Inštalácia interného SATA disku do prijímača

Napísal Radovan M. 1 dňa 01 jún 2012 do kategórie Magazín, Digitálna škola

VU+ Ultimo

Inštalácia interného SATA disku do satelitného prístroja  VU+ Ultimo

V dnešnej dobe je veľmi rozšírené nahrávanie televíznych relácií na disk, teda ich záznam.

Výrobcovia satelitných prístrojov sa snažia vyjsť používateľom v ústrety a eliminovať počet ich zariadení, ktoré sa im začínajú kopiť okolo televíznych obrazoviek. Jedným z nich je napríklad externý pevný disk na zhotovovanie vyššie uvedených záznamov. Jedným z riešení je možnosť inštalácie disku( tzv. interného) priamo do satelitného prístroja, kde výrobca už predpripravil miesto na disk vrátane bezpečného uchytenia interného disku.

Jedným z takto predpripravených satelitných prístrojov je VU+ Ultimo.

Postup je v podstate veľmi jednoduchý, pretože výrobca všetko veľmi dobre predpripravil do najmenšieho detailu. Samotná inštalácia vám zaberie maximálne 10 minút.

Postup inštalácie je následovný:

Satelitný prístroj je vypnutý a odpojený od všetkých káblov.

Najprv je nutné odskrutkovať vrchný kryt satelitného prístroja (5 skrutiek), ktorý nie je chránený, žiadnu pečaťou, ktorej porušením by Vám skončila záruka.

Po odskrutkovaní krytu sa naskytne pohľad do prístroja, kde je vidieť predpripravené miesto pre interný 3,5" SATA disk vrátane lôžka.

05 vnitrni pohled 1

07 vnitrni pohled leva cast

Najprv je nutné lôžka z prístroja vymontovať (4 skrutky v rohoch)

50 misto pro interni disk

Samotné lôžko pre interný disk

51 loze pro interni disk

 

Ako príslušenstvo k satelitnému prístroju sa dodávajú aj skrutky (na prichytenie disku k lôžku) a gumové tlmiace podložky, ktoré zabezpečia aby sa vo vnútri prístroja nechvel a nevydával nepríjemné zvuky od prípadných vibrácií disku.

53 detail podloky disku

52 loze pro interni disk s podlozkama

Po vložení gumových podložiek a prichytenie disku na lôžka pomocou skrutiek je možné takto pripravený komplet namontovať späť do satelitného prístroja

54 namontovane loze na disku 1

Keď disk je priskrutkovaný v satelitnom prístroji, pripojte dátový a napájací kábel disku (súčasť dodávky príslušenstvo satelitného prístroja).

56 instalovany disk 1

Druhý koniec kábla pripojte do základnej dosky satelitného prístroja do pripravených konektorov.

57 detail zapojeni disku

58 detail zapojeni disku 2

Tým je inštalácia disku po hardvérovej stránke hotová. Priskrutkujte späť vrchný kryt satelitného prístroja, pripojte všetky káble a satelitný prístroj môžete zapnúť.

Posledná časť spočíva v inicializácii disku cez menu satelitného prístroja. Táto funkcia disk inicializuje a po jej skončení, už môžete disk používať na nahrávanie relácií.

Záver

Výrobca perfektne pripravil tento sateliný prístroj pre umiestenie interného disku a to aj o velkosti 3,5", ktorý má umistenie mimo všetku elektroniku prístroja a nezahrieva prístroj samotný. Vibračné podložky, ktoré sú dodávané ako príslušenstvo k sateltinému prístroju dokonale odrušia prípadné virbovanie u niektorých typov hlučnejších diskov. Osobne hodnotím toto riešenie ako velmi podarené. Možný vzor pre ostaných výrobcov satelitných prístrojov.

Takto predpripravenú inštaláciu zvládne aj uživateľ začiatočník.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (6 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget