Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Poradňa Blackbox

Poradňa Blackbox 22.07.2012 15:57 #1023

• mercator888
  • mercator888-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
Zda sa, ze v tomto firmware [FW 2.10.67] je problem s nahravanim. Ak date nieco nahrat a v priebehu nahravania si zmyslite vypnut BlackBox, ukaze sa vam okno ci chcete ukoncit nahravanie [ potialto je to v poriadku], ale BlackBox reaguje len na ANO alebo ZRUSIT. Pri volbe NIE len preblikne. Predchadzajuce verzie s tymto ziaden problem nemali, pri volbe NIE vypli a nahravali dalej.
Posledná úprava: 25.05.2013 22:04 od mod.
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.

Poradňa Blackbox 13.08.2012 11:50 #1097

• pardonik
  • pardonik-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
Zdravím,
poradi mi niekto kde najdem ten firmware v 57? Nikde ho nemôžem nájsť
Ďakujem

Poradňa Blackbox 04.09.2012 07:55 #1202

• pardonik
  • pardonik-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
Zdravím,
Po ubezpečejní že sa jedná o dobrý prijímač som si zakupil satelit akytec blackbox. Dnes môžem povedať totálna hroza. už som pomenil veľa satelitov ale tkúto hrôzu som ešte nemal. Problemy:
1. Nedajú sa naladiť oba tunery ale iba jeden
2. ak si aj pomocou programu v PC prekopirujem naladene programy do druheho tunera a odošlem na satelit, je to v poriadku asi 2 minuty, potom sa to vráti do starých koľaji.
3. Ak použijem PIP, prípadnem nahrávam program a prepnem na nenaladený program, dostanem sa do stqavu, z ktorého dokážem vyjsť jedine odpojením prijímača zo siete.
Pri prepínaní programov pomerne často prijímač zamrzne, niekedy po minute naskočí a pokračuje chvíľu akoby nič, niekedy musím opätovne vypnúť zo siete, Už som aj reštartoval systém, nepomha nič. Novu verziu som nenahral, bojím sa či to zvládnem.
V súčasnosti je situácia, že projímač sa v podstate nedá používať.

Poradňa Blackbox 05.09.2012 22:42 #1211

• mod
  • mod-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Dostali ste poďakovanie 156
Kto sa bojí, nech nechodí do lesa :)

Máte doma linux, treba sa o neho vedieť starať, min. upgrade musíte vedieť zvládnuť. Ideálne by bolo prijímač úplne vyčistiť, návody sa tu písali už veľakrát, pozrite si diskusiu aj o Skytec Royal, je to v podstate ten istý prijímač ako BlackBox.

Všetko čo popisujete funguje, máme ho na firme pustený už niekoľko mesiacov a všetko funguje, takže musíte len prísť na to, kde robíte chybu.
Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Poradňa Blackbox 06.09.2012 04:25 #1215

• pardonik
  • pardonik-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
možno máte pravdu, lenže keď mi príde už od predajcu satelit v takomto stave, tak niečo nie je v poriadku. Potom druhá vec. Už viac ako týždeň čakám na odpoveď, či je možné po vyčistení nahrať nový firmware z USB kľúča, pretože RS232 kabel nemám. Váš pracovník mi povedal, že mi to zistí a dá vedieť. Dodnes neviem odpoveď. A pri predaji som nebolo informovaný o tom, že hlavnou úlohou pri tomto satelite bude neustále meniť nastavenie, čistiť ho a resetovať. Mám ho možno mesiac aj niečo, tak ako to môže robiť? Podotýkam, že to robí od prvého dňa kupy satelitu.

Poradňa Blackbox 06.09.2012 05:13 #1216

• mod
  • mod-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Dostali ste poďakovanie 156
My ho pred odoslaním testujeme, testuje sa funkčnosť oboch tunerov, nahrávanie 3 programov súčasne a jeho hodinová prevádzka pod uvedeným zaťažením.

Tú odpoveď od nášho technika ste nedostal, pretože je už týždeň na dovolenke, v práci by mal byť opäť v pondelok.

Pošlite ku nám, to bude asi najlepšie, obratom Vám ho pošleme späť so stabilným softom a preveríme aj Vami popisované chyby, či náhodou predsa len nie je chyba v prijímači.
Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Poradňa Blackbox 09.09.2012 18:39 #1228

• Radis
  • Radis-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Moderator
  • Dostali ste poďakovanie 52
Dobrý večer, psal jsem to tady už několikrát. Je možné provést aktualizaci firmware pomocí USB klíče, pokud není jasný postup nebo je nějaký problém napiš tady, velmi rád poradím a pomohu. Linux není jednoduchý, ale je velmi stabilní.
Posledná úprava: 26.05.2013 22:15 od mod.

Poradňa Blackbox 02.10.2012 10:45 #1334

• Rosch1962
  • Rosch1962-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
To znamená že stiahnuť, natiahnuť do Black boxu a všetko pôjde tak ako má? Aj zapínanie a vypínanie aj nahrávanie bez mrznutia a nutnosti hardvérovo odpájať od siete?

Poradňa Blackbox 02.10.2012 13:16 #1335

• vanas_m
  • vanas_m-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
  • Dostali ste poďakovanie 2
Tak nestačím samozřejmě vypozorovat za pár dní vše, nekoukám pořád na satelit, ale už verze 2.10.94 alespoň u mě odstranila to nepříjemné mrznutí, občas jsem taky vypínal a zapínal zadním vypínačem. Nyní několik dní běží a OK, s nahráváním jsem taky nepozoroval žádný problém, jen přestalo jít pro změnu počasí, což mě ovšem u satelitu netrápí, na to se podívám v televizi. Verze 2.11.01 je nová, ale kdo nic nedělá nic nepokazí, ale ani nevylepší, prostě ji tam natáhnu a budem vidět, vrátit se ke starý není problém.
Následujúci užívateľ vraví 'Ďakujem': mod

Poradňa Blackbox 13.11.2012 07:45 #1622

• robino65
  • robino65-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Pokročilý
  • Dostali ste poďakovanie 3
Prosím Vás, je niekde zoznam pluginov vhodných pre BlackBox? Čo všetko je možné pomocou pluginov robiť na Blackboxe?

Poradňa Blackbox 13.11.2012 08:04 #1623

• Radis
  • Radis-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Moderator
Seznam není, ale takto bych to shrnul

Pluginy:
Mcas
Xcam
OScam
Mgcamd
Webové rozhraní

co by jsi potřeboval?

Poradňa Blackbox 13.11.2012 09:58 #1626

• robino65
  • robino65-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Pokročilý
Nepotrebujem, len sa zaujímam, že aké sú možnosti, čítam články, učím sa... ešte som linuxový sat nemal... napr. keď sa pripojím cez FTP - aké je heslo na root? V akých adresároch sú napr. addony, pluginy... atď.

Poradňa Blackbox 13.11.2012 10:01 #1627

• Radis
  • Radis-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Moderator
Přístup na FTP

jméno: root
heslo: root

Poradňa Blackbox 18.11.2012 06:33 #1659

• robino65
  • robino65-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Pokročilý
Prosím o radu mám takýto problém:
Pri Blackboxe je uvádzané, že dokáže nahrávať 3 programy a na 4. sa pozerať. Včera som dal nahrávať program z Prima Family HD a pri stlačení šipky dolu sa mi zobrazil zoznam programov s neaktívnymi položkami. Tzn., že som sa nemohol pozerať na iné programy, s výnimkou pár programov. Išla napr. Nova, ostatné si nepamäatám. Kde je problém?

Poradňa Blackbox 19.11.2012 07:41 #1662

• Radis
  • Radis-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Moderator
zdravím,
velmi důležité je zapojení jednotlivých tunerů. Pro každý tuner jde od paraboly samostatný kabel k jednotlivým tunerům?
Čas vytvorenia stránky: 0.998 sekúnd

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Octagon SX88 - novinka Kompaktný a elegantný linuxový FULL HD satelitné a IPTV multimediálny prijímač s podporou... https://t.co/0ckUGYBAKe

iNEOS ZX4 - novinka skladom Slovenský výrobca iNEOS prichádza s novým modelom satelitného Full HD prijímača a... https://t.co/ivQGsLvIf7