Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Gigablue UHD Quad 4K a Gigablue UHD Trio 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 14 január 2020 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre prijímače Gigablue UHD Quad 4K a Gigablue UHD Trio 4K nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV 6.3 .

LOGOELLANO2018GLOW.png

gigablue-4k-quad.jpg

 

gbtrio.jpg

Ako základ sú použité Enigmy 2 OpenTV 6.3 z 12/2019 a v nich doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. Enigmy pre oba prijímače sú takmer identicky nakonfigurované až na pár rozdielov v dostupnosti pluginov pre dané modely.

infoe2 infoe2trio

Tieto enigmy obsahujú najnovšie drivery  a taktiež enigmy obsahujú nový gstreamer 1.17.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

V enigmách je defaultne nastavený skin MyMetrix.

menu infb

 

V Enigmách je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie a Gui/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17.

hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE ,RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné.

zp1 zp2

Pluginy Gigablue UHD Quad 4k: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2,lcd4linux, HbbTV, chromium,pictureplayer, EPG refresh, Youtube TV, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander,KODI 17.6 a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

plg1 plg2

Pluginy Gigablue UHD Trio 4k: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, HbbTV,pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander,KODI 17.6 a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

plg1trio plg2trio

 

V enigmách je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod. V prijímači Gigablue UHD Quad 4K treba USB wifi pripojíť do zadného USB portu pod ethernet.

Funkčný je  v oboch enigmách CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 


 

Postup nahratia softvéru do prijímačov Gigablue UHD Quad 4K :

FULL enigmu so všetkými pluginmi a nastaveniami pri tomto prijímači nainštalujete klasickým spôsobom cez USB:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku gigablue v ktorej sa nachádza priečinok quad4k a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač Gigablue zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnite prijímač Zadným vypínačom.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou zobrazí sa na displeji hláška " IMAGE FOUND CONFIRM WITH OK ON FRONTPANEL TO FLASH!" Táto hláška trvá krátko iba cca2-3 sekundy v tomto okamihu musíte pre spustenie fleshovania enigmy stlačiť tlačidlo OK pod odklopnou časťou predného panela prijímača . Počas fleshovania svieti LED na fialovo.

Inštalácia trvá cca 3 minúty. Inštaláciu neprerušujte!

Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 


 

Postup ENIGMA2 Základ do Gigablue UHD Trio 4K:

Čistý image enigmy, alebo zálohy enigmy s menšou veľkosťou "Základ" nainštalujte nasledovným postupom:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátu FAT32 nakopírujte inštalačné súbory enigmy tak ako sú zobrazené na obrázku nižšie.

flash

2. Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).

4.Stlačte a držte stlačené tlačidlo POWER na prednom paneli prijímača.

5.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

6.Na displeji sa zobrazí nápis UPDT (tlačidlo power môžete uvoľniť) a po cca 20 sek. Nabehne na obrazovke TV táto tabuľka:

IMG 2713

7. Vyberiete voľbu Recovery from USB a potvrdíte ju tlačidlokm OK na diaľkovom ovládači. Následne sa Vám spustí inštalácia , ktorej priebeh je zobrazovaný na obrazovke TV,

IMG 2712

Po dokončení inštalácie sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Tento postup je vhodný na čisté image enigmy , prípadne zálohy s menšou veľkosťou.

Pokiaľ bude záloha väčšia, tak Vám ju prijímač nenaflashuje! 

Flehovanie zálohy FULL Gigablue UHD Trio 4k:

Pre inštaláciu FULL zálohy treba použiť inú metódu flashovania a to za pomoci lokálnej inštalácie podľa tohto postupu.

 


 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 


 

Nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač Gigablue UHD Quad 4K alebo Gigablue UHD Trio 4kHD Trio 4k od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu , kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Samozrejme že táto enigma bude v prijímači nafleshovaná aj pri kúpe nového prijímača Gigablue UHD Quad 4K alebo Gigablue UHD Trio 4kHD Trio 4k v eshope ELLANO.SK

Veríme že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

 

 

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget