Poradňa Blackbox

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
28 nov 2016 12:21 #19599 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Bohužel nedokáži říct. Je možné, že má s těmito parametry problém tuner BlackBoxu. Nebo to může být problém kombinace LNB a přijímač. Třeba s jiným LNB by to fungovalo OK, ale to jen hádám.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 nov 2016 12:31 #19600 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
Alebo si ešte ušetri prácu...
Ešte predtým ako budeš meniť tie káble pozri si medzi transpondérmi či nemáš ten 12344H dvakrát v zozname. Ak hej tak ten so zlými parametrami vymaž. Alebo vymaž oba a potom nanovo zadaj správne parametre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
26 dec 2016 14:14 #19872 od Dobrovodan
Odpoveď od Dobrovodan na tému Poradňa Blackbox
Dobrý deň a príjemne Vianočné sviatky. Mám taký problém: Nainštaloval som do Boxu WebZeal všetko prebehlo v poriadku, ale sa mi neobjavil medzi pluginy. Prehliadač internetu sa zobrazí ale na nič nereaguje. Urobil som niekde chybu? Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
26 dec 2016 14:25 #19874 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Projděte tady diskuze, někde se to už několikrát řešilo. Případně si nechte vyhledat příspěvky s klíčovým slovem WebZeal.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Dobrovodan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
26 dec 2016 14:39 #19875 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 jan 2017 17:25 #20028 od edob
Odpoveď od edob na tému Poradňa Vu+ SOLO SE
Dobrý deň všetkým. Neviem či som tu správne, ale nikde sa mi nepodarilo nájsť čo potrebujem. Nainštaloval som IPTV player, ale sú tam hlavne len nejaké poľské a nemecké odkazy. Skúšal som aj niečo vygoogliť, ale neviem nájsť nič české alebo slovenské. A ak by som aj našiel, neviem ako to tam pridať. Skúšal som aj hľadať v enigme nejaký odkaz na IPTVplayer, ale bez úspechu. Je nainštalovaný, ale neviem nájsť kde by sa dalo niečo doplniť. Poradí niekto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 jan 2021 12:41 #25004 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
Zdravím, pokúšal som sa nainštalovať Enigmu 2 na Blackbox podľa týchto návodov:
digitalne.ellano.sk/forum/enigma-2-skyte...63-enigma-2-blackbox
www.digitalne.ellano.sk/magazin-7/item/e...pre-prijimace-fortis

Postupoval som podľa týchto krokov:
Varianta B/ postup pokud je v boxu tovární FW 2.11.57 nebo starší:

1.) Nahrát tovární FW z přiloženého souboru xxx_original_image.ird
2.) Nabootovat tovární FW
3.) Nahrát upgrade_loader_xxx.ird
4.) Nahrát E2 ze souborů usb_rootfs.img a usb_kernel.img

Dostal som sa do bodu 2 - teda sa mi podarilo nahrať a nabootovať továrenský FW. Potom som na USB kľúč nahral upgrade_loader_xxx.ird a znova som odpojil prijímač od el. siete zapol a stlačil tlačítko /CH+/, na príjamči sa objavilo "Complete" a ďalej sa nič nedialo. Po asi 10 minútach bez zmeny som prijímač vypol a znova zapol a teraz nejde vôbec nič. Ani sa nenabootuje a ani sa nedá nahrať naspäť továrensky FW.

Čo mám spraviť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 jan 2021 14:31 #25005 od peter
Odpoveď od peter na tému Poradňa Blackbox
Ked zapneš box na displeji je L076? Ak ano, stačí dať na kľúč súbory s Enigmou a nahrať .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 jan 2021 15:24 - 04 jan 2021 15:25 #25006 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
Na displeji svieti len nápis Blackbox, nič viac.
Posledný krát upravené:04 jan 2021 15:25 azer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 jan 2021 16:46 #25007 od peter
Odpoveď od peter na tému Poradňa Blackbox
Tak potom len postup zopakovať:

1.) Nahrát tovární FW z přiloženého souboru xxx_original_image.ird
2.) Nabootovat tovární FW

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 jan 2021 16:51 - 04 jan 2021 16:52 #25008 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
No práve, že mi ani to nešlo. Ale podarilo sa mi to vyriešiť tým, že som USB kľúč dal do zadného spodného USB portu a Enigma mi už beží. Zaujímavé je, že nahrať originál FW mi šlo aj z predného portu, ale nahrať Enigmu2 už nie.

Teraz zasa pre zmenu maturujem pri Enigme. Neviem to nastaviť pre kódované programy zo Skylinku - mám kartu, ale idú mi iba nekódované programy. A ešte ani HDD neviem ako sfunkčniť... s pôvodným FW to bolo jednoduchšie.
Posledný krát upravené:04 jan 2021 16:52 azer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 jan 2021 08:14 #25010 od peter
Odpoveď od peter na tému Poradňa Blackbox
Musíš si správne nakonfigurovať oscam pre daný typ karty, hladaj na iných fórach.

Nastavenie nahrávania je popísané v tom článku či sem postol (ak máš tú verziu).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 jan 2021 10:30 #25012 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
Do čerta aj s takou enigmou plnou chýb, že to tu aj zverejňujú taký softvér a návody, ktoré sú plné chýb. Napríklad vôbec som tam nemal položku "PKT BluePanel", ktorú opisujú v tom návode. Tam by mal byť aj Emu manager a OSCAM - nič z toho som tam ja nemal a nenašiel som to ani medzi pluginmi, ktoré sa dali dodatočne stiahnuť z internetu. Ale aj tak - také Očko, ktoré je nekódované tak raz išlo, potom keď som prepol na iný program a späť na Očko tak zrazu len čierna obrazovka a potom znova keď som poprepínal a vrátil sa späť na Očko zrazu znova išlo a tak dokola.

A tiež nefungovali také základné veci ako vyhľadanie programu podľa názvu... takže som musel preklikávať na ovládači celý zoznam 1000 programov, kým som našiel požadovaný program. Tiež tlačítko HDD na ovládači nefungovalo a niektoré ďalšie. Teda Enigmu neodporúčam - teda aspoň tú ktorá je na tomto fóre.

Takže pekne-krásne som sa po zbytočne zabitom dni vrátil k pôvodnej originálnej verzii softvéru. Tam ide všetko ako má, len mi tam vadí, že nefunguje sieťové vyhľadávanie a pri zmene transpondérov musím prelaďovať manuálne a tiež EPG je veľmi pomalé, kým načíta celý obsah programu, lebo nesťahuje nič z internetu, len zo satelitu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 jan 2021 15:58 #25015 od jan58
Odpoveď od jan58 na tému Poradňa Blackbox
Stačilo sa opýtať, či to má význam :) Sú to image z 2013 a tvoj box je ešte starší a s velmi slabým HW pre Enigmu, takže čakať zázraky sa od toho nedajú. Treba ho nechať dožiť s origo softom, aj ked má chyby, je to furt lepšie ako nejaká spatlaná polská enigma z iného prijímača.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 jan 2021 18:48 #25017 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
Nemyslím, že by bol problém v slabom HW. Problém je alebo bol v slabej podpore od výrobcu - softvér asi nechali robiť nejakému čínskemu stredoškolákovi na kolene. Od roku 2013 sa nič podstatné ohľadom satelitného vysielania nezmenilo. HD bolo aj vtedy a aj kódovanie stále rovnako náročné. Zaťaženie procesora som mal na 10% keď som mal spustenú tú enigmu. A ja ani nič náročné od tej enigmy neočakávam - stačí sledovanie jedného programu HD popri nahrávaní druhého HD programu - a to mi beží super aj so starým FW. Jedine som chcel tú enigmu kvôli EPG, lebo v starom FW je EPG hrozne pomalé. Ale zasa to nie je kvôli slabému HW, ale kvôli chybnému SW, ktorý už nikto ani opravovať nebude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.249 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu