Beh na dlhú trať: 10 dlhých super seriálových tipov na streame

Napísal misterz 1 dňa 18 august 2023 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Tipy na výborné seriály, ktoré dokázali prežiť niekoľko sezón

Už vás nebaví stále vyhľadávať nové a nové filmy, z ktorých polovicu aj tak ofrflete? Ak ste fanúšikom seriálov, tak potom máme pre vás riešenie. Streamovacie služby v tomto smere ponúkajú takmer neobmedzené možnosti. V článku vám predstavíme 10 skvelých tipov na seriály, ktoré vám poskytnú dlhé hodiny zábavy a nezabudnuteľných zážitkov. Od kriminálnych drám až po sci-fi a fantasy, tieto seriály majú pre každého niečo.

10 tipov na dlhe serialy fb ikona 654654 

Dobrý dlhý seriál by mal divákom ponúknuť niekoľko dôležitých vecí. Ako prvé by mal mať zaujímavý a dobre prepracovaný príbeh s napínavými situáciami, pričom jeho vývoj a vývoj postáv musí byť v každej ďalšej časti. Seriál by mal mať tiež niekoľko dobre vykreslených postáv, ktoré divákovi umožnia sa s nimi stotožniť a súcitiť s nimi.

Ďalšou dôležitou súčasťou dlhého seriálu by je kvalitná réžia a herecké výkony, ktoré dodajú seriálu autenticitu a emócie. Rovnako by mal divákovi ponúknuť zaujímavé dejové zvraty, ktoré raz za čas prekvapia a udržia pozornosť či napätie počas celého sledovania. Celkovo musí byť dobrý dlhý seriál pre divákov zážitkom, ktorý ich vtiahne do jeho sveta a nedovolí im sa od neho odtrhnúť.

Z minulosti poznáme množstvo príkladov na takéto super seriály, ktoré sa časom stali dokonca kultovými záležitosťami. Okrem klasických sitcomov, ako napríklad Friends (1994-2004), môžeme zmieniť The Sopranos (1999-2007), Breaking Bad (2008-2013), The X-Files (1993-2018), The West Wing (1999-2006) či Game of Thrones (2011-2019).

Pochopiteľne, aj dnes existujú podobne dobré tipy na dlhé seriály. Pripravili sme pre vás náš výber, ktorý určite nesklame ani náročnejších divákov. Nájdete ich na streame, pričom pri niektorých sa môžete tešiť aj na nové série.

Stranger Things (2016–2024)

Začneme tým najznámejším seriálom, ktorý má našliapnuté stať sa medzi divákmi kultovkou. Série „Stranger Things“ sa odohrávajú v meste Hawkins v roku 1980. Príbeh sa zameriava na skupinu priateľov, ktorí sa snažia nájsť svojho zmiznutého kamaráta a zároveň riešia záhadné paranormálne udalosti, ktoré sa v ich meste dejú. Užijete si tu  temnú atmosféru a odkazy na kultúru 80. rokov.

Ďalším z pozitívnych aspektov seriálu je vynikajúce obsadenie - Millie Bobby Brown, Winona Ryder a David Harbour. Taktiež sa mnoho divákov stotožní s postavami, najmä so skupinou priateľov, čo vytvára silnú emocionálnu väzbu medzi divákom a seriálom. Originálna príbehová línia kombinuje prvky sci-fi, hororu a mysteriózneho thrilleru, takže o napätie rozhodne nie je núdza. A v neposlednom rade si tu užijete vynikajúce vizuálne a zvukové spracovanie, ktoré zaujímavým spôsobom zachytáva atmosféru 80. rokov a podporuje celkovú záhadnosť príbehu.

stranger-things-season-4-poster.webp

Kde sledovať seriál Stranger Things?

 

The Crown (2016–2022)

Seriál sa zameriava na britskú monarchiu a sleduje príbeh kráľovnej Alžbety II od jej korunovácie v roku 1952 až po súčasnosť. Jej vzostup na trón, ale aj osobné a rodinné problémy, politické vzťahy či vplyv na svetovú politiku.

Jedným z najväčších pozitív „The Crown“ je vynikajúce obsadenie, vrátane Claire Foy, Olivie Colman či Matta Smitha. Ďalšou prednosťou je vynikajúce a detailné spracovanie historických udalostí, ktoré prináša realistický a zaujímavý pohľad na britskú monarchiu. Seriál taktiež disponuje výborným vizuálnym a zvukovým dizajnom, ktorý pútavo zachytáva atmosféru konkrétnych časových období a podporuje celkovú autenticitu príbehu.

Určite tu oceníte aj jemný humor a iróniu, ktorá sa občas v seriáli objaví, ako aj jeho nádherné kostýmy a scénografie.

koruna serial the crown 36524

Kde sledovať seriál Koruna?

 

The Handmaid's Tale (2017–2022)

Navštívite tu dystopický svet, kde v dôsledku neplodnosti sa zástupcovia konzervatívnej vlády ujali kontroly nad Spojenými štátmi a zaviedli totalitný režim. Ženy sú tu držané v otroctve a prinútené slúžiť ako pôrodné stroje pre mocných mužov.

Jedným z pozitívnych aspektov seriálu je vynikajúce herecké obsadenie, najmä hlavná postava June Osborn, ktorú stvárnila Elisabeth Moss. Taktiež sa mnoho divákov určite stotožní s postavami a ich strastiplnými osudmi -  emocionálna väzba medzi divákmi a seriálom zaručená.

Ďalším plusom je napínavý a temný príbeh, ktorý sa vyznačuje naliehavou a aktuálnou tématikou, ako sú napríklad genderové a náboženské práva či moc a kontrola nad telom žien.

p13630168_b_h8_cj.jpg

Kde sledovať Príbeh služobníčky?

 

Chceš si užiť skvelý filmový a seriálový zážitok ako v kine?
Kúp si projektor s technológiou LED, v našej ponuke máme aj prenosné modely. Pozri celú ponuku >


Peaky Blinders (2013–2022)

Britský kriminálny seriál, ktorý sa odohráva v Birminghamu po skončení prvej svetovej vojny. Sledujeme tu príbeh šéfa gangu Thomasa Shelbyho a jeho rodiny, ktorí sa snažia získať väčší podiel na mestskej moci a musia bojovať s konkurenčnými gangami. Ako prvé oceníte herecké obsadenie, najmä Cilliana Murphyho v úlohe Thomasa Shelbyho.

Ďalším pozitívom je prepracovaný a dobre napísaný scenár, ktorý úspešne vytvára napätie a má veľký potenciál zaujať diváka. Seriál sa tiež vyznačuje vynikajúcou produkčnou hodnotou a peknými kostýmami, čo vás úplne vtiahne do histórie a atmosféry tohto obdobia. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na hudbu, ktorá efektne dotvára obraz nebezpečného a kriminálneho sveta.

p10182728_b_h8_bd.jpg

Kde sledovať Peaky Blinders?

 

The Boys (2019–2023)

Americký superhrdinský seriál, ktorý sa odohráva v alternatívnom svete, kde sú superhrdinovia súčasťou každodenného života. Sledujeme tu príbeh skupiny ľudí, ktorí sa rozhodli bojovať proti skorumpovaným superhrdinom. Seriál disponuje vynikajúcim hereckým obsadením a kvalitným scenárom, ktorý kombinuje akčné scény s čiernym humorom, čo robí seriál zábavným a zároveň napínavým.

Mnohí diváci tiež ocenia jeho temné a satirické tóny, ktoré ukazujú superhrdinov v úplne inom svetle, než ako sme zvyknutí. Prirodzene, veľkým kladom sú aj špeciálne vizuálne efekty, ktoré pôsobia realisticky.

boys2023.jpg

Kde sledovať The Boys?

 

Narcos (2015–2017)

Seriál je založený na príbehu o obchode s drogami v Kolumbii v 80. a 90. rokoch, pričom tu sledujeme osudy legendárneho drogového kráľa Pabla Escobara. Rovnako aj úsilie amerických a kolumbijských agentov v boji proti jeho zločineckej organizácii.

Okrem vynikajúcich hereckých výkonov tu oceníte i vynikajúcu réžiu a scenár, ktorý dokáže vystihnúť komplexnosť politickej situácie v Kolumbii tej doby. Veľkým pozitívom seriálu je však najmä autentické zobrazenie histórie a kultúry Kolumbie, vrátane reálneho vykreslenia politických a kriminálnych postáv. Seriál sa nevyhýba ani tvrdým scénam násilia a drogového zločinu, čo ešte viac prispieva k autenticite príbehu.

Narcos_TV_Series-287436311-large.jpg

Kde sledovať Narcos?

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok na streame so super obrazom v 4K?
Kúp si certifikovaný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


See (2019–2022)

Dejová linka tohto seriálu sa odohráva v postapokalyptickom svete, v ktorom ľudstvo prežíva bez zraku už po niekoľko generácií. Príbeh sa sústreďuje na skupinu ľudí, ktorí sa narodili so schopnosťou vidieť a snažia sa prežiť v tomto nebezpečnom svete.

Veľkým lákadlom je hlavne vynikajúci a populárny herec Jason Momoa (Baba Voss), ktorý tu vedie skupinu prežívajúcich. Seriál taktiež exceluje po vizuálnej stránke a očarí vás kvalitnými vizuálnymi efektami. Navyše celý príbeh je zahalený do napínavej atmosféry, pričom sa neustále rozvíja. Postupne odhaľuje všetky zaujímavé tajomstvá o svete po apokalypse a tiež o samotných hlavných postavách.

p17567908_b_h8_af.jpg

Kde sledovať See?

 

The Mandalorian (2019–2023)

Seriál sa odohráva vo svete Star Wars, v ktorom titulná postava Mandalorian - tajomný lovec odmien - putuje galaxiou a plní rôzne úlohy a zákazky. Počas jednej z nich sa stretne s tajomnou bytosťou, ktorú sa mu podarí zachrániť a rozhodne sa ju aj naďalej chrániť za každú cenu.

Hlavnú postavu Mandaloriana tu skvelo stvárňuje Pedro Pascal a Baby Yodu, tajomnú bytosť, ktorá sa stala celosvetovým fenoménom, animuje Lucasfilm. Seriál taktiež vyniká režisérskym spracovaním, v ktorom autori dokázali preniesť atmosféru sveta Star Wars na obrazovky. Vytvorili nové príbehy a postavy, ktoré obohatili celé univerzum Star Wars.

Fanúšikom Star Wars sa bude páčiť aj nostalgická atmosféra či vtipné narážky na predošlé filmy a seriály z vesmíru Star Wars, o ktoré tu nie je núdza. Celkovo je tak seriál skvelou kombináciou sci-fi, westernu a akčného žánru.

p17560244_b_h8_ac.jpg

Kde sledovať Mandalorián?

 

 

For All Mankind (2019–2022)

Celý príbeh je tu zameraný na alternatívnu históriu vesmírnych letov a pretekov medzi Spojenými štátmi a Sovietskym zväzom v 60. rokoch 20. storočia. Sledujeme tu fiktívny príbeh, v ktorom Sovietsky zväz prvý pristál na Mesiaci a tým vyvolal novú etapu vesmírneho súťaženia.

Čo sa týka hereckého obsadenia, objavujú sa tu mnohé známe tváre, ako napríklad Joel Kinnaman, Michael Dorman či Sarah Jones. Seriál taktiež vyniká po vizuálnej stránke a historickou autenticitou, kde tvorcovia dokázali verne zachytiť atmosféru a dobový kontext.

Určite tiež oceníte originálny prístup k alternatívnej histórii a zaujímavé otázky, ktoré seriál otvára. Najmä v súvislosti s ľudskými vzťahmi, morálnymi dilemami a konfliktmi ohľadom vesmírnych letov.

maxresdefault.jpg

Kde sledovať For All Mankind?

 

Outlander (2014–2023)

Veľmi vydarená filmová adaptácia rovnomenného literárneho diela od Diany Gabaldon. Seriál sa zameriava na príbeh Claire Randallovej, zdravotnej sestry z druhej svetovej vojny, ktorá sa náhodou prepadne časom do zaujímavého historického obdobia škótskej rebélie v 1. pol. 18. storočia. V neskorších sériach si môžete vychutnať aj americký boj za nezávislosť.

V prvom rade tu oceníte romantické napätie medzi hlavnými postavami a ich cestu naprieč časom a kultúrami. Seriál tiež ponúka vynikajúco vykreslený historický kontext a názorný pohľad na kultúru, zvyky a tradície Škótska v 18. storočí. Ide tu o nádherný príbeh lásky, dobrodružstva a histórie v krásnom prostredí škótskej vysočiny, ktorý by rozhodne nemal ujsť všetkým romantickým dušiam.

Outlander.webp

Kde sledovať Outlander?

 

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu