Nové nakonfigurované E2 ELLANO.SK - 07/2020 - III

Napísal Ivan P. 1 dňa 28 júl 2020 do kategórie Magazín, Špeciál

Dreambox, dinobot, formuler, hdbox

Oznamujeme zákazníkom ELLANO.SK, že sme pripravili pre viaceré modely linuxových prijímačov nové, nakonfigurované zálohy systému Enigma 2. Zálohy budú z logistických dôvodov zverejňované priebežne a to cca raz týždenne. 

LOGOELLANO2018GLOW.png

tux.jpg

Popis funkčnosti jednotlivých hlavných funkcionalít, ktoré sme pri vytváraní konfigurácií prijímača testovali, nájdete v tabuľkách nižšie. V danej tabuľke kliknite na "Spôsob a postup upgrade" a presmeruje Vás na článok, v ktorom nájdete postupy nahratia zálohy. Priložené sú vždy aj screeny nainštalovaných pluginov a systémové informácie daného image.

Zálohy do emailu dostanete vždy dve, jedna je tzv. Základ, druhá označená ako Full. Záloha základ je image so základným nastaveniami systému, nahratým kompletným zoznamom staníc a nahratými softcams pre čítanie dekódovacích kariet. Záloha Full obsahuje všetko, čo záloha Základ + obsahuje doinštalované pluginy. Na konci tohto článku nájdete popis základných nastavení a aj postupy ako si ich zmeniť pre Vaše potreby.

Záloha Základ sa väčšinou inštaluje iným spôsobom, ako záloha Full, preto prosím venujte pozornosť pri čítaní postupu nahratia. Odporúčame vždy nahrať najprv zálohu Základ a až potom zálohu Full, kvôli prípadnej zmene kernelu a bootloaderu. Ak sa zálohu nedarí nahrať ani pri správnom dodržaní postupu, odporúčame skúsiť iný USB kľúčik (čím menší a starší, tým lepšie), alebo ho preformátovať.

Napriek nášmu testovaniu danej zálohy sa môže stať, že nejaký plugin spôsobí po čase nestabilitu systému. V takom prípade odporúčame preinštalovať systém zálohou Full, a ak sa problém opakuje, tak preinštaláciu zálohou Základ, alebo návrat k predošlej verzii.

Ako požiadať o zaslanie zálohy nájdete tu.

Zoznam prijímačov, pre ktoré si môžete aktuálne posielať žiadosti o zaslanie záloh (kliknite na názov prijímača pre rýchle zobrazenie):

Dreambox DM900 UHD

Formuler F1

Dinobot 4k plus

HDBOX Enibox

UPOZORNENIE: Pred inštaláciou zálohy FULL (resp. zálohy, ktoré sa inštalujú cez Lokálnu inštaláciu), treba nainštalovať najskôr klasickým spôsobom (cez USB pri štarte prijímača - podľa postupu pre daný model) enigmu Základ, alebo čistú enigmu OpenATV 6.4 a až potom nainštalovať FULL zálohu lokálnou inštaláciou (platí iba pre prijímače, kde je inštalácia FULL zálohy lokálnou inštaláciou).

Pokiaľ nainštalujte na enigmu Opean ATV 6.3 priamo zálohu OpenATv 6.4, tak prijímač nenabootuje a bude potrebné urobiť to, čo je písané v predchádzajúcej vete.

 


 

Dreambox DM900 UHD

Screeny nainštalovaných pluginov a systémové informácie

OpenATV 6.4

infoe2atv plg1atv plg2atv

Gemini GP4

gp4 1 gp4 2

gp4 3 gp4 4

 

Dreambox DM 900 UHD
Image verzia: OpenATV6.4 Gemini GP4 OE2.5
Dátum aktualizácie: 16.7.2020 17.7.2020
Skiny: MyMetrix, HDglass17 Dreambox default, HD, FHD, HDGlass17
Ci modul: áno áno
HbbTV:  nie áno
Kodi:  nie áno 19 alfa
WiFi:  OK cez USB wifi adaptér OK cez USB wifi adaptér
Youtube: áno  áno 
HDMI-CEC áno  áno 
PIP áno  áno 
Systémové pluginy: EPG Refresh, Infotunerbar,WebIf, EMC, fastscan EPG Refresh, Infotunerbar,WebIf,
  Cool TV Guide 7.7.0 , Picture player Picture player, ecommander, GP 4 panel
Doplnkové pluginy: Archívy CZ/SK 1.3.3, Youtube, Mediaplayer2, webradiofs Archívy CZ/SK 1.3.1, HbbTV, webbrowser
    CSFD, KODI 19 alfa, chocholousek picons
Spôsob a postup upgrade:  cez webové rozhranie (internet.prehliadač) cez webové rozhranie (internet.prehliadač) 
Poznámky:
 

konfigurácie softcamu meniť cez webrozhranie oscamu :8888

 

Formuler F1

Screeny nainštalovaných pluginov a systémové informácie

FIinfoe2 plg1F1

plg2F1 plg3f1

Formuler F1
Image verzia: OpenATV6.3
Dátum aktualizácie: 15.7.2020
Skiny: MyMETRIX, HDGlass
Ci modul: áno
HbbTV: áno
Kodi: áno 18.7
WiFi: OK cez USB wifi adaptér 
Youtube: áno 
HDMI-CEC áno 
PIP áno 
Systémové pluginy: EPG Refresh, Infotunerbar,WebIf, EMC, fastscan,
  Cool TV Guide, Picture player, file comander,
Doplnkové pluginy: Archívy CZ/SK 1.3.3, Youtube, Mediaplayer2, webradiofs, HbbTV
  csfd, ClearMEM, KODI 18.7, chcholousek picons
Spôsob a postup upgrade: základ aj full cez lokálnu inštaláciu 
Poznámky:
OpenATV 6.4 v prijímači mrzne - preto je verzia 6.3 

 

Dinobot 4k plus

Screeny nainštalovaných pluginov a systémové informácie

dinoinfoe2 dinoplg1 dinoplg2

Dinobot 4k plus
Image verzia: OpenATV 6.4
Dátum aktualizácie: 17.7.2020
Skiny: MyMetrix, HDGlass 17
Ci modul: nie
HbbTV: áno
Kodi: áno 18.7
WiFi: áno interné 
Youtube: áno 
HDMI-CEC áno 
PIP áno
Systémové pluginy: EPG Refresh, Infotunerbar, WebIf, EMC, fastscan,
  Cool TV Guide 7.7.0, Picture player, file comander,
Doplnkové pluginy: Archívy CZ/SK 1.3.3, Youtube, Mediaplayer2, webradiofs, HbbTV
   csfd, chocholousek picons, KODI 18.7
Spôsob a postup upgrade: pri štarte cez USB 
Poznámky:
u Androidu nie je možný downgrade z 8 na 7, preto zvážte upgrade

 

HDBOX Enibox

Screeny nainštalovaných pluginov a systémové informácie

 hdboxinfoe2 hdboxplg1 hdboxplg2

 
HDBOX Enibox
Image verzia: OpenATV6.4
Dátum aktualizácie: 17.7.2020
Skiny: MY METRIX, HDGLASS 16
Ci modul: áno
HbbTV: nie - dá sa však doinštalovať z feedu E2
Kodi: nie
WiFi: OK cez USB wifi adaptér
Youtube: áno
HDMI-CEC áno
PIP nie
Systémové pluginy: EPG Refresh, Infotunerbar, WebIf,  EMC, fastscan,
  Cool TV Guide 7.7.0, Picture player, file comander,
Doplnkové pluginy: Archívy CZ/SK 1.3.2, Youtube, Mediaplayer2, webradiofs
  CSFD, Chocholousek picons
Spôsob a postup upgrade: základ pri štarte, full cez lokálnu inštaláciu
Poznámky:
 

 

Nastavenie enigiem(platí pre vyššie uvedené modely)

Rozlíšenie obrazovky

Rozlíšenie obrazu prijímača je v nových verziách enigmy nastavené na 1080i, aby sa obraz objavil aj pre majiteľov FullHD televízorov. Ak používate už 4K televízor, rozlíšenie si zmente na 2160p v menu Nastavenie - Video - Základné nastavenie - položka Režim.

Zoznam staníc

Stanice sú už naladené, nové ladenie teda nie je potrebné spúšťať (hrozí rozhodenie zoznamu). Stanice sú prehľadne zoradené v niekoľkých favoritných skupinách (Skylink CZ/SK, Antik, freeSAT, Orange, DIGI, Fotelka a dalšie skupiny pre iných operátorov, družice, či žánrové skupiny ).

Predvolená je skupina Skylink Slovak republic, v ktorej je spustený Fastscan pre automatické prelaďovanie. Zmenu favoritnej skupiny vykonáte jednoduchým stlačením modrého tlačítka v zozname staníc a výbere požadovanej skupiny.

Zmena jazyka

Nainštalované sú aj ďalšie jazykové mutácie systému, takže ak si chcete menu zapnúť napr. do češtiny, stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/jazyk. Ak používate image VTi, tak zmenu vykonáte v menu/Nastavenia/Sytém/Jazyk.

Tunery

Tuner A je nastavený na príjem z Astra 23,5E. 

Ak ste používateľom služby freeSAT, alebo DIGI, prestavte si družicu na 0,8W Ku. Ak ste používateľom služby AntikSat, alebo Orange, prestavte si družicu na 16E Ku.

Pokiaľ máte možnosť príjmu z viacerých družíc súčasne, je potrebné ich do tuneru nastaviť cez voľbu Diseqc, pozrite si náš návod na nastavenie tunerov pri príjme z viacerých družíc. Pokiaľ máte motorický pohon paraboly, pozrite si náš návod ako nastaviť tuner pri parabole s motorom.

Ostatné tunery sú nenakonfigurované. Ak máte dvojtunerový prijímač a privedené k nemu dva káble od paraboly, nastavte si tuner B rovnako, ako je nastavený tuner A. Pokiaľ máte dvojtunerový prijímač a máte k nemu len jeden kábel, nastavte tuner B na voľbu "Prepojiť s tunerom A" (pokiaľ to daný prijímač umožňuje). Vlastníci prijímačov s FBC tunermi musia brať na zreteľ, že virtuálne tunery sa nesmú konfigurovať, takže nastaviť je potrebné len fyzické tunery (A a B).

Softcamy

Predvolený softcam (OScam - plugin pre čítanie karty) je vždy pre karty Skylink ICE (pod čipom má nápis ICE01). Ak vlastníte inú kartu (iný typ Skylink karty, alebo kartu iného operátora), stačí si to jednoducho zmeniť v menunávod aj video návod nájdete tu.

FTP pripojenie

Meno: root

Heslo: root

Návod pre nastavenie FTP pripojenia nájdete TU.

Nastavenie tlačidiel enigmy OpenATV

červené:  infopanel

zelené: zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavení

modré dlho:  rozšírenia (PIP, HbbTV, KODI, atd.)

Ako požiadať o zálohy ?

SOFTLINUX.jpg

Zálohu pre prijímač kúpený v našom e-shope si môžete bezplatne vyžiadať emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., kde musíte uviesť model prijímača a číslo Vašej objednávky, alebo faktúry daného prijímača.

Pokiaľ ste v našom e-shope Váš prijímač nezakúpili a máte záujem o našu nakonfigurovanú enigmu, tak si ju môžete zakúpiť v našom e-shope.

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2: Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 s image OpenATV!

 

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr. Video návody, testy a recenzie nájdete na našom Youtube kanáli, dajte nám odber.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Dokončite úlohu

TOPlist

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu