Nová nakonfigurovaná enigma2 pre GI XpeedLX3

Napísal Ivan P. 1 dňa 08 december 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Golden Interstar XPEED LX3 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.0. ellano_logo_hlavna.png

lx3_final-front.jpg

Enigma OpenATV6.0

Ako základ je použitá E2 OpenATV 6.0 z 10/2017 s najnovšími drivermi a  gstreamerom 1.11.2 ktorý vylepšuje prehrávanie videí. V enigme sú doinštalované tie najobľúbenejšie pluginy, softcamy, picony a pod.

infoe2

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix

menu infb

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie a Gui/Skiny/HDGlass17.

 hdg1 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

p1

Pluginy: ArchívyCZ/SK , Infobartunerstate, LCD4linux, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

HbbTV je funkčné a je už súčasťou zálohy.

 plg1 plg2

Žiaľ CI a CI+ modul je v tejto enigme nefunkčný.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Inštalácia zálohy XPEEDLX3 pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlom OK.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!)

1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku xpeedlx3

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč so súbormi do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5.Prijímač pri bootovaní prehľadáva USB porty a ak nájde USB s inštalačnými súbormi tak sa na displeji zobrazí hláška:""Vol+ to upgrade".

6.Následne stlačíte šípku do hora (vol+) na prednom paneli a inštalácia sa spustí.

7.Inštaláciu neprerušujte! Prijímač Vás po nainštalovaní vyzve ku vytiahnutiu USB z USB portu(REMOVE USB.....) a následnám stlačením dotykového tlačidla POWER na prednom paneli prijímača. Tým sa vykoná reštart a prijímač nabootuje s novou enigmou.

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Nakonfigurovaná enigma OpenATV 6.0 je k dispozícii pri kúpe prijímača Golden Interstar Xpeed LX3 v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač dostanete plne nakonfigurovaný.  

Samozrejme že táto Enigma 2 je k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu s číslom Vašej objednávky. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget