Poradňa Blackbox

  • mercator888
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
22 júl 2012 17:57 - 26 máj 2013 00:04 #1023 od mercator888
Poradňa Blackbox bolo vytvorené mercator888
Zda sa, ze v tomto firmware [FW 2.10.67] je problem s nahravanim. Ak date nieco nahrat a v priebehu nahravania si zmyslite vypnut BlackBox, ukaze sa vam okno ci chcete ukoncit nahravanie [ potialto je to v poriadku], ale BlackBox reaguje len na ANO alebo ZRUSIT. Pri volbe NIE len preblikne. Predchadzajuce verzie s tymto ziaden problem nemali, pri volbe NIE vypli a nahravali dalej.
Posledný krát upravené:26 máj 2013 00:04 mod

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
04 sep 2012 09:55 #1202 od pardonik
Odpoveď od pardonik na tému Poradňa Blackbox
Zdravím,
Po ubezpečejní že sa jedná o dobrý prijímač som si zakupil satelit akytec blackbox. Dnes môžem povedať totálna hroza. už som pomenil veľa satelitov ale tkúto hrôzu som ešte nemal. Problemy:
1. Nedajú sa naladiť oba tunery ale iba jeden
2. ak si aj pomocou programu v PC prekopirujem naladene programy do druheho tunera a odošlem na satelit, je to v poriadku asi 2 minuty, potom sa to vráti do starých koľaji.
3. Ak použijem PIP, prípadnem nahrávam program a prepnem na nenaladený program, dostanem sa do stqavu, z ktorého dokážem vyjsť jedine odpojením prijímača zo siete.
Pri prepínaní programov pomerne často prijímač zamrzne, niekedy po minute naskočí a pokračuje chvíľu akoby nič, niekedy musím opätovne vypnúť zo siete, Už som aj reštartoval systém, nepomha nič. Novu verziu som nenahral, bojím sa či to zvládnem.
V súčasnosti je situácia, že projímač sa v podstate nedá používať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 sep 2012 00:42 #1211 od mod
Odpoveď od mod na tému Poradňa Blackbox
Kto sa bojí, nech nechodí do lesa :)

Máte doma linux, treba sa o neho vedieť starať, min. upgrade musíte vedieť zvládnuť. Ideálne by bolo prijímač úplne vyčistiť, návody sa tu písali už veľakrát, pozrite si diskusiu aj o Skytec Royal, je to v podstate ten istý prijímač ako BlackBox.

Všetko čo popisujete funguje, máme ho na firme pustený už niekoľko mesiacov a všetko funguje, takže musíte len prísť na to, kde robíte chybu.

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 sep 2012 06:25 #1215 od pardonik
Odpoveď od pardonik na tému Poradňa Blackbox
možno máte pravdu, lenže keď mi príde už od predajcu satelit v takomto stave, tak niečo nie je v poriadku. Potom druhá vec. Už viac ako týždeň čakám na odpoveď, či je možné po vyčistení nahrať nový firmware z USB kľúča, pretože RS232 kabel nemám. Váš pracovník mi povedal, že mi to zistí a dá vedieť. Dodnes neviem odpoveď. A pri predaji som nebolo informovaný o tom, že hlavnou úlohou pri tomto satelite bude neustále meniť nastavenie, čistiť ho a resetovať. Mám ho možno mesiac aj niečo, tak ako to môže robiť? Podotýkam, že to robí od prvého dňa kupy satelitu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 sep 2012 07:13 #1216 od mod
Odpoveď od mod na tému Poradňa Blackbox
My ho pred odoslaním testujeme, testuje sa funkčnosť oboch tunerov, nahrávanie 3 programov súčasne a jeho hodinová prevádzka pod uvedeným zaťažením.

Tú odpoveď od nášho technika ste nedostal, pretože je už týždeň na dovolenke, v práci by mal byť opäť v pondelok.

Pošlite ku nám, to bude asi najlepšie, obratom Vám ho pošleme späť so stabilným softom a preveríme aj Vami popisované chyby, či náhodou predsa len nie je chyba v prijímači.

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 sep 2012 20:39 - 27 máj 2013 00:15 #1228 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Poradňa Blackbox
Dobrý večer, psal jsem to tady už několikrát. Je možné provést aktualizaci firmware pomocí USB klíče, pokud není jasný postup nebo je nějaký problém napiš tady, velmi rád poradím a pomohu. Linux není jednoduchý, ale je velmi stabilní.
Posledný krát upravené:27 máj 2013 00:15 mod

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 okt 2012 12:45 #1334 od Rosch1962
Odpoveď od Rosch1962 na tému Poradňa Blackbox
To znamená že stiahnuť, natiahnuť do Black boxu a všetko pôjde tak ako má? Aj zapínanie a vypínanie aj nahrávanie bez mrznutia a nutnosti hardvérovo odpájať od siete?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 okt 2012 15:16 #1335 od vanas_m
Odpoveď od vanas_m na tému Poradňa Blackbox
Tak nestačím samozřejmě vypozorovat za pár dní vše, nekoukám pořád na satelit, ale už verze 2.10.94 alespoň u mě odstranila to nepříjemné mrznutí, občas jsem taky vypínal a zapínal zadním vypínačem. Nyní několik dní běží a OK, s nahráváním jsem taky nepozoroval žádný problém, jen přestalo jít pro změnu počasí, což mě ovšem u satelitu netrápí, na to se podívám v televizi. Verze 2.11.01 je nová, ale kdo nic nedělá nic nepokazí, ale ani nevylepší, prostě ji tam natáhnu a budem vidět, vrátit se ke starý není problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 nov 2012 08:45 #1622 od robino65
Odpoveď od robino65 na tému Poradňa Blackbox
Prosím Vás, je niekde zoznam pluginov vhodných pre BlackBox? Čo všetko je možné pomocou pluginov robiť na Blackboxe?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 nov 2012 09:04 #1623 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Poradňa Blackbox
Seznam není, ale takto bych to shrnul

Pluginy:
Mcas
Xcam
OScam
Mgcamd
Webové rozhraní

co by jsi potřeboval?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 nov 2012 10:58 #1626 od robino65
Odpoveď od robino65 na tému Poradňa Blackbox
Nepotrebujem, len sa zaujímam, že aké sú možnosti, čítam články, učím sa... ešte som linuxový sat nemal... napr. keď sa pripojím cez FTP - aké je heslo na root? V akých adresároch sú napr. addony, pluginy... atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 nov 2012 11:01 #1627 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Poradňa Blackbox
Přístup na FTP

jméno: root
heslo: root

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 nov 2012 07:33 #1659 od robino65
Odpoveď od robino65 na tému Poradňa Blackbox
Prosím o radu mám takýto problém:
Pri Blackboxe je uvádzané, že dokáže nahrávať 3 programy a na 4. sa pozerať. Včera som dal nahrávať program z Prima Family HD a pri stlačení šipky dolu sa mi zobrazil zoznam programov s neaktívnymi položkami. Tzn., že som sa nemohol pozerať na iné programy, s výnimkou pár programov. Išla napr. Nova, ostatné si nepamäatám. Kde je problém?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 nov 2012 08:41 #1662 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Poradňa Blackbox
zdravím,
velmi důležité je zapojení jednotlivých tunerů. Pro každý tuner jde od paraboly samostatný kabel k jednotlivým tunerům?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 nov 2012 08:54 - 19 nov 2012 08:57 #1663 od robino65
Odpoveď od robino65 na tému Poradňa Blackbox
Sorry, mal som nastavené tunery "za sebou", nie "oddelene". Mea culpa...
Inak nahral som do Blackboxu novú beta verziu 2.11.16 vraj ešte s chybami, no ja som pre moje potreby používania chyby nenašiel. Dokonca funguje aj počasie, aj YouTube. Jediné s čím si neviem poradiť, je WebZeal 2.70, súbor .mnt mám na fleške s fat32 a systém ho nevidí, ako keby tam nebol... s tým by som potreboval pomôcť...
Posledný krát upravené:19 nov 2012 08:57 robino65

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.356 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu