Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Formuler F3

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 november 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače  Formuler F3nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.3 .

LOGOELLANO2018GLOW.png

f3.jpg

 

Ako základ je OpenTV 6.3 z 11/2019 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Enigmy majú najnovšie drivery  a taktiež enigmy obsahujú nový gstreamer 1.17.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií.

infoe2

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix.

 infb menu

Taktiež sme Vám v enigme doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass16 .

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje), UPC Freesat ICE Antiksat, Orange TV,RTVS a Plustelka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV,Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providerov Skylink/Freesat/Antiksat a iné.

zp1 zp2

Pluginy : 

ArchívyCZ/SK 1.2.2, Infobartunerstate,ClearMEM,HbbTV, CSFD 12.50,Cool TV Guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube,HbbTV,HDMI CEC, a iné.Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

plg1 plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Taktiež je v enigme funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia softvéru do prijímačov Formuler F3 :

Inštalácia zálohy Formuler F3 pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlo power.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!).

 Pokiaľ už je vo Vašom prijímači enigma OpenATV6.0, OpenATV6.1,6.2 alebo 6.3, tak inštalujte priamo "FULL" zálohu cez lokálnu inštaláciu.

 

1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

Postup inštalácie enigmy Základ Formuler F3:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku formuler3 v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač Formuler F3 od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapojete prijímač do elektrickej siete.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis USB stlačte a pustite tlačidlo power na ľavej bočnej strane predného panela prijímača, tým sa spustí inštalácia enigmy.

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 4minúty

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Formuler F3 v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (3)

 • matus

  matus

  07 január 2020 v 17:13 |
  Dobrý deň, kde sa dá stiahnuť image pre Formuler F3?
  Dakujem
  • Ivan.P

   Ivan.P

   08 január 2020 v 05:31 |
   Dobrý deň.
   Máte napísané na konci článku: "Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu emailom na info@ellano.sk, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.
 • Fero

  Fero

  07 január 2020 v 19:29 |
  Sewas,daj si to tu na stránke do vyhladavača )

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget