Ako doinštalovať iný jazyk v Enigme 2?

Napísal Ivan P. 1 dňa 10 jún 2015 do kategórie Magazín, Digitálna škola

Zmena jazyka v Enigma 2

V dnešnej časti digitálnej školy Vás oboznámim ako doinštalovať iný jazyk menu prijímača do Enigmy 2. Môže to byť zaujímavé hlavne pre tých užívateľov, ktorí chcú v prijímači používať iný jazyk menu, ako je nainštalovaný v našej zálohe enigmy ELLANO.SK. Štandartne sú v Enigme nainštalované všetky dostupné jazyky, avšak kôli veľkosti zálohy sme nútení niektoré komponenty odinštalovať, vrátane jazykov.tux.jpg

Ako príklad som zvolil enigmu VTI , ktorá je používaná v linuxových satelitných prijímačov značky VU+ a taktiež enigmu Open ATV, ktorá je aktuálne asi najrozšírenejšia a je vhodná pre rôzne linuxové prijímače

Pozor! Prijímač musí byť zapojený na sieť internet!

 

 

Návod na doinštalovanie jazyka do E2 VTI VU+

vti.png

 

Stlačte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači, tým sa Vám zobrazí menu - VTI Panel

Vo VTI paneli zvoľte položku VTI software manager a stlačte tlačidlo OK (začne sa načítavanie zoznamu skupín pluginov zo servera enigmy).

1  2

Po načitaní zoznamu skupín pluginov prejdite šípkou dole úplne na spodok zoznamu, na položku Language packages (túto položku nie je vidieť v zozname skupín, zobrazí sa až keď prejdete úplne na spodok zoznamu) a potvrďte ju tlačidlom OK .

Otvorí sa Vám zoznam dostupných jazykov pre doinštalovanie (zelené ikony sú nainštalované jazyky a modré ikony sú jazyky, ktoré sa môžu doinštalovať)

 3 4

Pre Češtinu zvoľte balík (nadídite šípkou naň) s označením CS a postupne stlačte tlačidlá na diaľkovom ovládači : zelené žlté zelené

...následne sa spustí inštalácia:

5 6

7 8

Po nainštalovaní stlačte tlačidlo OK a ďaľším stlačením tlačidla OK potvrďte reštart enigmy2.

 9 10

Po reštarte nastavte Češtinu v menu/Nastavenia/Sytém/Jazyk

 11 12

13 14

Potvrdíte Češtinu tlačidlom OK a vyjdete z menu viacnásobným stlačením tlačidla exit.

 

 

Návod na doinštalovanie jazyka do E2 OpenATV

openatv.jpg

Podobný postup inštalovania je aj v iných enigmách tam však nainštalovanie prevediete tak, že vojdete do menu/pluginy a tam stlačíte zelené tlačidlo diaľkového ovládania.

15 16

Načíta sa Vám, zoznam skupín pluginov vo feede danej enigmy. Nadídite na skupinu  Language (alebo Jazyk ) a stlačte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači (tým sa Vám rozvinie skupina jazykov Language). V nej vyhľadáte požadovaný jazyk a potvrdíte ho tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.

17 18

Po potvrdení položky "ano"  prevediete nainštalovanie daného jazyka.

19 20

 Po nainštalovaní tlačidlom exit výjdete z menu pluginy a prevediete reštart Enigmy2.

22 23 24

Po reštarte si  navolíte v menu/nastavenia/systém/jazyk nový jazyk (v novej verzii je to v menu/nastavenia/Používanie a GUI/jazyk)

25 26

 

Myslím, že tento článok bude pre menej skúsených užívateľov linuxových satelitných prijímačov prospešný, teším sa na ďalšie stretnutie v našej Digitálnej škole. Verím, že zostanete naďalej verný nášmu portálu ako aj firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget