sx.elano.sk procel zlyhal

  • djcopik666
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
22 júl 2017 13:59 - 22 júl 2017 21:33 #21300 od djcopik666
sx.elano.sk procel zlyhal bolo vytvorené djcopik666
Zdravím,

pri pokuse pripojenie na sx.elano.sk / up.elano.sk cez príjmač OpenBox SX6 vyhodí hlášku PROCES ZLYHAL

Vie mi niekto pomôcť ? :huh:
Posledný krát upravené:22 júl 2017 21:33 djcopik666

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
22 júl 2017 19:15 #21301 od Blind Guardian
Odpoveď od Blind Guardian na tému sx.elano.sk procel zlyhal
up.ellano.sk server nie je pre prijímače Openbox SX, tento server je pre HDBOX, Skytec a Optibox. Pre Openbox SX je server sx.ellano.sk .
Sťahovanie z alternatívnych serverov začal výrobca prijímačov z neznámeho dôvodu v nových FW blokovať. Je tomu tak aj v najovšom FW HDboxu 9105+ a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • djcopik666
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
22 júl 2017 21:33 #21302 od djcopik666
Odpoveď od djcopik666 na tému sx.elano.sk procel zlyhal
Ďakujem za odpoveď,

samozrejme v tom zúfalstve som skúšal už aj up.ellano.sk. Štandardne tam mám sx.ellano.sk ale pri akomkoľvek pokuse o načítanie pluginov to skončí "proces zlyhal"

Mám na odporúčanie známeho zakúpený prijímač OpenBox SX6 HD, pričom som potreboval spojazdniť modul XcamClient2. Moje prve zakúpenie z ellana skončilo reklamáciou (vadný tuner - neprijímal žiaden signál, čo potvrdil aj technik = nový kus)

Na novom kuse som našiel signál, programy na Skylink karte bežia. Prijímač sa dokonca pripojí na internet (web, facebook app, mapy a aktualizácia FW funguje), nakoľko som však potreboval využívať aj sharing tak som z prijímača chcel v menu stiahnuť uvedený plugin. Napriek tomu, že prijímač je na internete a sieťové nastavenia sú v poriadku nedokáže sa pripojiť k sx.ellano.sk.

Uvedené som však vyriešil tak že som plugin dal do prijímača manuálne. Po nastavení údajov na server sharing však ten nefunguje, nakoľko rovnako nekomunikuje plugin s internetom.

Skúsil som nasledovné:
1. továrneský reset - nič
2. nahratie celej zálohy sys aj fdu z kolegovho rovnakého prijímača kde to funguje perfektne - nič
3. pripojenie prijímača na 3 rôznych providerov ISP - nič
4. pripojenie prijímača na internet u kolegu - nefunguje ellano ani komunikácia s cardshara - nič
5. na prijímač sa viem bezproblémov dostať cez FTP aj TELNET - komunikuje
6. vypnutie / zapnutie mcast pluginu a pripojenie sa tak na servery - nič

nerozumiem prečo to vôbec nekomunikuje. Je evidentné, že prijímač nevie komunikovať cez nejaký protokol smerom von k daným definovaným serverom konkrétne sx.ellano.sk - chyba a dokonca ani s mojim účtom na cardshare - programy sú bez mojej karty kódované - to znamená že nekomunikuje. Uvedné som si overil zadaním mojich údajov do prijímača kolegu, kde účet dekóduje programy.

Poprosil by som o akýkoľvek názor, pomoc, prípadne nasmerovanie, či je možné, alebo potrebné editovať nejaký cfg súbor cez FTP, prípadne overiť nejaký cfg, nakoľko nie je jednoducho možné, že rovnaké nastavenia na dvoch rôznych prijímačoch nejdú....

Ak niekto potrebuje video kľudne to natočím a dám na YT ako sa to správa. Už som z toho na nervy...

Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 júl 2017 15:49 - 23 júl 2017 15:51 #21307 od Blind Guardian
Odpoveď od Blind Guardian na tému sx.elano.sk procel zlyhal
Nahratim fdu a sys sa softcamy nenahraju a je nutné použiť softcamy pre Openbox Sx a nie Hdbox a pod maju rozdielne cpu!
Openbox má svoj server pre download pluginov postup je tu:

http://xn--90ahqkdddv.xn--p1ai
Posledný krát upravené:23 júl 2017 15:51 Blind Guardian
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: djcopik666

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • djcopik666
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
23 júl 2017 23:05 #21308 od djcopik666
Odpoveď od djcopik666 na tému sx.elano.sk procel zlyhal
Problém vyriešený. Týmto sa chcem veľmi poďakovať užívateľovi Blind Guardian za trefnú pomoc.

Ak to nie je porušenie pravidiel, tak ktokoľvek by ste mali podobný problém treba ako server pridať d.openboxfan.com. Po tom čo som tam vložil tento server na pluginy, stiahol som si Xcam client a jeho configurator. Vsetko ide ako ma.

Je to pre mna naozaj zahada. Mame s kolegom obidvaja rovnake projmace Openbox SX6. Kolegovi v menu plugin vybehne cez server sx.ellano.sk riadna ponuka pluginov, ktore aj stahuje a funguju. Na mojom prijmaci vsak ma na tento server nepusti a musel som tam zadat ten, na ktory ma naviedol Blind Guardian.

Ešte raz ďakujem za pomoc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 júl 2017 09:41 - 24 júl 2017 09:42 #21311 od Blind Guardian
Odpoveď od Blind Guardian na tému sx.elano.sk procel zlyhal
Prijímače môžete mať s kolegom rovnaké, avšak verziu FW budete mať rozdielnú (kolega bude mať staršiu verziu FW kde nebol blokovaný alternatívny server na download pluginov) ak by si aj on nahodil Vašu verziu FW tak nepôjde sťahovanie zo serveru sx.ellano.sk ani jemu.
Posledný krát upravené:24 júl 2017 09:42 Blind Guardian

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.180 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu