Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Tiviar Alpha+

Napísal Ivan P. 1 dňa 22 november 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.2

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV6.2 pre prijímače Tiviar Alpha+.

ellano_logo_hlavna.png

tiviar_alpha-predny.jpg

Ako základ je použitá E2 OpenTV 6.2 z 11/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.15.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

 infoe2

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

 infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

 hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE, OrangeTV a RTVS, Plustelka  IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Digi TV,OrangeTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink,FreesatUPC,Antiksat,OrangeTV a pod.

 zp1 zp2

Pluginy: Archívy CZ/SK 1.1.2, CSFD 11.50,ClearMem, Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC,transcoding, OpenwebIf, HbbTV,webbrovser a iné.

 plg1 plg2

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod. 

Taktiež je v enigme  funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia


Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

nštalácia zálohy Tiviar Alpha+ pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlom OK.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!)

 


1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

 

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku tiviaraplus v ktorom sú umiestnené inštalačné súbory enigmy

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč so súbormi do predného USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5.Prijímač pri bootovaní prehľadáva USB porty a ak nájde USB s inštalačnými súbormi tak sa na displeji zobrazí hláška o nájdení enigmy.

6.Následne stlačíte biele tlačidlo POWER v strede predného panela, tým sa spustí inštalácia.

7.Inštaláciu neprerušujte! Prijímač po nainštalovaní vykoná reštart a nabootuje s novou enigmou.(inštalácia trvá cca5min.)

 

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.


UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Pri zakúpení prijímača Tiviar Alpha+ v našom e-shope Vám dodáme prijímač nakonfigurovaný touto enigmou.

Nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač Tiviar Alpha+  od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu , kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK. 

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget