VU+: Remote channel stream converter

Napísal Ivan 1 dňa 13 december 2014 do kategórie Digitálna škola, Magazín, Pluginy E2

Stream z prijímača do prijímača

V dnešnej časti digitálnej školy Vás ako prví oboznámime s novou funkciou pre linuxové satelitné prijímače VU+, ktorá sa nachádza priamo v novej enigme VTI. Jedná sa o funkciu Remote channel stream converter, pomocou ktorej môžete streamovať vysielanie z iného linuxového prijímača do VU+ prijímača s enigmou VTI.index.png

 LOGOELLANO2018GLOW.png

tux2.jpg

Celá funkcia spočíva v tom, že jeden linuxový prijímač bude tvoriť stream server (najlepšie viactunerový) a VU+ (alebo iný prijímač s OS enigma 2)  bude tvoriť klienta, ktorý sa napojí na server a bude cez internetovú sieť streamovať vysielanie. Výhoda je v tom, že iba ku jednému prijímaču (serveru) musí byť pripojený satelitný signál z paraboly. Ku klientovi (prijímaču VU+) stačí pripojiť iba HDMI kábel pre TV, LAN kábel (alebo wifi USB) pre pripojenie do siete a samozrejme sieťové napájanie prijímača. Odpadáva tak nutnosť ťahania koaxialneho kábla do druhej izby. Podmienka je však aby boli prijímače pripojené v tej istej internetovej sieti. Klienti tak budú využívať tunery serveru. Pripojiť môžete na jeden server aj viac klientov, prenos streamu však záleží  na vyťažení tunerov serveru. Pokial má server iba jeden tuner, dajú sa klientom pozerať iba programy v rámci toho istého transpondéru ako je sledovaný program na serveri. Pokiaľ je server viactunerový a má nevyužívané tunery, tak ich môžu klienti využívať neobmedzene (prijímať stream z ľubovoľného transpondéru danej družice). Ak ste niečomu neporozumeli, snáď Vám to objasní návod na streamovanie pomocou tejto novej funkcie.

 

Návod na streamovanie funkciou Remote stream channel converter

1. Všetky prijímače musíte mať pripojené ku tej istej domácej internetovej sieti.

2. Do prijímača, ktorý bude robiť server nastavte vysielanie, ktoré chcete streamovať (pripojiť koaxial ku tunerom, vložiť dekódovacie karty a pod.).

1

3. Nastavte klienta, teda VU+ vstúpte do  menu/nastavenia/Vyhľadávanie staníc/Remote chanell converter.

2 3

4. Po vstupe do položky Remote chanell converter stlačte žlté tlačidlo (Set server IP)  na diaľkovom ovládači a preveďte nasledovné nastavenia:

IP: do tejto položky zadáte IP adresu serveru (prijímača z ktorého chcete streamovať).

username a password : zadáte meno a heslo FTP pripojenia prijímača serveru (defaultne väčšinou býva nastavené meno: root a heslo: root, alebo meno: root a bez hesla)

Porty ponecháte nastavené ako sú.

Pokiaľ máte pomalšiu sieť môžete použiť aj transcoding na porte 8002 (mne  išli HD programy aj bez použitia transcodingu).

Nastavenia nakoniec uložíte zeleným tlačidlom (OK) na diaľkovom ovládači.

4 5

Pokiaľ máte nastavené všetko správne, tak sa Vám klient spojí so serverom a načíta a zobrazí Vám všetky favoritné skupiny programov uložené v prijímači server.

6 7

Z načítaných favoritných skupín serveru si vyberte modrým tlačidlom (Invert) tie, ktoré chcete používať v klientovi. Následným stlačením zeleného tlačidla (Stiahnuť) sa Vám vybrané skupiny programov uložia na koniec zoznamu FAV skupín klienta. Ak náhodou máte rovnako pomenovanú FAV skupinu v klientovi, tak vám stiahnutú skupinu premenuje s názvom remote.

Po označení a stiahnutí stream FAV skupimny sa prijímač vráti do položky menu/nastavenia Vyhľadávanie staníc. Teraz už stačí vyjsť z tohto menu a zobraziť FAV skupiny klienta. Tam sa Vám na konci zoznamu zobrazia novo pridané FAV skupiny, z ktorých budete spúšťať stream. Stream spustíte rovnako ako pri prepínaní programov.

8 9

Ako si môžete všimnúť na obrázku nižšie je spustený stream. V infobare nie je signalizovaný satelitný signál, ani nie je navolený žiadny softcam.

10

Úplne najviac ma dostalo to, že môžete streamovať nielen satelitné vysielanie ale aj DVB-T, alebo DVB-C vysielanie za predpokladu, že má server možnosť tohto príjmu. Ja som skúsil stream DVB-C vysielania z DVB-C tuneru prijímača uClan Ustym 4K PRO. Na  serveri som si však musel vytvoriť FAV skupinu DVB-C a vyhľadané programy DVB-C zoradiť do nej. Pripojenie je rovnakým spôsobom ako u SAT vysielania.

11 12

13 14

Keď si to zhrnieme tak Server môže robiť hocijaký linuxový prijímač najlepšie viactunerový. Na serveri sa nenastavuje nič. A ako klienta nemusíte použiť iba VU+ z  E2 VTI , ale aj iný linuxový prijímač s enigmou2, do ktorého nainštalujete z feedu enigmy plugin Remote channel stream converter a nastavíte ho ako klienta podľa postupu vyššie. Prípadne sú už aj linuxové prijímače s Enigma 2 bez tuneru, čiže lacnejšie, alebo sa dá použiť aj multimediálne centrum s nainštalovaným systémom KODI.

Stream v enigme OpenATV

Plugin remote channel stream converter si môžete doinštalovať aj v enigme OpenATV a to priamo z feedu enigmy. Vojdete do menu/pluginy a stlačíte zelené tlačidlo.

Tým sa Vám načíta zoznam skupín doplnkov  (obr. naľavo nižšie) určených pre inštaláciu do enigmy (doplnky sa načítavajú zo serveru enigmy, preto musí byť prijímač pripojený ku internetu!).

Nadídete na skupinu extensions a stlačíte tlačidlo OK(tým sa Vám zobrazia dostupné pluginy v skupine extensions pre inštaláciu),  Nadídete na plugin remotechannelstreamconverter(pluginy sú v skupinách zoradené abecedne) a tlačidlom OK ho nainštalujete.

feed1 feed2 

Po nainštalovaní nájdete nastavenie tohto pluginu v menu/nastavenie/Príjem/Remote channel stream converter. Nastavenie pluginu je rovnaké ako v návode vyššie pre E2 VTI.

feed3 remote

Dúfame že sme Vám to dostatočne objasnili a že ste porozumeli všetkému čo sme napísali. Prajeme príjemnú zábavu.

Prijímače VU+ nainštalované už s kompletne nakonfigurovým image VTI nájdete aj v eshope ELLANO.SK .  Stream do iného prijímača môžete využiť aj na všetkých linuxových prijímačoch s OS Enigma2 a nainštalovanou enigmou OpenATV a pluginom remote stream channel.

Veríme, že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Video k článku

Hodnotenie článku

4.9/5 hodnotení (95 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (75)

 • antoni

  antoni

  09 november 2015 v 21:07 |
  Dobrý večer. Píšete že ako klienta je možné použiť hocijaký linux prímač s enigmou2 po stiahnutí uvedeného pluginu
  Myslíte teda že ako klient by mohol fungovať aj Anaconda+ ked ju nabootujem z enigmy2 ? Ako server by bol LX2.
  Za info ďakujem.

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   10 november 2015 v 09:22 |
   Nei som si istý či je v Enigme2 pre Anacondu+ dostupný plugin Remote channel stream converter. Bez neho to nie je možné.

   Odpovedať

 • antoni

  antoni

  10 november 2015 v 17:20 |
  Dobrý večer. Nainštaloval som do Anacondy+ Enigmu2 (ATV5.1) podľa tohto návodu ( http://forum.techneteuweb.eu/viewtopic.php?f=237&t=1783)
  Plugin Remote channel stream converter tam bol, stiahol som nainštaloval. Nastavil podľa vášho návodu, Anaconda si stiahla zoznam kanálov z LX2. Vo FAV sa objavil ako "remote of 192.168.1.36)... potiaľ to išlo super.
  Ale ked zvolím kanál, na TV sa objaví infobar, ale obraz ani zvuk nie je žiadny...
  V čom môže byť "pes zakopaný" ???

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   10 november 2015 v 18:53 |
   Vyskušajte najskorej streamovať ten istý program ako mát spustený na XpeedeLX2 ak pôjde tak priraďte Xpeedu LX2 v nastaveniach prijímača prioritne použivanie tuneru A tým pádom Vám ostane voľný druhý tuner pre stream. (Dúfam že máte pre každý tuner LX2 zvlášť prívod a nie LOOP). Inak budete môcť streamovať iba programy z rovnakého TP ako je pozeraný program (ovšem ak je plugin remote OK)

   Odpovedať

 • antoni

  antoni

  10 november 2015 v 19:25 |
  Skúšal som to aj medzi LX2 (server) a LX1 (klient). Do LX1 som nainštaloval plugin. Skúšal som to na SD programoch, pretože LX2 je v sieti cez wifi. Ale aj na LX1 šli len niektoré SD programy, niektoré SD programy vôbec nešli, takže čiastočný úspech.
  LX2 je samozrejme zapojená na dvoch koaxoch, každý ide do inej paraboly.
  Neviem kde sa v LX2 nastavuje prioritný tuner, ale v nastaveních nahrávania som mal nastavený tuner 2, dal som ho teraz na auto. Ked som prepínal kanály na LX2, tak väčšinou svietil len vstup B (modro), niekde ale bol modrý vstup A, vstup B bol červený.
  Anaconda+ ale stále nič nezobrazuje.

  Odpovedať

 • antoni

  antoni

  10 november 2015 v 19:50 |
  Už som to našiel - prispôsobenia.Mám v LX2:
  Povoliť použitie iného tunera vzdialeného prijímača - áno
  Preferovaný tuner - A
  Preferovaný tuner pre nahrávanie - vypnuté

  Odpovedať

 • antoni

  antoni

  10 november 2015 v 20:14 |
  Testujem zatiaľ medzi LX1 a LX2. Po reštarte LX2 už chodí prioritne tuner A. Na LX1 ide kanál ktorý je spustený aj v LX2. Anconda+ ale stále nejde.

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   11 november 2015 v 05:16 |
   Funčnosť (vyladenosť) pluginu na Anaconde musíte konzultovať s tvorcami tejto enigmy .

   Odpovedať

 • antoni

  antoni

  11 november 2015 v 08:07 |
  Dobrá správa: Stream z LX2 na LX1 už plne funguje. Pomohlo zaškrtnutie v nastaveniach LX2 - dekodovať http stream a zahrnut ECM v http streame.
  Poobede vyskúšam na Anaconde+.
  Ďakujem za pomoc.

  Odpovedať

 • antoni

  antoni

  14 november 2015 v 20:05 |
  Dobrý večer, Anconda+ bohužiaľ nefunguje...
  Nemôže byť problém v tom že tento plugin je určený pre Mipsel boxy, ale nie pre SH4 ?

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   15 november 2015 v 07:30 |
   Určite môže byť jedine v tom problem.Plugin nespolupracuje s enigmou a boxom s SH4cpu.

   Odpovedať

 • Robert

  Robert

  12 december 2015 v 21:46 |
  Po spusteni a nastaveni VU+: Remote channel stream converter, sa mi na TV zobrazuje /vid. screenshot/. Vzdy ked na klientovi prepnem program sa mi to zobrazuje na obrazovke servra. Servrom je VU Solo SE2 s image VTI 9.0.1 a klientom je VU Zero s image tiez VTI 9.0.1. Co je zaujimave, nezobrazuje sa kazdy prepnuty kanal. Vedeli by ste mi poradit, ako to zobrazovanie vo VU Solo SE vypnut niekde v nastaveniach. Zostava to tam svietit aj ked klienta vypnem a svieti to tam pokial Solo SE nerestartujem.

  screenshot uvudite na fore:
  https://digitalne.ellano.sk/forum/navody-a-postupy-pri-instalacii/4835-vu-remote-channel-stream-converter

  Odpovedať

  • Admin

   Admin

   22 december 2015 v 18:23 |
   Tieto hlásenia sa dajú vypnúť v Solo SE v plugine Inftunerstate, nájdete ho v "Moduly".

   Odpovedať

   • Robert

    Robert

    22 december 2015 v 23:37 |
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedať

 • Josef

  Josef

  20 február 2016 v 19:13 |
  Metodu STREAM Z PŘIJÍMAČE DO PŘIJÍMAČE připravuji mezi VU+SOL2 (server) a VU+Uno. U obou mám nainstalovanou Image OpenPli 4,0 a proto jsem si do VU+Uno stáhl potřebný plugin. Vše mám nainstalováno v souladu s vaším návodem zde. Složka Oblíbených kanálů se mi ze serveru do druhého přijímače načte, po jeho otevření se objeví přehled kanálů i s informacemi o aktuálních pořadech. Bohužel ale jich otevřu (spustím) jenom několik ( cca 15 z 70-ti). Restartuji, přepínám, ale zbytečně. Ještě jsem zjistil, že pokud vybraný kanál nejde spustit, stačí na serverovém přijímači tento kanál vybrat a ten druhý přijímač si ho načte a spustí. To je ale dost nepohodlné a asi to tak nemá fungovat.

  Odpovedať

 • IvanP

  IvanP

  21 február 2016 v 08:21 |
  Dobrý deň.Nie nemá to tak fungovať. Robí to preto lebo oba prijímače využívajú ten istý tuner z toho dôvodu Vám streamuje iba programy nachádzajúce sa v tom istom TP ako je pozeraný program na VU+SOLO2.
  Vo VU+SOLO2 v nastaveniach si musíte dať priporitu tunerom :
  Priorita tuneru : Tuner A
  Priorita Tuneru pre nahrávanie:Tuner B

  Odpovedať

  • Josef Mamil

   Josef Mamil

   21 február 2016 v 22:16 |
   Dobrý večer, díky za instrukce s nastavením priorit tunerů A a B. Oba jsem tak nastavil a nastavení potvrdil. Po této konfiguraci se nic nezměnilo, nepomohl ani restart Enigma a následně ani rastart VU Solo2. V konfiguraci tunerů mám satelity zvolené v tuneru A a u tuneru B "stejně jako tuner A". Nevím, kde problém vězí.

   Odpovedať

   • IvanP

    IvanP

    22 február 2016 v 14:48 |
    Práve to je tá chyba prečo Vám nejde streamovať ľubovoľný kanál druhým tunerom. Tuner A a TUNER B musia byť samostatne nastavené a každý musí mať zvlášť sat.prívod)nie LOOP!)

    Odpovedať

    • Josef Mamil

     Josef Mamil

     22 február 2016 v 15:03 |
     IvanP, díky za upřesnění. Potom je ale zavádějící informace z vlastního návodu , kde se v úvodní pasáži doslova píše :
     " Výhoda je v tom, že iba ku jednému prijímaču (serveru) musí byť pripojený satelitný signál z paraboly. Ku klientovi (prijímaču VU+) stačí pripojiť iba HDMI kábel pre TV, LAN kábel (alebo wifi USB) pre pripojenie do siete a samozrejme sieťové napájanie prijímača. Odpadáva tak nutnosť ťahania koaxialneho kábla do druhej izby. Podmienka je však aby boli prijímače pripojené v tej istej internetovej sieti. Klienti tak budú využívať tunery serveru. "
     Asi špatně čtu (?), ale všechny zde uvedené podmínky jsem splnil.

     Odpovedať

     • Ivan.P

      Ivan.P

      23 február 2016 v 06:45 |
      SAT Kábel ku klientovi nie je potrebné ťaha!.Pokiaľ chcete streamovať nezávisle na druhom prijímači MUSÍTE mať na serverovom prijímači dva nezávisle koaxiály do tunerov A aj B,
      V článku nie je nič zavádzajúce, to čo napíšem za tým si stojím!

      Odpovedať

 • Honza

  Honza

  22 február 2016 v 14:17 |
  Kde se nastavujou ty Priority v Nastavení Tuneru to není . mám Vu SOLO SE a ZERO. Děkuji

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   22 február 2016 v 14:54 |
   Nemám práve prijímač s E2 VTI, ale vo VU+UNO v OpenPLI je to v Menu/nastavenia/Systém/Prispôsobenie. (nie je to v nastaveniach tuneru).

   Odpovedať

 • Josef Mamil

  Josef Mamil

  22 február 2016 v 14:54 |
  Najdeš to v Menu > Nastevení > Systém > Přizpůsobení :-)

  Odpovedať

 • Honza

  Honza

  22 február 2016 v 17:05 |
  Tak tam je jenom:Pořadí priority alternativních tunerů. Takže nevím jak to nastavit . Ve Vu SOLO SE mám 2 tunery,ale jak ten druhý zapnou pro Stream fakt nevím! V prvním tuneru funguje,ale je ovlivněn Transpondérem a polarizací!

  Odpovedať

 • Honza

  Honza

  23 február 2016 v 10:09 |
  Takže vyřešeno! Mám VTI 9.0.2 a tam není třeba nic nastavovat ,žádné priority tunerů!Jede perfektně bez problémů! Druhý přijímač se sám napojí na 2 tuner a tím je vyřešeno vše!Samozřejmě že musí být Twin Convertor,nebo dvě sat.antény!

  Odpovedať

 • Patrik

  Patrik

  05 marec 2016 v 19:02 |
  Dobrý deň chcem sa opýtať na podmienku. Podmienka je však aby boli prijímače pripojené v tej istej internetovej sieti. t.j. Na ten istý router ? Znamená to že keď sú na inom routery tak to nepojde. ?Ďakujem.

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   05 marec 2016 v 20:16 |
   Testovali sme to v domácej sieti s jedným routrom. Ak sú aj na inom routri ale v tej istej sieti tak by to malo ísť treba si to vyskúšať.

   Odpovedať

 • Robert

  Robert

  05 apríl 2016 v 14:46 |
  Ked som mal v minulosti ako server SOLO SE V2 a Zero bol klient na klientovi mi spravne bezal aj Cool TV Guide. Zero som predal, kupil SOLO 4K, ktory je teraz serverom a SOLO SE 2 je klient. A uz mi EPG na klientovi nefunguje. Je stale ciste bez informacii. Vedeli by ste mi poradit? Oba prijmace bezia na BH 3.0.1 F.

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   05 apríl 2016 v 16:35 |
   Je to práve tým že ste ho mali ako server ktorý bol napojený na sat.parabolu odkiaľ preberal EPG. Klient iba preberá stream nie je pripojený na parabolu takže nemôže mať ani EPG.

   Odpovedať

   • Robert

    Robert

    05 apríl 2016 v 21:57 |
    Ale, ja som vyssie pisal, ze zero ako klient mi EPG zobrazoval. Takze nieco ine bude problemom, preco to uz teraz tak nefunguje.

    Odpovedať

    • IvanP

     IvanP

     06 apríl 2016 v 19:11 |
     Túto odpoveď musíte hľadať na fóre ku VAšemu image E2 Black Hole. Ja si myslím že to nieje celkom ešte doladené vo VU+solo4k.

     Odpovedať

 • marek

  marek

  11 apríl 2016 v 14:18 |
  mam otazocku ... mam VU solo 2 kde mam jeden koax satelit nic viac v druhom boxe povedzme VU uno chcem streamovat ale stym ze ked budem pozerat stream na VU uno tak potrebujem aby som mohol pozerat na vsetkych TP (cize stym ze na VU solo 2 by sa channel prepinal podla clienta) je nieco taketo mozne pri tejto konfiguraci? Samozrjeme na VU solo 2 nebude nikto nic pozerat cize bude neaktivny.

  Odpovedať

 • marek

  marek

  11 apríl 2016 v 14:22 |
  mam otazocku ... mam VU solo 2 kde mam jeden koax satelit nic viac v druhom boxe povedzme VU uno chcem streamovat ale stym ze ked budem pozerat stream na VU uno tak potrebujem aby som mohol pozerat na vsetkych TP (cize stym ze na VU solo 2 by sa channel prepinal podla clienta) je nieco taketo mozne pri tejto konfiguraci? Samozrjeme na VU solo 2 nebude nikto nic pozerat cize bude neaktivny.

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   11 apríl 2016 v 19:01 |
   Dobrý deň.
   Pokiaľ budete mať server prijímač teda solo2 v standby režime a nebudete ním v tej chvíli nahrávať alebo streamovať iným zariadením tak môžete klientom teda VU UNOM využívať všetky frekvencie a družice tak ako je na serverovom prijímači. Takže môžete na klientovi pozerať bez obmedzenia.
   Skúšal som to síce na kombinácii prijímačov XpeedLX3 a Gigablue X3 ale myslím že ani na VU+ to bude fungovať tak isto.

   Odpovedať

   • marek

    marek

    18 apríl 2016 v 12:29 |
    ok dakujem pekne za info ... vtoto som dufal :) takze asi kupim UNO :)

    Odpovedať

    • IvanP

     IvanP

     18 apríl 2016 v 19:53 |
     UNO už ale nie je v predaji. Máte však k dispozícii novšie - rýchlejšie modely ako ZERO, VU SOLO SE a pod.

     https://satelity.ellano.sk/1909/1/satelitne-prijimace-hdtv/vu/

     Odpovedať

     • Marek

      Marek

      18 apríl 2016 v 20:08 |
      To uno som myslel zero :-) evokovalo mi to nieco male.

      Este mam jednu otazku na Vas ta kvalita streamu je taka ista ako kebyze tam mam kabel z LNB alebo je to viditelne horsie? Lebo este som skusal alternativu ako je tv android dongle kde som nainst. Vu player a stream nic moc kvalita pri hd. Vdaka

      Odpovedať

 • Peter

  Peter

  11 november 2016 v 22:01 |
  ahoj da sa nainstalovat aj na dreambox alebo kde sa da stiahnut.

  som ho nasiel aj v tejto forme ale neviem ako pokracovat

  https://github.com/E2OpenPlugins/e2openplugin-RemoteChannelStreamConverter

  Odpovedať

 • PeterP

  PeterP

  09 december 2016 v 14:21 |
  Dobrý den,
  do budúcna planujem .. bude/je možné streamovať 4k cez 1GB lan/Wifi (300Mb), samozrejme pri dvoch 4k (napr. 2x VU uno 4k) .. a aj vysielania 4k.

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   11 december 2016 v 15:21 |
   Dobrý deň.
   Dnes som skúsil stream cez remote stream converter z VU+Solo4k do VU+UNO4k a streamoval som UHD demo kanál na 19,2E a stream išel plynulo. Do PC a smartfónu mi stream UHD programov nešiel.

   Odpovedať

   • PeterP

    PeterP

    13 december 2016 v 23:52 |
    Ďakujem

    Odpovedať

 • Čenda

  Čenda

  30 december 2016 v 17:47 |
  Dobrý den,
  pokud by se v routeru přesměrovaly porty, bylo by možné mít server a klienta připojené přes internet ? ( oba přijímače připojené rychlostí 200/20 ). Předem děkuji za odpověď

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   31 december 2016 v 13:31 |
   Dobrý deň.
   Teoreticky by to malo ísť ako každý iný stream cez sieť, odskúšané to však nemám.

   Odpovedať

 • Peter

  Peter

  15 január 2017 v 18:42 |
  Rad by som sa opytal ci za server mozem použiť jednotunerový prijímač konkrétne formuler f3. Idea je, ze by som chcel pozerať v spalni ked je f3 v obývačke uspatý. Tým by mal mat tuner voľný. Jeden f3 uz mam a este by som chcel kúpiť druhý namiesto optikum x403p.

  Odpovedať

 • Paja

  Paja

  06 marec 2017 v 09:34 |
  Zdravím, chci to zapojit na zero a z něj sledovat na solo 2 přes WiFi dongle. Půjde tak. To zero bude na balkoně, protože bych musel tahat kabel bytem a s malým by byl problém skrz tahání za něj. Půjdou všechny programy? Na žeru se dívat nebudu. Dik

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   06 marec 2017 v 10:17 |
   Dobrý deň.
   Pokiaľ budete mať ZERO vypnuté v pohotovostnom režime (standby) tak na VUSOLO2 by Vám mali ísť všetky stanice bez obmedzenia.

   Odpovedať

 • bogi

  bogi

  31 október 2017 v 14:03 |
  Dobrý deň, funguje táto vec aj v prípade, ze karta je v prijímači v roli servera vložená do CA modulu a nie do univerzálnej čítačky?

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   01 november 2017 v 16:18 |
   Dobrý deň.
   Áno funguje to aj s CI modulom len s tým obmedzením že na klientovi môžete súbežne pozerať rovnaký program ako je spustený na serverovom prijímači (v prípade DUAL Crypt CI modulu aj iný ale iba v rámci rovnakého TP)..
   Ak bude server v standby tak klient môže pozerať ľubovoľný program.

   Odpovedať

 • Miso

  Miso

  08 december 2017 v 21:46 |
  Skusal niekto rozbehat remotecontrol v Amiko? Konkretne ma zaujima Amiko Alien mini (Enigma od Ellano). Ied to niekomu? (lebo ja som to nainstaloval, rozbehal, natiahol bouquet, ale mam ciernu obrazovku pre vsetky kanaly)

  Odpovedať

 • Miso

  Miso

  08 december 2017 v 21:56 |
  Skusal som to rozbehat na Amiko, vsetko prebehlo bez problemov, namapoval som Bouquet, no bohuzial mam ciernu obrazovku pre vsetky kanaly.
  Neive niekto, rozbehal to niekto na Amiko prijimaci? (chipset STi 7111, E2 od Ellano...)

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   10 december 2017 v 16:44 |
   Amiko Alien mini má slabý hardvér a iba jednojadrový procesor zrejme nestíha. Na mipsel a ARM prijímačoch s dvoj a viacjadrovým CPU ide táto funkcia bezproblémovo.

   Odpovedať

 • milan

  milan

  18 február 2018 v 23:51 |
  Ide takto riesit len kanaly z cardsharingu alebo aj z oscam sharingu ?

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   19 február 2018 v 19:14 |
   Dobrý deň.
   Idú streamovať všetky programy ktoré Vám idú na serverovom prijímači bez ohľadu na spôsob dekódovania.

   Odpovedať

 • marlo.pp

  marlo.pp

  16 júl 2018 v 13:36 |
  Zdravím vás hádam mi niekto poradí. Potrebujem na mojom DM500HD (OpenPLi 4.0) rozchodiť Remote channel stream converter. Po stiahnutí pluginu som vykonal reštart E2 potom som nastavil Server to bolo bez problémovou načítal som FAV skupín ktorú som chcel a vykonal som reštart E2. Ale teraz nastal môj problém FAV sa zobrazí, spustím stanicu a nič sa nestane čierna obrazovka žiaden zvuk po prepnutí bez zmeny. Server (VU+ UNO 4K SE) mi cez web rozhranie zobrazuje že stream beží na Tunery C aj ktorá stanica sa streamuje ale na DM500HD sa nič nezobrazuje. Kde môže byť problém.
  Ďakujem za rady

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   17 júl 2018 v 06:22 |
   Dobrý deň.
   Chyba môže byť v enigme alebo v sieti. Treba skúsiť enigmu OpenATV 6.1 tam by to malo ísť. Na serverovom prijímači aj klientovi zapnite DHCP a skúste nastaviť podľa pridelenej IP adresy serveru.

   Odpovedať

   • marlo.pp

    marlo.pp

    17 júl 2018 v 06:32 |
    OK dnes večer skúsim a dám vedieť.

    Odpovedať

   • marlo.pp

    marlo.pp

    18 júl 2018 v 10:11 |
    Tak som to skúšal a výsledok je takýto:
    image: Openatv-6.1-dm500hd-20180716 po spustení R.Ch.S.C. zamrzol skúsil som aj 20180714 a 20180713 ale výsledok ten istý.
    Tak som skúsil znova Openpli-4-release-dm500hd-20180625 a na počudovanie R.Ch.S.C. sa rozbehol a streamovanie "bez problémov" ale skúšal som to tak že na Server (VU+ UNO 4K SE) som zapol STV1 a v klientovi (DM500HD) takisto STV1 ale nastal ďalší problém a to som už pre pokročilí času nestihol vyriešiť respektíve nemám zatiaľ predstavu kde je problém ale akonáhle som začal streamovať tak na serveri sa vyšedili všetky programy okrem tých čo sú na danom transpondéri čo ma dosť zarazilo nakoľko v ňom je FBC dual DVB-S2X tuner. Zapojený je síce len jeden tuner ale počítal som že tie 3 virtuálne sa nakonfigurujú automaticky. Takže dnes večer budem pátrať kde je chyba v nastaveniach vo VU+ UNO 4K SE predpokladám te to bude niekde v zlých nastaveniach tunera ale nakoľko je to môj prvý prijímač ktorí ma virtuálne tunery tak budem rád za každú radu

    Odpovedať

    • IvanP

     IvanP

     19 júl 2018 v 14:30 |
     Dobrý deň.
     Virtuálne tunery ponechajte nenakonfigurované, tie sa nakonfigurujú sami podľa potreby.

     Odpovedať

 • Drtas

  Drtas

  14 október 2018 v 23:59 |
  Jak nastavím v pluginu heslo pro stream port 8001?
  Když je na servru Vu+ Duo2 v Open webif zakázané ověřování streamování, streamování funguje bez problému na Vu+ Zero. Dík za odpověď

  Odpovedať

   • Drtas

    Drtas

    17 október 2018 v 00:12 |
    Tak tohle znám, ale neřeší to problém
    Dík za snahu a odpověď

    Odpovedať

  • Drtas

   Drtas

   17 október 2018 v 00:08 |
   No, odpovím si sám. Používám image BlackHole na Vu+. Plugin Remote stream converter v tomto image neumí nastavit zaheslovaný (zabezpečený) stream, jediná možnost je ruční úprava bookletu vytvořeného pluginem a to vložením jméno:heslo@ do streamu před IP adresu boxu. Úprava streamu v bookletu by vypadala asi takhle
   #SERVICE 1:0:19:1F41:CA1:3:EB0000:0:0:0:http%3A//jmeno:heslo@192.168.1.2%3A8001/1%3A0%3A19%3A1F41%3ACA1%3A3%3AEB0000%3A0%3A0%3A0:CT 1 HD
   Po úpravě bookletu a následném restartu boxu streamování funguje perfektně.

   Odpovedať

   • mirec314

    mirec314

    03 jún 2020 v 23:54 |
    Vyborne, takze ak by sa port 8001 vyroutoval do vonkajsej siete tak by som mal pristup k streamu odkialkolvek. Este by bolo fajn poriesit transcoding do nizsieho rozlisenia kvoli pomalejsiemu pripojeniu vo svete.

    Odpovedať

    • Vlado

     Vlado

     04 jún 2020 v 08:53 |
     veru, veru,
     chce to rýchly internet a bez výpadkov,
     a ešte aj VPN tunel, ak nechceš, aby si tvoje programy pozeral kde kto po nete,
     :-)
     bežné porty ako je aj 8001 sú napádané ako prvé,
     zistil som to pred pár rokmi na vlastnej neopatrnej koži...

     Odpovedať

  • Drtas

   Drtas

   17 október 2018 v 00:44 |
   Box, ze kterého chceme streamovat a je zabezpečený, nesmí obsahovat heslo, v kterém je znak @

   Odpovedať

 • Peter M.

  Peter M.

  01 jún 2020 v 19:06 |
  zdravim, skusam prepojit vu+ ultimo 4k so zero, obe na vti, ale vzdy mi vyhodi chyba v pat transponderi. Na ultime mam fbc tuner, B mam prepojeny s A, kde na A je astra a eutelsat.

  Obe vucka su v jednej sieti, cez 600mbps wifi dongle.

  Neviem co robim zle. Ked dam na vu+ sat>ip nastavenie vidim tam 4 virtualne tunery0,1,2,3 ale nastavenia len 4sekundy skusia vyhladat a hodi nezisteny server. (Tomuto nerozumiem ci to sa riesi v klientovi alebo v serveru) na zeru vidim to iste akurat len 2 virtualne tunery, chovanie to iste.

  Neviete co robim blbo odhadnut?

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   02 jún 2020 v 09:55 |
   Dobrý deň.
   Chybu robíte v tom že sa nedržíte návodu vyššie. Ak ho dodržíte ,tak to pôjde.
   Nikde v članku nie je vu+ sat>ip nastavenie, ale musíte ísť cez vyššie spomínaný doplnok v článku.

   Odpovedať

 • Ľubomír

  Ľubomír

  27 december 2020 v 22:36 |
  dobrý den, server mám vu+zero4k vti15 a klient vu+zero vti 14 stiahlo mi všetko ako je napísané lenže ani zvuk ani obraz nejde môžte poradiť díík

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   28 december 2020 v 16:57 |
   Dobrý deň.
   Serverový prijímač dajte do standby režime a potom to skúste na klientovi, prípdane Skúste reštart routra.

   Odpovedať

   • Ľubomír

    Ľubomír

    29 december 2020 v 16:40 |
    server je stale v stanby režime a nepomohlo ani rozštartovanie routra

    Odpovedať

    • Ivan.P

     Ivan.P

     07 január 2021 v 08:17 |
     Dobrý deň.
     Tak skúste aktualizovať na verziu 15.0.0 aj v druhom prijímači.

     Odpovedať

     • Ľubomír

      Ľubomír

      08 január 2021 v 22:32 |
      dík dal som 15tku a ideto ešte raz dík

      Odpovedať

 • adrian

  adrian

  27 november 2021 v 19:14 |
  Iba VTI ma opciu "Use transcoded stream"?

  Odpovedať

  • Ivan

   Ivan

   29 november 2021 v 08:15 |
   Dobrý deň.
   Pokiaľ daný prijímač podporuje transkóding, tak ho bude podporovať aj v inej enigme OpenATV a pod.

   Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu