Na Slovensku štartuje spravodajský kanál o víruse COVID-19

Napísal Ivan P. 1 dňa 18 marec 2020 do kategórie Magazín, Správy

antik-telekom.gif

Na Slovensku zahájil testovacie vysielanie unikátny tematický spravodajsko-vzdelávací televízny kanál s názvom Corona Virus Info TV. Jeho hlavným cieľom je prispieť k rýchlemu šíreniu overených informácií a vzdelávanie širokých vrstiev obyvateľstva v súvislosti s aktuálnou hrozbou koronavirového ochorení na Slovensku a vo svete.

24 hodinový program obsahuje neustále aktualizované informácie - dáta o vývoji ochorení v kľúčových oblastiach, aktuálne obmedzenia pre občanov, rady ako sa správne postarať o zvýšenú osobnú hygienu ako aj rozhovory s odborníkmi a spravodajstvo. Nebudú chýbať ani skúsenosti so zvládnutím pandémie z iných krajín, kde majú najväčšiu ničivú vlnu ochorení už zdá sa za sebou.

"Našim cieľom je priniesť množstvo skúseností s vývojom ochorenia COVID-19 a jeho zvládnutím pomocou komunikácie s verejnosťou, ktoré naša spoločnosť a ja osobne získala počas epidémie v Číne a na Slovensku," vysvetľuje Igor Kolla, generálny riaditeľ Antik Telecom. "Z nedávnej osobne získanej skúsenosti viem, aké dôležité je neustále občanom zdôrazňovať jednoduché rady, najmä čo sa týka hygieny a maximálneho obmedzenia pobytu mimo domova. Spolu s neustále aktuálnymi informáciami, ktoré Corona Vírus Info TV zabezpečí si ľudia môžu byť istí, že nezanedbajú žiadne dôležité pokyny krízového štábu a ďalších odborníkov, "dodal.

Igor Kolla a čínsky tím Antiku prežil v karanténe na viacerých miestach Číny viac ako 2 mesiace a má hlboké skúsenosti s jej zvládnutím po stránke osobnej, tak aj po stránke biznisu.

Televízna stanica Corona Vírus InfoTV vysiela skúšobne v IPTV sieťach spoločnosti Antik Telecom po celom Slovenskom. Ostré vysielanie vo full HD kvalite a vkodeku H.264 môžu diváci očakávať v priebehu týždňa, bude k dispozícii aj pre všetkých klientov mobilnej a internetovej televízie AntikTV a tiež v internetovej ponuke pre klientov Antik Sat.

Program bude pre všetky technológie poskytovaný bezplatne. Antik tento projekt vytvoril ako neziskovú aktivitu, aby so svojimi možnosťami prispel k čo najlepšiemu zvládnutiu pandémie koronavírusu na Slovensku.

Na obsahu Corona Vírus Info TV spolupracuje aj Tlačová agentúra Slovenskej republika. Práva na šírenie dáva Antik bezplatne k dispozícii všetkým ďalším telekomunikačným operátorom na Slovensku, ktorí o program prejavia záujem.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Dokončite úlohu

TOPlist

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu