Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače EVO Enfinity X2+

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 november 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.2

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV6.2 pre prijímače EVO Enfinity X2+..

ellano_logo_hlavna.png

optibox_evo_enfinity_x2_1.jpg

Ako základ je použitá E2 OpenTV 6.2 z 11/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.15.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

 infoe2

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

 menu infb

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

 hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE, OrangeTV a RTVS, Plustelka  IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Digi TV,OrangeTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink,FreesatUPC,Antiksat,OrangeTV a pod.

 zp1 zp2

Pluginy: Archívy CZ/SK 1.1.2, CSFD 11.50,ClearMem, Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC,transcoding, OpenwebIf, a iné.

 plg1 plg2

Pre funkčnosť HbbTV je nutné doinštalovať z feedu enigmy plugin hbbtv. Ten nainštalujete menu/pluginy/zelené tlačidlo na DO/Extensions/Hbbtv potvrdiť tlačidlom OK na DO. Po nainštalovaní je nutný celkový reštart prijímača! 

hbbtv1 hbbtv3

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod. 

Taktiež je v enigme  funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 


 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia softvéru do prijímačov EVO Enfinity X2+  :

Inštalácia zálohy EVO Enfinity X2+ pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlom OK.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!)


1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

1.Na naformátovaný kľúč FAT32, nakopírujte zložku x2plus v ktorej  sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy2.
2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.
3.USB kľúč z enigmou zasuňte do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).
4.Zapnite zadný vypínač prijímača.
5.Po zapnutí prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Na displeji sa zobrazí nápis , ktorý  Vás vyzve ku stlačeniu tlačidla POWER na prednom paneli prijímača. V tom okamihu stlačíte a pustite tlačidlo POWER na prednom paneli, následne sa inštalácia  spustí.
6.Po dokončení inštalácie prijímač nabootuje s novou enigmou.

Inštaláciu neprerušujte trvá cca 4-5min!


2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.


UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač  EVO Enfinity X2+ od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu , kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK. 

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget