Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Dreambox 820HD

Napísal Ivan P. 1 dňa 10 máj 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv6.1+kodi17.x

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV 6.1 pre prijímače Dreambox 820HD. 

 ellano_logo_hlavna.png

dreambox-dm820-hd.jpg

Ako základ je použitá E2 OpenTV 6.1 z 05/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.13.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

 infoe2

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass16 .

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje)UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

zp1 zp2

Pluginy: Archívy CZ/SK 1.0.7, CSFD 12.20, Cool TV Guide,ClearMem, Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf,HbbTV,webbrovser, KODI a iné.

plg1 plg2

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod. 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup flashovania Enigmy2 DM820HD:

1. Vypnite prijímač zadným vypínačom.

2. Stlačte a držte stlačené tlačidlo Power na prednom paneli prijímača a zapnite zadný vypínač prijímača.

3. Prijímač  "enter setup?" odráta 3,2,1 (stále držíme stlačené tlačidlo Power na prednom paneli) zobrazí sa "Loading setup..." a následne sa načíta tzv. Rescue Mode ako je na obrázku nižšie (teraz môžete pustiť tlačidlo Power).

IMG 20141228 153902

4. Otvorte webový prehliadač v PC a do neho zadajte adresupre prijímač DM 820HD: http://dm820.lan (alebo IP adresu prijímača) potvrďte ju tlačidlom enter. Následne sa Vám načíta stránka určená pre flash cez LAN Dreamboxu. (PC a prijímač musia byť pripojené ku tej istej internetovej sieti). Na načítanej stránke kliknite navoľbu "firmware upload" a v ďaľšom okne kliknite na voľbu "prehľadávať"

mehttps://digitalne.ellano.sk/plugins/system/jcemediabox/img/zoom-img.png

5. Vyhľadáte a vyberiete uloženú enigmu v PC, ktorú chcete inštalovať a kliknete na tlačidlo "otvoriť". V ďalšom okne kliknite na voľbu "Go!" a inštalácia sa spustí.

https://digitalne.ellano.sk/plugins/system/jcemediabox/img/zoom-img.png

6. Inštalácia trvá 1-2 minúty. Po dokončení flashovania sa Vám na spodu okna zobrazí tlačidlo "Click here to reboot" na ktoré kliknite tým sa Vám prijímač reštartuje a nabootuje s novou enigmou.  Týmto je flashovanie ukončené webový prehliadač v PC môžete zavrieť.

Návod fleshovania prijímačov DM7080HD a DM820HD s obrázkami nájdete aj v našej recenzii.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Pokiaľ nemáte u nás zakúpený prijímač Dreambox 820HD a máte záujem o túto enigmu , tak si ju môžete zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (6)

 • miro

  miro

  08 september 2018 v 08:40 |
  Super, uz sa tesim,na tuto novu konfiguracia lebo ta starsia mi uz tak nesla,ako by som potreboval ako dlho asi to trva dokym mi budete moct poslat na mail novu nakonfigurovanu E2 pre prijímače Dreambox 820HD??
  • Digitálne Ellano.sk

   Digitálne Ellano.sk

   10 september 2018 v 08:02 |
   Už sme Vám ju poslali :)
 • miro

  miro

  10 september 2018 v 09:26 |
  Dakujem.
 • miro

  miro

  11 september 2018 v 08:50 |
  zdravim tak novu enigmu som natiahol zatial co s tyka sat vysielania ok .ale mam problem z pluginom ARCHIV CZ SK nejde mi zadat login a heslo do SOSACA napisem a ked to potvrdim nic alebo sa restarujr enigma . viete mi prosim vas nejak poradit ako to heslo tam dostat?
  • Digitálne Ellano.sk

   Digitálne Ellano.sk

   11 september 2018 v 12:27 |
   Zdravím, nesmiete mať v logine, ani v hesle diakritiku. Login a heslo nezadávajte cez virtuálnu klávesnicu, ale priamym stláčaním numerických tlačidiel na ovládači - tak ako sa v minulosti písali SMS na klasických telefonoch.
 • miro

  miro

  11 september 2018 v 16:13 |
  dakujem, uz to funguje spravil som podla vasej rady este raz vdaka

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget