Ako opraviť zobrazovanie EPG Cool TV Guide?

Napísal Ivan P. 1 dňa 07 február 2017 do kategórie Magazín, Digitálna škola

nastavenie zobrazovania epg cez multiquckbutton

V dnešnej časti digitálnej školy Vás oboznámim ako vyriešiť problém krátkeho zobrazovania epg a zobrazovania hlášky o upgrade pluginu EPG Cool TV Guide.

V podstate sa jedná o to že stará verzia pluginu CoolTV Guide 7.3.0 a staršia sa musí odinštalovať a potom sa musí nainštalovať najnovšia verzia pluginu Cool TV Guide 7.6.0.

Upgrade pluginu Cool TV Guide prevedieme v dvoch krokoch a to:

1. Odinštalovanie starej verzie pluginu Cool TV Guide

2. Nainštalovanie novej verzie Cool TV Guide

V tomto návode je odinštalácia a inštalácia pluginu prevádza v enigme 2 VTI pre prijímače VU+. V iných enigmách je postup odinštalovania a inštalovania máličko rozdielný.

tux_2017.jpg

1. Odinštalovanie starej verzie pluginu Cool TV Guide

1 2 3

1.stlačte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači pre zobrazenie VTI panelu.

2.šípkou dole prejdite na položku VTI-Správca softvéru a potvrďte ju tlačidlom OK následne sa Vám načítajú skupiny pluginov. 

3.tlačidlom OK potvrďte skupinu pluginov Rozšírenia. Následne sa Vám načítajú pluginy ktoré je možné online doinštalovať zo serveru enigmy sú označené modrou ikonou v zozname pluginov a aj pluginy ktoré už sú nainštalované v enigme sú označené v zozname pluginov zelenou ikonou .

4. nadídite šípkou dole na plugin Cool TV Guide (pluginy sú zoradené abecedne) a potom postupne stlačte farebné tlačidlá na diaškovom ovládači: zelené - žlté -zelené . Následne sa začne odinštalácia pluginu Cool TV Guide. Po odinštalovaní sa Vám zobrazí hláška ako je na obrázku napravo nižšie.

4 5 6

 

Po odinštalovaní starej verzie pluginu je vhodné previesť reštart enigmy 2 v menu/Vypnúť,reštartovať/Reštartovať GUI.

 


 

2. Nainštalovanie novej verzie Cool TV Guide

1. Stiahnite si odtiaľto novú verziu pluginu Cool TV Guide 7.7.0 

Pokiaľ by Vám nešla vyššie uvedená verzia pluginu CoolTV guide 7.7.0  prijímačoch s mipsel procesorom , tak si nainštalujte túto verziu pre MIPSEL CPU.

 

2. Stiahnutý plugin je komprimovaný vo formáte zip. Treba ho najskôr rozpakovať programom 7-zip, winrar a pod. aby Vám zostal iba plugin s kocovkou súboru .ipk konkrétne enigma2-plugin-extensions-cooltvguide_Coolman_V7.7.0_all.ipk . Systém windows Vám koncovku .ipk nemusí zobraziť dôležité je stiahnutá súbor rozpakovať.

3 Inštalačný súbor enigma2-plugin-extensions-cooltvguide_Coolman_V7.7.0_all.ipk nakopírujte najlepšie na naformátovaný USB kľúč.

4. USB kľúč s nakopírovaným inštalačným súborom vložte do USB portu satelitného prijímača. Po vložení USB kľúča by sa Vám mala zobraziť hláška ako nájdení inštalačného súboru na obrázku nižšie:

7 7

 

5. Zobrazenú hlášku "Inštalovať settingy,vzhľady,softvér" potvrďte tlačidlom OK.

6. V ďalšom zobrazenom okne naľavo nižšie stlačte tlačidlo OK pre označenie pluginu zelenou fajkou a potom stlačte zelené tlačidlo pre spustenie inštalácie.

Po nainštalovaní pluginu je vhodné previesť reštart enigmy 2 v menu/Vypnúť,reštartovať/Reštartovať GUI.

 


 

Pokiaľ by sa Vám po zasunutí USB kľúča náhodou nezobrazila hláška o nájdení pluginu na inštaláciu tak inštaláciu je možné spustiť aj druhým spôsobom a to cez VTI panel:

1.stlačte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači pre zobrazenie VTI panelu.

2.šípkou dole prejdite na položku VTI-Ručný inštalátor doplnkov a potvrďte ju tlačidlom OK

3. V ďalšom okne obr.napravo nižšie prejdite na položku " Inštalovať ipk" a potvrďte ju tlačidlom OK.

9 10 

4. V ďalšom okne obr.naľavo nižšie vyberte zdroj kde sa nachádza nakopírovaný inštalačný súbor enigma2-plugin-extensions-cooltvguide_Coolman_V7.7.0_all.ipk , v našom prípade je to na USB tak vyberieme voľbu USB FLASH DRIVE a potvrdíme ju tlačidlom OK.

5. Následne sa Vám zorazí náš ipk súbor , nadídite naň stlačte tlačidlo OK a následne stlačte zelené tlačidlo čím sa spsustí samotná inštalácia pluginu.

Po nainštalovaní pluginu je vhodné previesť reštart enigmy 2 v menu/Vypnúť,reštartovať/Reštartovať GUI.

11 12

 Tým máte upgrade dokončený. Rovnakým spôsobom môžete inštalovať aj iné pluginy.

Spustenie EPG Cool TV Guide vykonáte dlhým stlačením tlačidla EPG , alebo dlhým stlačením modrého tlačidla. Jednotlivé zobrazenia EPG je možné nastaviť aj pre zobrazovanie cez napr. zelené tlačidlo cez plugin multiquck button.

13 14

 

Upozornenie zobrazovanie pluginu Cool TV guide nie je kompatibilné so skinom VU+ 1080p! Pre dobré zobrazovanie  použite skin Atille HD, alebo HDGlas16 .Skin zmeníte v menu/nastavenia/systém/vzhľad.


 

Nastavenie zobrazovania EPG CoolTV Guide cez plugin Multiquickbutton:

 

Pokiaľ budete chcieť priradiť jednotlivé zobrazenia pod zelené tlačidlo cez plugin multiquck button tak to prevediete nasledovným spôsobom:

1. vojdite do menu/moduly a nadídite na plugin Multi Quickbutton a potvrďte ho tlačidlom OK.

2. Pokiaľ chcete nastaviť zobrazovanie EPG CoolTVGuide na zelené tlačidlo tak nadídeme na riadok zelená(....) a potvrdíme ho tlačidlom OK. Následne sa nám zobrazia aké položky máme namapované pod stlačenie zeleného tlačidla (obr.napravo nižšie).

mq1 mq2 mq3

 

3. Pridanie novej položky pod zelené tlačidlo prevedieme tak že stlačíme modré tlačidlo (pridať) a v ďalšom okne (obr. naľavo nižšie) prejdeme kurzorom na druhú položku " Pridať moduly pod tlačidlo MQB" a povrdíme ju tlačidlom OK (tým sa nám zobrazia nainštalované moduly v enigme ktoré môžeme priradiť pod nami programované zelené tlačidlo).

4.Nadídeme na položku ktorú chceme pridať pod zelené tlačidlo v našom prípade je to Cool Single Guide a potvrdíme ho tlačidlom OK. Tým sa nám táto položka pridala medzi jestvujúce položky nastavené pod zeleným tlačidlom.

mq4 mq5 mq6

 

5. Rovnakým spôsobom pridáme aj ostatné zobrazenia pluginu Cool TV guide (Cool TV Guide, Cool Channel guide, Cool EAsy Guide atď).

6. Po pridaní všetkých položiek môžeme vypnúť zobrazovanie nechcených pluginov pod zeleným tlačidlom. To prevedieme tak že nadídeme na položku ktorú nechceme zobraziť a potvrdíme ju tlačidlom OK tým sa zmení farba vypnutého zobrazovania zo zelenej na červenú farbu(obr. vstrede nižšie).

7. nakoniec nastavenia uložíme zeleným tlačidlom(uložiť).

mq7 mq8 mq9

 

Po vyjdení z pluginu Multiquckbutton a menu/moduly a stlačení zeleného tlačidla už budete mať pod ním nastavené zobrazovanie EPG Cool TV Guide.

mq10 mq11

 

Nastavenie zobrazovania Cool TV Guide pod tlačidlo EPG :

Pokiaľ budete chcieť nastavovať zobrazovanie cool tv guide cez tlačidlo EPG prostredníctvom pluginu multiquckbutton tak postupujte nasledovne:

1. spustite plugin multiquickbutton v menu/moduly/ Multi Quckbutton

epg1

2.Stlačte zelené tlačidlo(Zvoľte tlačidlá) na diaľkovom ovládači.

epg2

3. Zo zobrazovaného zoznamu tlačidiel si tlačidlom OK označíte nazeleno tlačidla ktoré chcete programovať v našom prípade sú to VU+ EPG/INFOVU+ EPG/INFO dlhé.

4. Po označení tlačidiel ktoré chcete sprístupniť pre programovanie ich musíte zeleným tlačidlom uložiť.

epg3

5. Ďalej postupujete ako u vyššie spomínaného postupu pre zobrazovanie EPG pod zelené tlačidlo (nadídete na novozobrazenú položku VU+EPG/INFO stlačíte OK a pridelíte mu ktoré EPG sa má zobrazovať.

 

Rovnakým spôsobom si môžete nastaviť podľa seba aj ostatné tlačidla.

 


 

FIX hlášky na Cool TV Guide 7.6.0:.

 

Po nejakej dobe v decembri 2019 sa znova objavila otravná hláška o aktualizácii pluginu.

Túto hlášku odstránite nasledovným postupom:

1.Stiahnite tento súbor plugin.rar
2.Rozpakujte ho winrarom.
3.Po rozpakovaní sa Vám zobrazí súbor plugin.py

4.nakopírujte súbor plugin.py cez FTP do Vašho prijímača do adresára.. usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/CoolTVGuide/

cool1 cool2

5.Po nakopírovaní preveďte celkový reštart prijímača!

 UPOZORNENIE: Pred vykonávaním tejto zmeny si urobte zálohu enigmy podľa tohto článku.

 


 

Medzičasom už je dostupná verzia pluginu Cool TV Guide 7.7.0 , takže starú verziu pluginu odinštalujte a novú verziu nainštalujete. Ako odinaštalovať a nainštalovať pluginy v E2 nájdete TU.

Stiahnite si odtiaľto novú verziu pluginu Cool TV Guide 7.7.0 

Pokiaľ by Vám nešla vyššie uvedená verzia pluginu CoolTV guide 7.7.0  prijímačoch s mipsel procesorom , tak si nainštalujte túto verziu pre MIPSEL CPU

 


 

Verím že zostanete aj naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK a že Vám článok dostatočne ozrejmil danú problematiku a pomôže Vám pri ďalších experimentoch s prijímačmi s OS ENIGMA 2. 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (9 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (19)

 • miro1090

  miro1090

  07 február 2017 v 16:11 |
  Super článok aj návod.Funguje to super.No jednu otazku pedsa len mám. Dá sa Cool TV Guide nastavit pod tlačidlo EPG.Jednoducho ked stačim EPG tak sa mi zobrazi Cool TV Guide alebo Cool Chanel Guide.Ďakujem.
  • IvanP

   IvanP

   08 február 2017 v 10:19 |
   Dobrý deň.
   Doplnil som na záver tohto článku nastavenie zobrazovania EPG Cool TV Guide pod tlačidlo EPG.
 • miro1090

  miro1090

  08 február 2017 v 16:28 |
  Ďakujem fakt dobrá robota.
 • miro1090

  miro1090

  10 február 2017 v 07:11 |
  Dobrý deň. Chcel by som sa spytat či mi neviete poradit pri tom EPG mi nenačita epg pri niektorých staniciach.Napr. pri joj,joj plus, joj+1h, hbo,hbo2,hbo3,dajto a vela dalšich .Neviem či to ma spojitost s tym Cool TV Guide ale kým som ho tam nemal nainštalovany tak klasickyEPG fungoval skoro komlet.Vdruhej izbe mam Cryptobox 550 a tam epg funguje aj pri staniciach ktore mi na Vu+solo 2 nefunguju.
  • IvanP

   IvanP

   10 február 2017 v 09:50 |
   Dobrý deň.
   O aktualízáciu EPG by sa mal starať plugin EPG refresh.
   Pozrite nastavenie pluginu v menu/moduly/epgrefresh či je aktivovaný.
   Môže to byť aj sw chyba enigmy v spojení funkčnosti tohto pluginu.
 • miro1090

  miro1090

  10 február 2017 v 10:16 |
  Čo by ste poradili?Kým som tam nedal ten Cool tv tak epg šlapalo v pohode.EPG refreš som skusil preinštalovat to nepomohlo.Nadstaveny je tiež tak neviem.
  • IvanP

   IvanP

   10 február 2017 v 10:34 |
   Dobrý deň.
   Pokiaľ máte vytvorenú zálohu systému tak skúste online aktualizáciu systému v menu/VTI/aktualizácia softvéru.
   Ak nepomôže tak skúste reinštaláciu enigmy, aktualizovať a potom doinštalovať cool tv guide.
   Ak to nepomôže tak potom je to iba v rukách tvorcov enigmy VTI.
 • miro1090

  miro1090

  10 február 2017 v 13:45 |
  Vo Vti-panel EPG je položka" zakazat aktualizaciu stanic z čiernej listiny v DVB" bolo nastavene "nie" zmenil som na ano a nasledne načitalo aj chybajuci Epg.Nechapem.
 • QSK

  QSK

  21 február 2017 v 10:15 |
  Multiquickbutton sa mi nepodarilo rozbehnúť pod VU na Openpli , no neskôr som prišiel že image obsahuje "HOTKEY" kde sa dajú nadstaviť úplne všetky tlačítka aj pod tlačítko EPG spúštať Cool Tv Guide :)
 • Juro

  Juro

  01 máj 2017 v 21:05 |
  EPG ? sa do sat dostáva cez SATelit, alebo cez internet ? Kto ho vlastne vytvara, Ak mam kartu Skylink tak to bude dana firma ? Alebo je to nejaka free organizacia ?
  EPG máte na 7 dni ? Alebo na 14 ? Ja ho mam na 7 dni, hodil by sa na viac ...
  • IvanP

   IvanP

   02 máj 2017 v 16:20 |
   Dobrý deň.
   EPG je poskytované zo satelitu a poskytuje ho vysielateľ resp. distribútor programov..
   EPG je štandartne na 7 dní niektoré prijímače a enigmy umožňujú aj 14 dňové EPG.
 • Jozef

  Jozef

  09 máj 2017 v 14:36 |
  Dobry den.
  Mám prijímač Vu+ solo2. Plug-in som odinštaloval a stiahol nový, no nainštalovať sa mi ho nedarí. Po zasunutí USB klúča naformátovaného na FAT32 s nahratým súborom ipk mi systém po chvíli vykreslovania Load... vypíše "Na tomto médiu sa nenašli žiadne zobraziteľné súbory!". Skúšal som na kľúč dať napr. mp3 súbory a tie identifikoval, dokonca mi ponúkol ich prehrávanie. Ak sa pokúšam o manuálnu inštaláciu, tá vypíše "No IPK in /media/usb" a "No IPK in /tmp" :-( Neviem čo ďalej. Ďakujem za radu.
 • Ivan.P

  Ivan.P

  10 máj 2017 v 06:04 |
  Dobrý deň.
  Pravdepodobne je plugin skomprimovaný winrarom teda má koncovku súboru .rar a treba ho rozpakovať a nakopírovať rozpakovaný súbor ktorý bude mať koncovku .ipk,
  • Jozef

   Jozef

   10 máj 2017 v 14:28 |
   Dobrý deň.
   Plugin je dekomprimovaný a má koncovku IPK.
 • IvanP

  IvanP

  11 máj 2017 v 16:32 |
  Dobrý deň.
  Pokiaľ by sa Vám po zasunutí USB kľúča náhodou nezobrazila hláška o nájdení pluginu na inštaláciu tak inštaláciu je možné spustiť aj druhým spôsobom a to cez VTI panel:

  1.stlačte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači pre zobrazenie VTI panelu.

  2.šípkou dole prejdite na položku VTI-Ručný inštalátor doplnkov a potvrďte ju tlačidlom OK.

  3. V ďalšom okne obr.napravo nižšie prejdite na položku " Inštalovať ipk" a potvrďte ju tlačidlom OK.
  • Jozef

   Jozef

   11 máj 2017 v 21:26 |
   Dobrý deň.

   Ako píšem v príspevku aj o túto možnosť som sa pokúšal, no dospel som len k "No IPK in /media/usb" a "No IPK in /tmp", pritom .ipk súbor je priamo v root USB klúča.
 • worm6666

  worm6666

  15 december 2017 v 07:20 |
  pravdepodobne pouzivas IPK pre konkretny image, treba hladat IPK, ktore ma v nazve slovicko ALL (all) - to je pre vsetky (podporovane) images (opearcne systemy ako PLI ATV BH VTI a pod.)
  napr. enigma2-plugin-extensions-cooltvguide_Coolman_V7.3.0_all.ipk
 • Jindrich

  Jindrich

  09 január 2020 v 20:40 |
  Mohli byste přidat soubor s novou verzí pluginu 7.7.0. Všechny stránky kde to měli, tak chtěli dělat registrace, ověřování účtu, přitom tam chce jít člověk jednou za rok nebo dva akorát stáhnout aktuální soubor.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget