Postup lokálnej inštalácie enigmy2 v OpenATV od 05-2019

Napísal Ivan 1 dňa 21 máj 2019 do kategórie Digitálna škola, Magazín

zmena v lokálnej inštalácii E2 a zálohovania E2 OpenATV

Od mája 2019, vývojári Enigma 2 image OpenATV, previedli zmeny vo flashovaní (nahrávaní softvéru) cez tzv. lokálnu inštaláciu. Ak teda máte vo svojom prijímači image OpenATV, ktorý je novší ako z 5/2019 a chcete do neho nahrať zálohu, tento návod je určený pre Vás. Starý spôsob lokálnej inštalácie sme Vám priniesli v tomto článku.

Lokálne inštalácie je veľmi jednoduchý spôsob, akým dokážete nahrať kompletne nakonfigurovanú zálohu bez toho, aby ste museli prijímač uvádzať do Núdzového režimu, alebo do Recovery menu. Týmto spôsobom môžete nahrávať aj veľmi objemné zálohy, ktoré nie je možné bežne nahrať ani pri štarte prijímača, hlavne u starších prijímačov, ktorým to neodovoľuje nastavenie bootloaderu. Naši zákazníci tento spôsob používajú na nahratie tzv. Full záloh.

tux_2017.jpg

ellano_logo_hlavna.png

Ešte pred samotným postupom inštalácie chceme podotknúť, že sa zmenil aj adresár vytvorenia zálohy Enigmy OpenATV. Ak si vytvoríte zálohu cez správcu softvéru/Kompletná záloha, tak sa vytvorí záloha enigmy na USB/USB HDD v priečinku images. V tomto priečimku nájdete vytvorené zálohy v komprimovanom formáte .zip.

V priečinku images a v komprimovanom stave .zip sa záloha ukladá a aj obnovuje.

0

Prechod zo starej verzie OpenATV na novú verziu OPENATV 

Pokiaľ chcete novú zálohu OpenATV naflashovať do staršej enigmy, ktorá má starý systém lokálnej inštalácie, tak musíte komporimovanú zálohu rozpakovať winrarom/winzipom a postupovať podľa doteraz používaného postupu lokálnej inštalácie.

Staršia OpenATV má v menu správca softvéru/Flashovanie online, v pravom dolnom rohu voľbu Lokalne, ako je na obrázku nižšie:

stary lokal stary lokal2

Postup lokálnej inštalácie v OpenATV 6.2/6.3/6.4

1. Inštalovaná záloha, v komprimovanom formáte .zip, musí byť na pamäťovom médiu (USB flesh , USB HDD, internom HDD, micro SD karte), z ktorého ideme inštalovať, umiestnená v priečinku images, pretože prijímač pri tejto inštalácii prehľadá všetky pripojené pamäťové média prijímača a zobrazí všetky zálohy umiestnené v priečinkoch images. Pokiaľ  budete mať zálohu v inom priečinku, alebo v ďalších podpriečinkoch, tak Vám prijímač zálohy pre inštaláciu nezobrazí!

1 2

Pokiaľ nemáte vytvorenú zálohu v priečinku images, tak na čistom, naformátovanom USB kľúči FAT 32 vytvorte priečinok s názvom images.

2. Nakopírujte zálohu v komprimovanom tvare . zip (tak ako Vám ju prijímač vytvoril) do vytvoreného priečinku images.

4 5

3. Pripojte USB kľúč so zálohou, do USB portu prijímača .

4. Stlačte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači, čím sa Vám zobrazí panel rýchleho nastavenia. V ňom prejdite na položku Správca softvéru / Flashovanie Online a potvrďte ju tlačidlom OK.

6 7

5. Prijímač automaticky načíta dostupné online inštalácie enigiem OpenATV 6.3, OpenATV 6.4, prípadne novšie, či staršie (položky s názvom verzie). V zozname zobrazí aj položku Stiahnuté image, ak máte na USB kľúči už predtým stiahnuté image. Pre nás je však v tomto prípade najdôležitejšia položka Image s úplnou zálohou.

Nadídite kurzorom na položku Image s úplnou zálohou (môže to byť označené aj ako Zálohovanie image - záleží ako je to v danej verzii preložené do slovenčiny) a potvrďte ju tlačidlom OK. Prijímač Vám zobrazí všetky zálohy, umiestnené na všetkých pamäťových médiach prijímača, ktoré sú v priečinkoch images.

6. Zo zoznamu záloh v položke Image s úplnou zálohou (prípadne Zálohovanie image) vyberte tú zálohu, ktorú chcete nainštalovať a spustite inštaláciu zeleným tlačidlom.

8 9 10

7. Prijímač Vás vyzve na vytvorenie zálohy Nastavení (neodporúčame, ak inštalujete našu zálohu) a následne zobrazí ponuku, ako na obrázku napravo nižšie. V nej si vyberiete prvú voľbu 1.Upgrade.... a potvrdíte ju tlačidlom OK.

11 12

Následne sa spustí rozpakovanie image, načítanie a inštalácia zálohy. Priebeh inštalácie sa zobrazuje na obrazovke TV. Inštaláciu neprerušujte!

Po nainštalovaní zálohy sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou. 

13 14

Pre lepšie pochopenie a mierne úpravy v postupe sme pre Vás pripravili aj videonávod:

 

Pokiaľ už máte od nás prijímač s Enigma 2 so staršou verziou enigmy, pozrite sa, či máme pre Vás novšiu.

Pokiaľ prijímač ešte nemáte, pozrite si našu širokú ponuku nakonfigurovaných satelitných prijímačov.

Veríme, že Vám článok dostatočne ozrejmil danú problematiku pri fleshovaní záloh enigmy2 a zostanete aj naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK..

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (17 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (7)

 • matus

  matus

  07 január 2020 v 18:06 |
  Dobrý deň,kde sa daju stiahnut image pre Formuler F3.???
  Dakujem

  Odpovedať

 • Roman

  Roman

  12 november 2021 v 15:23 |
  Dobrý deň.nejdú cez enigmu 2 skylinkové programy napr.hbo2,hbo3 history mám sat.Ustym 4k pro twin s2x.ďakujem za radu

  Odpovedať

  • Ivan

   Ivan

   15 november 2021 v 08:08 |
   Dobrý deň.
   Pokiaľ máte kartu Skylink Irdeto M7 tak pôjde iba cez DENCAM v OS DEFINE(OS DENYS).

   Odpovedať

 • marek

  marek

  22 február 2023 v 03:51 |
  Dobrý den už som Vám pisal,potrebujem preinštalovat FORMULR F4 TURBO na novšiu verziu,lebo už nefunguje yvuk v archiv CZSK

  Odpovedať

 • Vladimir

  Vladimir

  09 november 2023 v 16:35 |
  ?kupil som primač uclan ustin pro u pana Dubca v Elektro Zlate Moravce-D+D a prosil by som o zaslanie novej verzie Open ATV

  Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu