Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Octagon SF8008

Napísal Ivan P. 1 dňa 27 november 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Octagon SF8008 DVB-S2XOctagon SF8008 COMBO a Octagon SF8008 TWIN DVB-S2X,  nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.3.

LOGOELLANO2018GLOW.png

sf8008_img.jpg

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 11/2019 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

infoe2

 

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov, ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iných.

zp1 zp2

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, HbbTV, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander,KODI 17.6 a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

plg1 plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia interného wifi modulu. 

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 


 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 


 

Postup inštalácie čistej nenakonfigurovanej enigmy OCTAGON SF8008 a zálohy základ:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte súbor usb_update.bin zložku octagon s podzložkou sf8008 v ktorej sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zatlačte a držte stlačené zapustené tlačidlo recovery ktoré je ma zadnom paneli prijímača.

5.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

6.Prijímač sa prepne do recovery módu - zobrazí sa ponuka update na obrazovke TV (uvolnite tlač.recovery).

7. Vyberte update USB. Prijímač po nainštalovaní sám nabootuje s novou enigmou.

 


 

Postup inštalácie zálohy "FULL"

Inštalácia noivej zálohy OpenATV 6.3 full ( s pluginmi) je možná iba cez tzv. lokálnu inštaláciu (klasickým spôsobom inštalácie zálohu nenainštalujete!).

Pred inštaláciou novej zálohy musíte mať v prijímači nainštalovanú niektorú zo starších verzii OpenATV, ktorá poskytuje funkciu fleshovania cez lokálnu inštaláciu.

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

 


 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového Octagon SF8008 DVB-S2XOctagon SF8008 COMBO a Octagon SF8008 TWIN DVB-S2X v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.

Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Veríme že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • milanko99

  milanko99

  29 november 2019 v 07:55 |
  Dobry den,

  mam od vas Gigablue UHD UE4k ako aj Octagon SF8008Twin.
  Vidim ze na stranke uz na oba prijimace mate novy update.

  Kedze oba pristroje ste mi uz posielali nakonfigurovane (zoznamy stanic atd...) viem si stiahnut nove updaty s konfiguraciou aj pre mna?
  A maju uz tie updaty aj Netflix PlugIn

  Dakujem
  Milan Hargas
  • Ivan.P

   Ivan.P

   01 december 2019 v 06:16 |
   Dobrý deň.
   Máte to napísané na konci článku:
   "Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom (info@ellano.sk) kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry"
   Enigma má najnovšie updaty ku dátumu vytvorenia zálohy. Plugin Netflix v zálohe nie je, ale dá sa doinštalovať z feedu enigmy.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget