HD kanály Novy a Primy nebudú v DVB-T2 zadarmo

Napísal Ivan P. 1 dňa 07 jún 2018 do kategórie Magazín, Správy

HD verzie komerčných kanálov popredných televíznych skupín Nova a Prima nebudú poskytované v Čechách na klasickú pozemnú anténu. Počas konferencie Digimedia 2018 to potvrdili Josef Uher za TV Nova a Marek Singer za FTV Prima.

V Česku aktuálne prebieha postupný prechod na druhú generáciu pozemného vysielania, ktoré je známe pod skratkou DVB-T2. Nové multiplexy v tomto štandarde umožnia vysielať viac služieb a tiež programov vrátane staníc v HD rozlíšení. Zatiaľ sa diváci dočkali len HD staníc ČT (ČT1 HD, ČT2 HD, ČT24 HD, ČT: D HD / ČT art HD a ČT Sport HD), JOJ Family HD a regionálnych programov V1 HD a Polar HD. Včera sa táto ponuka rozšírila o zábavnú stanicu Prima Comedy Central HD.

Kanály Novy a Primy sa môžu objaviť v HD aj pre divákov terestrického vysielania. Je ale otázkou, či by diváci pozemného vysielania mali o platenú službu záujem. Nova a Prima poskytujú HD verzie svojich programov káblovým a satelitným operátorom len za poplatok.

"Cez päťdesiat percent domácností platiť nechce. Problém nie je v tom, či poskytovať na anténe platenú televíziu, alebo nie, ale to, či diváci sú ochotní za programy zaplatiť, "uviedol generálny riaditeľ Českých Rádiokomunikácií Martin Gebauer. Píše o tom RadioTV.cz.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget