Nové nakonfigurované E2 ELLANO.SK pre VU+Solo 4K

Napísal Ivan 1 dňa 24 január 2020 do kategórie Magazín, Špeciál

VTI 14.0.5 a OpenATV 6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že sú pripravené pre linuxové satelitné prijímače VU+Solo 4K nové nakonfigurované verzie enigmy2 VTI 14.0.5 a OpenATV 6.3.

LOGOELLANO2018GLOW.png

 

vu-4ksolo.jpg

 

Enigma OpenATV 6.3

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 01/2020 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

infoe2

 

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

menu  infb

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17.

vhdg1 vhdg2 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE ,RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné.

 zp1 zp2

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide 7.7.0, Mediaplayer2, HbbTV, chromium,pictureplayer, EPG refresh, Youtube TV, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander,KODI 17.6 a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

plg1 plg2 plg3

V enigme  je plne funkčné wifi pripojenie .

V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

Nastavenie Enigmy2 OpenATV 6.3 ELLANO.SK: 

 

Rozlíšenie je nastavené na 576i a s automatickým nastavením rozlíšenia, tak si musíte nastaviť AV rozlíšenie podľa Vášho TV v menu/nastavenia/video/zakladne nastavenia/

avatv

 

Autorozlíšenie vypnete v riadku Automatické rozlíšenie a rozlíšenie zmeníte v riadku Režim.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 


 

Enigma VTI 14.0.5

Ako základ je VTI 14.0.5 s najnovšou aktualizáciou ku dňu 20.1.2020 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

vinfoe2

V enigme je navolený skin VTI VU HD 1080p. Okrem tohto skinu sú dostupné aj iné skiny ako AtilleHD a pod.

 vmenu 

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliťv menu/nastavenia/systém/vzhľad/hd-glass17. 

vhdg1 vhdg2 vhdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE ,Antiksat,RTVS/ Plustelka, a OrangeTV . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC,OrangeTV, Antiksat, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

vzp1 vzp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD 12.50,Cool TV guide 7.7.0, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, HDMI CEC, HbbTV,Chromium,Youtube TV ,KODI17.x,OpenwebIf a iné.Nainštalovali sme Vám aj prehrávač internetových rádií WebradioFS. Nájdete tam množstvo CZ aj SK rádií.

vplg1 vplôg2 vplg4

 vplg3 

Funkčný je aj CI slot musíte však ku vloženému CI modulu priradiť potrebný CAID v menu/nastavenia/Priradenie CI.

V enigme je plne funkčné interné wifi pripojenie.

 

Nastavenie Enigmy2 VTI  ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 576i a automatické rozlíšenie.

Rozlíšenie zmeníte v menu/nastavenia/systém/nastavenia A/V.

Auto rozlíšenie vypnete v menu/nastavenia/systém/Auto rozlíšenie.

vav1 vav2 vav3

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný.

FTP meno a heslo: root

 

Nastavenie tlačidiel je cez plugin multiquickbutton :

červené: HbbTV

červené dlho: výber pluginov

zelené:výber EPG a CSFD

zelené dlho: cam manager

žlté:  PIP

žlté dlho: vstup do menu/pluginy

modré: VTI panel

modré dlho: rozšírenia

šípka nahor: zoznam programov

šípka nadol: FAV skupiny programov

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia softvéru do VU+Solo4k:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus ktorá obsahuje podzložku solo4k a v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač  VU+SOLO 4k zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť tlačidlo Power ktoré je umiestnené pod pravou odklopnou časťou predného panela. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť tlačidlo Power . Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6. Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 2 minúty po nainštalovaní sa Vám sám Vám na displeji zobrazí hláška "Complete". Prijímač vypnite a vyberte USB kľúč s usb portu VU+.
 7. Po opätovnom zapnutí Vám prijímač nabootuje s novou enigmou.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Táto Enigma ELLANO.SK je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpené tieto prijímače od ELLANO.SK, stačí Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • Jurik

  Jurik

  30 júl 2022 v 18:54 |
  Enigma VTI 14.0.5 pre pre VU+Solo 4K je už asi posledná ver ? Ide Vám ešte počasie a deň v týždni sa tiež nejako rozhodil. Čas je OK, len deň o jeden viac ...

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   01 august 2022 v 06:52 |
   Dobrý deň.
   Pre VU+ Solo 4K máme aj VTI15.0.0 a aj OpenATV 6.4 robené tento rok v marci.
   Počasie nejde momentálne na žiadnom boxe (problém s poskytovateľmi počasia).
   Zrejme ste inštalovali nejaké doplnok ktorý Vám rozhodil čas(aktualizácia času sa dá nastaviť z internetu alebo zo sat vysielania, treba skúsiť zmeniť nastavenia v nastavení času).

   Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu