Poradňa Blackbox

Viac
06 dec 2012 18:09 #1784 od mod
Odpoveď od mod na tému Poradňa Blackbox
Problém vyriešený novou verziou Webzeal!

Nájdete ju tu:

digitalne.ellano.sk/forum/skytec-addony-...etovy-prehliada#1783

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 dec 2012 14:14 - 12 dec 2012 14:15 #1819 od robino65
Odpoveď od robino65 na tému Poradňa Blackbox
Prosím Vás, mám takýto problém: v menu mám nastavené, aby Blackbox nešiel do hlbokého standby režimu.. Keď ho vypnem a za krátku dobu zapnem, je všetko v poriadku. Ale pri dlhšom standby nenabehne hneď, akoby sa po nejakom čase predsa aktivoval deep... dosť to otravuje, keď každý deň treba čakať na zapnutie niekoľko minút... Na displeji svieti pred časom bodka, je to ok?
Posledný krát upravené:12 dec 2012 14:15 robino65 Dôvod: preklep

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 dec 2012 14:46 #1820 od vanas_m
Odpoveď od vanas_m na tému Poradňa Blackbox
Já vypozoroval, že to funguje se Standby režimem takto. Pokud stiskneš tlačítko Standby krátce - cca 1 vteřina, usne přijímač pouze lehce ( start trvá pak několik vteřin ), pokud podržíš Standby tlačítko dlouze ( 3 a více vteřin ), usne hluboce a při startu se chová víceméně stejně jako když ho zapneš kolíbkou vzadu ( spustí se Loader a vše startuje znovu ) - před nápisem svítí zmiňovaná tečka signalizující obnovení provozu z hlubokého spánku, pokud přístroj vypneš a zapneš kolíbkou vzadu - tečka zmizí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 dec 2012 18:55 #1821 od robino65
Odpoveď od robino65 na tému Poradňa Blackbox
Ano, to je pravda, ale aj keď tam bodka nieje, večer vypnem, zapnem na druhý deň cca o 17:00, tak sa štartuje dlho. Ale nie loader, ale iba vypíše, že program je kódovaný, zrejme iba vypne plugin mcas, trvá niekoľko minút, kým začne dekódovať kartu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 dec 2012 22:54 #1823 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Poradňa Blackbox
co tam máš za firmware, já s tím nemám žádný problém.
když dám hluboký spánek, mám tm hluboký spánek, když dám standby režim a nechám to v totmto řežimu i dva dny, tak mi bez problémů naběhne

ještě k tomu vypínání, to co je výše napsáno platí o stisku standby talčítka na přední straně přístroje, dá se to samozžejmě i přes dálkové ovládání a to:
1) 1 x stisk tlačítko na dálkovém ovládání pro vypnutí - standby režim
2) rychlě 2 x 1 x stisk tlačítko na dálkovém ovládání pro vypnutí - režim hlubokého spánku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 dec 2012 06:24 #1830 od robino65
Odpoveď od robino65 na tému Poradňa Blackbox
V menu mám hlboký spánok zrušený, ale svietila mi tam tá tečka, zrejme som vypol 2x rychlym stlačením... Keď som ho vypol vypínačom vzadu, potom už bodka nesvieti. Ešte to otestujem... Ďakujem za vaše postrehy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 dec 2012 08:02 #1832 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Poradňa Blackbox
ano to bude ono, musí to jet jak píši, tedy vyzkoušej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 dec 2012 17:55 #1835 od georgeza
Odpoveď od georgeza na tému Poradňa Blackbox
jaký fw do blackboxu, máte tu pro CI a CI+.
Po instalaci ird před týdnem jede stroj KATASTROFÁLNĚ, jen jeden tuner, tvrdošíjně nahrává sport1, nezná T2 a na běžné základní programy skylinku vypisuje že je kódovaný ... Tak takhle si nepředstavuji produkt, tak funguje bastl a jen čekám, jestli do vánoc programátoři něco vypotí. Když ne, asi to vrátím nebo hodím do smetí - ty 4 měsíce, co to mám doma jsem většinou byl mimo, takže nervy ještě mám. Ale ne moc...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 dec 2012 02:15 #1878 od mod
Odpoveď od mod na tému Poradňa Blackbox
Ak je pre dekodovanie karty použitý CI+ modul, tak verziu CIP, ak je karta v čítačke tak klasický firmware.

Stačí prijímač prečistiť, nahodiť nový soft a ide ako hodinky, návodov je tu ako na to kopec.

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
18 dec 2012 22:32 - 18 dec 2012 22:49 #1899 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Dobrý den,

BlackBox mám doma a jede se všemi posledními verzemi FW naprosto bez problému. Podívejte se sem technet.euweb.cz/sd.html a postupujte podle uvedených návodů a musí vám šlapat v pohodě.

Ještě doplním:
1.) Zkontrolujte si, že máte nastaveny oba tunery v menu odděleně(samostaně).
2.) Nahrajte si setting přímo pro BlackBox: technet.euweb.cz/ssk.html

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:18 dec 2012 22:49 ZdenekMi Dôvod: Doplnění inormace

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 dec 2012 08:29 #1994 od Kasik
Odpoveď od Kasik na tému Poradňa Blackbox
Mame dvojtunerový prijímač BlackBox s interným HDD 500GB. Prijímač je pripojený jedným káblom od paraboly.
Prijímač pracuje dobre, máme ale problém s nezávislým nahrávaním programov, kedy sa dá nahrávať len program, ktorý sa práve pozerá. Nedá sa nám nastaviť nezávislé súčasné nahrávanie programov, tak, ako je deklarované v parametroch alebo recenziach tohto prijímača (t.j. 3 programy nahráva + 1 program pozeraný). Žiadne varianty prepojenie tunerov (prepojka tunerov, bez prepojenia, stav oddelene alebo priechodzie) problém nevyriešil. Môžete nám prosím poradiť, v čom môže byť problém?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 dec 2012 08:34 #1995 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Poradňa Blackbox
Dobrý den,

problém je v tom, že máte oba tunery připojeny na jeden kabel. Takto můpžete nahrýávat pouze TV stanice ze stejného transpondéru nebo výběr stanic je omzen polarizací na prvním transpondéru. Tedy pro plnohodnotné využití dvoutunerového přijímače je nutné mít pro každý tuner přiveden samostatný kabel od paraboly a tunery mít nastaveny v menu samostatně (odděleně). Vy pokud máte jeden kabel tam nyní musíte mít nasstavenou volbu průchozí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
27 dec 2012 08:44 #1996 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Dobrý den,

pokud máte přijímač připojený jen jedním kabelem a propojkou, tak musíte mít nastavení jako průchozí.

Pak ovšem lze současně nahrávat jen pořady z jednoho transpondéru.

Tedy, dejte nějaký pořad nahrávat a přepněte šipkou na ovladači jako když se přepínáte na další kanál. Automaticky by Vám to mělo nabídnou nějaký, který je na shodném transpondéru, a který lze současně nahrávat.

Nebo když najedete do seznamu programů, tak ty nedostupné máte zašedlé.

U dvou-tunerového přístroje je ideální mít každý tuner připojený samostatným kabelem od paraboly (LNB), aby jste na nich mohli přijímat nezávisle a využili maximum, co takový přístroj nabízí.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 dec 2012 08:55 #1997 od Kasik
Odpoveď od Kasik na tému Poradňa Blackbox
ďakujem za odpoveď, ale nemožnosť nahrávania sa vyskytuje aj pri nastavení tunerov jako priechodzie. Pri nahrávaní po pokuse prepnúť na iný kanál píše chybové hlásenie buď to: "kanál nie je k dispozícii" alebo "CI neprítomný"
Aj pri nastavení tunerov tak, ako popisujete sa pri výbere ďalších kanálov, ktoré sú aktívne (nie sú v zozname blokované)nedá prepnúť na iný kanál, resp. nastaviť nahrávanie ďalšieho programu. Tunery musia byť prepojené, alebo sa nemusia prepojovať? Podľa môjho názoru by nezávislé nahrávanie malo fungovať aj pri použití len jedného tunera (viď možnosť takéhoto nahrávania aj u nižších modelov Skytecu). Ako má byť správne nastavený prijímač, pri požití len jedného LNB káblu od paraboly, keď nechceme napr. použiť oba tunery?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 dec 2012 08:57 - 27 dec 2012 08:58 #1998 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Poradňa Blackbox
Tunery musíte mít samozřejmě propojeny pomocí propojky, která byla přiložena.

Zapojení je tedy takto:
1) do prvního tuneru vede vstup z antény
2) výstup z prvního tuneru je propojen přiloženou propojkou do vstupu druhého tuneru
Posledný krát upravené:27 dec 2012 08:58 Radis

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.264 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu