Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Zgemma H9S, Zgemma H9.2S a Zgemma H9.2H

Napísal Ivan P. 1 dňa 26 november 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

OpenATV 6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Zgemma H9SZgemma H9.2S a Zgemma H9.2H nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.3.

LOGOELLANO2018GLOW.png

 

 

zgemmah9s

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 11/2019 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

 infoe2

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

 infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink, Freesat a iné.

zp1 zp2

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube HDMI CEC, OpenwebIf, File commander a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.  

plg1 plg2

Ďalšie pluginy ako Hbbtv, alebo KODI si môžete vzhľadom na  malú veľkosť flesh pamäte nainštalovať až po presune enigmy z flesh na micro SD.

Postup presunu E2 na micro SD nájdete tu.

 


 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia zálohy:

 1.Na naformátovaný USB  kľúč FAT32 nakopírujte zložku H9 (v ktorej sú inštalačné súbory enigmy) + dva súbory bootargs.bin a fastboot.bin ako je zobrazené na obrázku nižšie.

flashh9

2.Vypnite prijímač Zgemma H9.2 zadným vypínačom.

3.Zasuňte do USB portu prijímača.

4.Stlačte a držte stlačené tlačidlo RESET, ktoré je umiestnené na zadnom paneli prijímača.

5.Zapnite prijímač zadným vypínačom (tlačidlo RESET držte stále stlačené).

6.Po zapnutí prijímača cca do 10sekúnd začne blikať striedavo načerveno a nabielo LOGO prijímača na prednom paneli (vtedy začne inštalácia), následne môžete pustiť tlačidlo RESET.

7.Inštaláciu neprerušujte! Prijímač po nahratí novej enigmy sa sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou. (Inštalácia trvá cca 2 až 4 min).

 

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Zgemma H9S, Zgemma H9.2S alebo Zgemma H9.2H v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.

Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Veríme že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget