TV Prima môže spustiť nový kanál Prima KRIMI

Napísal Ivan P. 1 dňa 22 február 2018 do kategórie Magazín, Správy

primaplus.gif

Na českom trhu môže fungovať ďalší tematický lineárny kanál. Televízna skupina Prima získala licenciu pre šírenie programu Prima KRIMI. Stanica sa môže objaviť na satelite, v pozemnom multiplexe a na internete.

Český regulátor médií RRTV (Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie) na svojom poslednom štvrtom zasadnutí 20. februára 2018 rozhodol o udelení troch licencií spoločnosti FTV Prima, s.r.o., prevádzkovateľovi televíznej skupiny Prima. Všetky tri licencie boli udelené na program Prima KRIMI pre satelitné, terestrické a internetové vysielanie.

Podľa licenčných podmienok pôjde o tematický program zameraný na dramatickú tvorbu, najmä mimoeurópske proveniencie. V programe sa najmä objavia seriály, filmy a rôzne formáty reality show, čo sú formáty, ktoré sa objavujú vo vysielaní stanice Prima LOVE a predtým aj na filmovom programe Prima MAX.

Licencia umožňuje program Prima KRIMI šíriť iba na území českej republiky. Stanica má vysielať 18 až 24 hodín programu denne.

Prima o novú licenciu pre Prima KRIMI požiadala cez mesiacom 17. januára 2018. V žiadosti uvádzala pracovný názov stanice Prima 8, čo označuje v poradí ôsmy kanál v televíznej skupine Prima.

Televíznu skupinu Prima dnes tvoria hlavný program TV Prima, mužský Prima COOL, krimi program Prima LOVE, filmový Prima MAX a dokumentárne Prima ZOOM. Ďalej prevádzkovateľ poskytuje časovo posunutú verziu hlavnej stanice Prima +1 a divákom na Slovensku medzinárodnú verziu Prima PLUS. Prima prepožičiava svoju značku stanici Prima Comedy Central. Tento program ale prevádzkuje spoločnosť Viacom International Media Networks (VIMN).

Zatiaľ nie je jasné, či bude od svojho spustenia kanál Prima KRIMI dostupný na všetkých typoch distribučných platforiem. S prevádzkovateľom česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink televízna skupina Prima rokuje ohľadom pridania programu do ponuky. Zatiaľ nie je jasné, či sa s Primou M7 Group dohodne. Prima jedná aj s ďalšími operátormi.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget