrat zaostaval za obrazom. Maju to zle urobene - framerate si soft berie s pisaneho nie zo skutocneho a nie vzdy to sedi, potom sa zvuk s obrazom rozsynchronizuje. Problem som nevedel odstranit.

2) Mrzol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.237 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu