Slovenský multiplex 1 bude preklopený do DVB-T2, chystá sa prelaďovanie

Napísal Ivan P. 1 dňa 25 apríl 2019 do kategórie Magazín, Správy

towercom.png

Domácnosti, ktoré na Slovensku prijímajú televízne programy na klasickú pozemnú anténu, čakajú veľké zmeny. V najbližších týždňoch totiž začne prelaďovanie frekvencií. Všetky zmeny podporí aj informačná kampaň spoločnosti Towercom, ktorá pozemné TV prevádzkuje.

Diváci sa musia pripraviť na prelaďovanie programov. Chystané zmeny súvisia s uvoľnením 700 MHz pásma, ktoré od členských štátov požaduje Európska únia (EÚ).

O zmenách v distribúcii programov budú televízne domácnosti informovaní prostredníctvom informačných kampaní. Ambasádorom informačnej kampane je známy slovenský herec Jozef Vajda. Ten vystupuje v hlavnej úlohe ako agent Anténa.

Čo divákov čaká? Preladenie televízorov či set top boxov.

"Prelaďovanie sa bude týkať všetkých multiplexov - balíčkov staníc - v mnohých lokalitách. Závisí to od toho, na ktorých frekvenciách sú aktuálne siete šírené,, "uviedol technický riaditeľ Towercomu Zsolt Nagy.

Slovenský multiplex 1 bude preklopený do DVB-T2. Pre príjem potom bude nutný televízor alebo set top box, ktorý tento štandard podporuje. Zmeny zároveň umožnia rozšíriť ponuku o nové stanice a tiež spustiť ďalšie HD programy.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget