Nová nakonfigurovaná E2 pre VU+ UNO 4K SE

Napísal Ivan P. 1 dňa 02 december 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.3 a vti 14.0.5

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že sú pripravená pre linuxové satelitné prijímače VU+UNO 4K SE nové nakonfigurované enigmy2 OpenATV 6.3 a VTI 14.0.5.

 LOGOELLANO2018GLOW.pngvu-uno-4k-se.jpg

 Enigma OpenATV 6.3

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 11/2019 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. 

infoe2

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

 menu 

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE ,RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné.

zp1 zp2

 

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, HbbTV, pictureplayer, EPG refresh, Youtube TV, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander,KODI 17.6 a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.  

plg1 plg2 plg3

V enigme  je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

 

Nastavenie Enigmy2 OpenATV 6.3 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Enigma VTI 14.0.5

Ako základ je VTI 14.0.5 s najnovšou aktualizáciou ku dňu 30.11.2019 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

V enigme je navolený skin VTI VU HD 1080p. Okrem tohto skinu sú dostupné aj iné skiny ako AtilleHD a pod.

vtimenu vtiinfb

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliťv menu/nastavenia/systém/vzhľad/hd-glass17. Môže sa stať že pri prvom navolení skinu HDglass 17 Vám nabehne znova skin VU+1080p. Vtedy opätovne navoľte skin HD Glass17 potom už nabootuje skin HDGLASS17.

vtihdg1 vtihdg2 vtihdg3

 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE ,Antiksat,RTVS/ Plustelka, a OrangeTV . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC,OrangeTV, Antiksat, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

vtizp1 vtizp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD 12.50,Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, HDMI CEC, HbbTV,Chromium,Youtube TV ,OpenwebIf a iné.Nainštalovali sme Vám aj prehrávač internetových rádií WebradioFS. Nájdete tam množstvo CZ aj SK rádií.

vti plg1 vti plg2

vti plg3 vti plg4

 

Funkčný je aj CI slot musíte však ku vloženému CI modulu priradiť potrebný CAID v menu/nastavenia/Priradenie CI.

Nastavenie Enigmy2 VTI  ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný.

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel je cez plugin multiquickbutton :

červené: HbbTV

červené dlho: výber pluginov

zelené:výber EPG a CSFD

zelené dlho: cam manager

žlté:  PIP +nastavenie obrazu v obraze  

žlté dlho:  vstup do menu/pluginy

modré: VTI panel

modré dlho: rozšírenia

šípka nahor: zoznam programov

šípka nadol: FAV skupiny programov

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia E2 VU+UNO 4K SE:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku vuplus, ktorá musí osahovať druhú podzložku uno4kse a v nej umiestnené inštalačné súbory enigmy2. 

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom. 

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne !

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom. 

5.Po zapnutí prijímač prehľadá USB kľúč a na displeji vyhodí hlášku o možnom update, ktorý potvrdíte krátkym stlačením dotykového tlačidla na prednom paneli.

6.Počas inštalácie enigmy sa zobrazujú informácie o priebehu na prednom displeji.

7.Po ukončení inštalácie je na prednom displeji hláška Complete a prijímač sa sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou. 

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Tieto nakonfigurované enigmy sú k dispozícii pri kúpe nového VU+Uno4K SE v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.

Samozrejme ,že sú enigmy k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač  VU+UNO 4K SE od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. 

Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o tieto nakonfigurované verzie enigmy, môžete si ich  zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

4.8/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (17)

 • Pavel Valenta

  Pavel Valenta

  06 december 2019 v 18:44 |
  Dobrý den, mám dotaz, jaký image je pro tento satelitní box (VU+ Uno 4K SE) lepší z hlediska uživatelského komfortu a stability přístroje, zda VTi či OpenATV? Plugin KODI je i součástí VTi ? Zde v popisu TO napsané není. Chtěl bych si pak danou konfiguraci pro tento stroj objednat u Vás, děkuji s Pozdravem Pavel Valenta.
 • Ivan.P

  Ivan.P

  09 december 2019 v 17:30 |
  Dobrý deň.
  Vo VTI enigme po nainštalovaní bolo KODI nefunkčné, avšak OpenATV 6.3 má funkčné KODI 17.6.
  Po zakúpení získate obn enigmy.
 • serlok

  serlok

  21 január 2020 v 08:51 |
  Skylink my preklopil kartu ice do uniblock režimu.Dnes som vám poslal žiadosť o zaslanie img. OpenATV 6.3 a VTI 14.0.5.Bude to na vašich img. fungovať alebo už len na originál module alebo prijímači od Skylinku?
 • Milan

  Milan

  10 február 2020 v 05:37 |
  Ivan.P:

  Dobrý deň Ivan, mám príjimač VU+ UNO 4K SE v ňom image VTI 14.0.5 a skin HD GLASS 17 a chcel by som Vás poprosiť o presné zadanie "Nastavenie cesty pre sťahovanie picon" v HD Glass 17 ako aj v položkách "Zoznam staníc" a "Užívateľské rozhranie" prípadne ak ešte niekde treba pri tejto Vašej novej konfigurácie od Ellano. Som vlastník staršej verzie, ktorú som si u Vás zakúpil a nainštaloval hoci prijímač som zakúpil inde. Mám problém pri inštalácii nových picon, pretože sa mi prestali zobrazovať v info lište, preto by som Vás poprosil o správne zadanie "ciest" pri tejto vašej konfigurácii. Myslím že problém bude tam. Pôvodné nastavenie konfigurácie od Ellano som bohužiaľ vlastnou neopatrnosťou stratil. Ďakujem za pomoc.
 • Anton

  Anton

  19 február 2020 v 18:37 |
  Dobrý deň, mal by som záujem o kúpu vu+ uno 4k se. Vlastním už skylink modul cam m701, tiež irdeto smit. Sú použitelné s uvedeným prijímačom?
  Ďakujem
  • Ivan.P

   Ivan.P

   20 február 2020 v 07:15 |
   Dobrý deň.
   Áno VU+UNO4K SE je funkčné aj s Vami uvedenými CI modulmi.
 • Roman Masarovič

  Roman Masarovič

  18 máj 2020 v 09:24 |
  Zdravím, chcem sa opýtať kedy bude pripravená nová verzia VTI 14.0.6 do VU+uno 4k Se?
  Ďakujem
  • Ivan.P

   Ivan.P

   18 máj 2020 v 10:29 |
   Dobrý deň.
   Momentálne pracujeme na nových zálohách OpenATv 6.4 pre rôzné prijímače.
   Kedy bude na rade VU+ Vám nevieme momentálne povedať.
   Ale určite budeme robiť aj VTI pre VU+.
 • Augustin

  Augustin

  20 máj 2020 v 09:17 |
  Roman...zober si od Ellana poslednu VTI tusim 14.0.5 pre Tvoj box a online si sprav aktualizaciu na 14.0.6 co zaberie asi minutu dve a mas to.
 • Štefan Pristach

  Štefan Pristach

  20 máj 2020 v 12:33 |
  Pred troma dňami som aktualizoval VU solo 4k z VTI z 14.0.5 na 14.0.6..
  Doteraz som neprišiel na to ako pridať chýbajúce programy Prima CNN a niekoľko ďaľších od Digi.sk.V predošlom VTI sa naladená frekvencia ukladal do last scan bez problémov.Teraz to jednoducho nie je možné pretože tam je natrvalo zopár programov z SkyLinku a tie sa nevymažú.Ako na to?.Ešte jena vec ,po vypnutí prijimača do pohotovostného stavu ,cca za 2-3 minúty sa zobudí motor a vráti sa z 0,8w na 23,5e.Co sa s tým dá robiť.Už prim tom sedím 2 dni.
  • Ivan.P

   Ivan.P

   20 máj 2020 v 13:19 |
   Dobrý deň.
   V prvom rade netreba všetko aktualizovať , hlavne keď to funguje.
   VTI má často chyby v aktualizáciach, preto neodporúčame online aktualizácie. A ak už niečo idete aktualizovať treba si najskôr urobiť zálohu enigmy ,aby ste sa bedeli v prípade problémov vrátiť na predchádzajúci stav.
   Vo VTI je celkovo problém s ladením staníc do skupiny lastscan.
   Musíte si ručne naladiť a vyhľadať program medzi programami danej družice a pridať do FAv skupiny programov.
   Návody ako zoradiť programy a ako urobiť zálohu E2 nájdete v našej digitálnej škole: https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tipy/digitalna-kola
   Pokiaľ ste kupovali Váš prijímač v našom e-shope ELLANO.SK,tak si môžete emailom vyžiadať zálohu na email: info@ellano,sk , kde nezabudnite uviesť model prijímača a číslo faktúry.
 • Roman Masarovič

  Roman Masarovič

  20 máj 2020 v 21:39 |
  Tak kúpil som Vu+uno 4k SE z OpenATV 6.3.
  Je to super mašinka, len som si upravil setting.
  Skúšam kodi ale akosi nejde. Vám funguje okej?
  • Ivan.P

   Ivan.P

   21 máj 2020 v 07:11 |
   Dobrý deň.
   V novej OpenATV64 b& už byť malo kodi 18.6.
   AKo ide však Vám momentálne nevieme povedať ,nakoľko sme ešte zálohu OpenATv6.4 pre tento prijímač nerobili.
 • Roman Masarovič

  Roman Masarovič

  21 máj 2020 v 11:08 |
  Ja už mám od dnes Kodi 18.6Leia
  Potreboval by som poradiť ohľadne nastavenia.
  Mate nejaký návod od A po Z?
  Ďakujem
 • Ivan.P

  Ivan.P

  21 máj 2020 v 11:38 |
  Dobrý deň.
  AK použijete google ,tak je toho dosť a aj na youtube.
  https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zakladni-zprovozneni-a-nastaveni-kodi-16-a-nizsi

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget