Postup lokálnej inštalácie enigmy2 v OpenATV od 05-2019

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 máj 2019 do kategórie Magazín, Digitálna škola

zmena v lokálnej inštalácii E2 a zálohovania E2 OpenATV

Od mája 2019, vývojari Enigma 2 image OpenATV, previedli zmeny vo fleshovaní, cez tzv. lokálnu inštalaláciu. Starý spôsob lokálnej inštalácie sme Vám priniesli v tomto článku.

Nakoľko, hlavne u starších linuxových prijímačov, nie je možné inštalovať zálohy inak, ako cez "Lokálnu inštaláciu" , tak sme pre Vás pripravili aj návod nového spôsobu fleshovania Enigmy OPEN ATV, cez lokálnu inštaláciu. 

tux_2017.jpg

ellano_logo_hlavna.png

Ešte pred samotným postupom inštalácie chceme podotknúť, že sa  zmenil aj adresár vytvorenia zálohy Enigmy OpenATV. Ak si vytvoríte zálohu cez správcu softvéru/Kompletná záloha, tak sa vytvorí záloha enigmy na USB/USB HDD a pod., v priečinku images. V tomto priečimku nájdete vytvorené zálohy v komprimovanom formáte .zip.

V priečinku images a v komprimovanom stave .zip sa záloha ukladá a aj obnovuje.

0

 

Prechod zo starej verzie OpemATV na novú verziu OPENATV 

Pokiaľ chcete novú zálohu OpenATV nafleshovať do staršej enigmy, ktorá má starý systém lokálnej inštalácie, tak musíte komporimovanú zálohu  rozpakovať winrarom/winzipom a postupovať podľa doteraz používaného postupu lokálnej inštalácie.

Staršia OpenATV má v menu správca softvéru/Fleshovanie online, v pravom dolnom rohu voľbu Lokal, ako je na obrázku nižšie:

stary lokal stary lokal2

 

 

Postup lokálnej inštalácie v OpenATV 6.2 a OpenATV 6.3

1. Inštalovaná záloha, v komprimovanom formáte .zip, musí byť na pamäťovom médiu (USB flesh , USB HDD, internom HDD, micro SD karte), z ktorého ideme inštalovať, umiestnená v priečinku images, pretože prijímač pri tejto inštalácii prehľadá všetky pripojené pamäťové média prijímača a zobrazí všetky zálohy umiestnené v priečinkoch images. Pokiaľ  budete mať zálohu v inom priečinku, alebo v ďalších podpriečinkoch, tak Vám prijímač zálohy pre inštaláciu nezobrazí!

1 2

Pokiaľ nemáte vytvorenú zálohu v priečinku images, tak na čistom, naformátovanom USB kľúči FAT 32 vytvorte priečinok s názvom images.

2. Nakopírujte zálohu v komprimovanom tvare . zip (tak ako Vám ju prijímač vytvoril) do vytvoreného priečinku images.

4 5

3. Pripojte USB kľúč so zálohou, do USB portu prijímača .

4. Stlačte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači, čím sa Vám zobrazí panel rýchleho nastavenia. V ňom prejdite na položku Správca softvéru / Flashovanie Online a potvrďte ju tlačidlom OK.

6 7

5. Prijímač automaticky načíta dostupné online inštalácie enigiem OpenATV 6.2, OpenATV 6.3 a aj staršie. Na konci zoznamu zobrazí položku Downloaded images .

Nadídite kurzorom na položku Downloaded images a potvrďte ju tlačidlom OK. Prijímač Vám zobrazí všetky zálohy, umiestnené na všetkých pamäťových médiach prijímača, ktoré sú v priečinkoch images.

6. Zo zoznamu záloh v položke Downloaded images vyberte tú zálohu, ktorú chcete nainštalovať a spustite inštaláciu zeleným tlačidlom.

8 9 10

 

7. Prijímač Vám automaticky uloží zálohu nastavení prijímača a následne zobrazí ponuku, ako na obrázku napravo nižšie. V nej si vyberiete prvú voľbu 1.Upgrade.... a potvrdíte ju tlačidlom OK.

11 12

 

Následne sa spustí rozpakovanie image, načítanie a inštalácia zálohy. Priebeh inštalácie sa zobrazuje na obrazovke TV. Inštaláciu neprerušujte!

Po nainštalovaní zálohy sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou. 

13 14

 

Pokiaľ už máte od nás prijímač s Enigma 2 so staršou verziou enigmy, pozrite sa, či máme pre Vás novšiu.

Pokiaľ prijímač ešte nemáte, pozrite si našu širokú ponuku nakonfigurovaných satelitných prijímačov.

Veríme, že Vám článok dostatočne ozrejmil danú problematiku pri fleshovaní záloh enigmy2 a zostanete aj naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK..

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (6 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (1)

  • matus

    matus

    07 január 2020 v 17:06 |
    Dobrý deň,kde sa daju stiahnut image pre Formuler F3.???
    Dakujem

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget