Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Formuler F3 a Formuler F4

Napísal Ivan P. 1 dňa 05 január 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.1

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače  Formuler F3 a Formuler F4 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 .

ellano_logo_hlavna.png

f3.jpg

formuler_f4.jpg

 

Ako základ je OpenTV 6.1 z 12/2017 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Enigmy majú najnovšie drivery  a taktiež enigmy obsahujú nový gstreamer 1.13.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií.

Obe enigmy sú takmer identicky nakonfigurované. 

 infoe2 infoe2f4

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix.

menu 

Taktiež sme Vám v enigme pre prijímače Xtrend ET 7000 a ET 7500 doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass16 .

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

zp1 zp2

 

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.0.x , Infobartunerstate, CSFD 12.20, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

 plg1 plg2

 

HbbTV je súčasťou zálohy iba v zálohe FormuleF3. Do prijímača Formuler F4 si musíte doinštalovať HbbTV nasledovným spôsobom:

HbbTV je plne funkčné aj s prehrávaním videí ale je ho potrebné v prijímači Formuler F4 po nainštalovaní zálohy full doinštalovať nasledovným postupom:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

hbbtv1 hbbtv2 hbbtv3

3.Nadídite na plugin HbbTV(6.....) a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

hbbtv4 hbbtv5  

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

hbbtv6 hbbtv7

Po reštarte je HbbTV pod červeným tlačidlom DO. Aktivovať sa dá iba na programoch obsahujúcich HbbTV ako Markíza HD, programy ČT a pod.

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Taktiež je v enigme funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia softvéru do prijímača Xtrend ET7000 a Xtrend ET7500 :

Inštalácia zálohy Formuler F3 a Formuler F4 pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlom OK.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!).

1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

Postup inštalácie enigmy Základ Formuler F3:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku formuler3 v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač Formuler F3 od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapojete prijímač do elektrickej siete.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis USB stlačte a pustite tlačidlo power na ľavej bočnej strane predného panela prijímača, tým sa spustí inštalácia enigmy.

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 4minúty

Postup inštalácie enigmy Základ Formuler F4:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku formuler4 v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač Formuler F4 od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapojete prijímač do elektrickej siete.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis USB stlačte a pustite tlačidlo power na ľavej bočnej strane predného panela prijímača, tým sa spustí inštalácia enigmy.

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 4minúty

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Formuler F3alebo Formuler F4  v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 PODPORTE NÁS A HLASUJTE ZA NÁŠ E-SHOP ELLANO.SK

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (5)

 • Miroslav

  Miroslav

  05 január 2018 v 17:38 |
  Dobry den chcel by som vas poprosit mam go sat tento modul v satelitnom prijimaci VU+SOLO 4K a chcem nahravat viac programov a nahra mi iba jeden viac nejde asi bude v tom chyba alebo aky by ste mi poradeli a by som si ho u vas zakupil vsetko mam nastavene aj aktualizovane od vasho serveru a neviem si rady vsetko mi ide len to nahravanie nejde iba jeden program nahra a nic viac aj PIP ide jeden a ked prepnem je cierny obraz dakujem za radu.
  • Ivan.P

   Ivan.P

   07 január 2018 v 19:10 |
   Dobrý deň.
   Cez CI modul ide bežne nahrávať iba jeden program pri CI module neotion dual crypt ide jeden nahrávať a druhý ale iba v rámci rovnakej frekvencie ako je nahrá vaný program pozerať.
   Pokiaľ nebudete mať kartu ktorá spolupracuje s čítačkou kariet tak prijímač naplno nevyužijete.
   TAkže ak máte kartu SKylink M7 s uniblokom tak si treba zaobstarať kartu bez UNIbloku alebo zmeniť providera ktorý umožní prevádzku karty v čítačke ako ANtiksat alebo freesat. Ci modul Váš problém nevyrieši.
   https://satelity.ellano.sk/antiksat-karta-+-12-mesiacov-predplatne-pre-zaciatok_36864.html
 • Miroslav

  Miroslav

  07 január 2018 v 20:43 |
  DAKUJEM ZA POMOC A ZA RADU.
 • Ján

  Ján

  21 apríl 2018 v 19:16 |
  prosím vás,prečo po vypnutí prijímača formuler3 cez menu vypnut,už sa nedá zapnut ovládačom,dakujem
  • IvanP

   IvanP

   22 apríl 2018 v 15:42 |
   Dobrý deň.
   Zrejme sa jedná o chybu v danej enigme. NIe sme tvorcovia enigmy iba ju konfigurujeme.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget