Týchto 13 filmov a seriálov z roku 2022 stojí za to vidieť

Napísal Waerwulf 1 dňa 30 december 2022 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Na svoje si prídu milovníci akcie, strachu aj lásky a oddanosti. 

Rok 2022 sa chýli ku koncu. Filmársky priemysel sa spamätáva z rany, ktorú mu uštedrila pandémia a my sme boli svedkom prekvitania streamovacích platforiem. Tieto seriály a filmy z roku 2022 si zaslúžia vašu pozornosť.

13 top 2022 fb ikonas 6566

Ponuka je široká, stačí si len vybrať. Na svoje si prídu milovníci akcie, strachu aj lásky a oddanosti. 

Periféria

Spisovateľ William Gibson vynašiel v 80. rokoch cyberpunkový žáner sci-fi a opakovane vo svojich románoch rozmazáva hranicu skutočného a virtuálneho svet. Svojim témam zostáva verný aj v knihe Periféria (2016), ktorá bola základom pre túto sériu. Chloë Grace Moretz hrá Flynne Fisher, ženu, ktorá si myslí, že testuje videohry, no v skutočnosti cestuje do budúcnosti. Sériu tvoria aj Jonathan Nolan a Lisa Joy. Kde sledovať Perfériu?

e5a1cb186e9e10715434f22a45f17b071c46c7f1ae84152093751879cdf11b6b

White Lotus

Prvá séria tejto zlej spoločenskej satiry odohrávajúca sa v luxusnom rezorte práve vyhrala cenu Emmy za najlepšiu minisériu. V druhej sezóne sa stretnete s novou skupinou dovolenkárov, ktorí teraz jazdia na Sicílii namiesto Havaja na pozemku „Biely lotos“. Kde sledovať Biely lotos?

Barbaren

Píše sa rok 10 nášho letopočtu. Celá Germánia je okupovaná Rimanmi? Nie, v Teutoburskom lese kládie banda barbarov tvrdý odpor. Ale Rímska ríša sa chce pomstiť za porážku v bitke Varus. Pokračovanie úspešnej série s Jeanne Goursaud ako Thusnelda. Kde sledovať Barbarov?

Barbaren Poster Web

The Walking Dead

Všetko má svoj koniec, dokonca aj The Walking Dead. V záverečnej tretine poslednej sezóny tí, čo prežili, konečne strhnú masku z tváre Commonwealthu. V údajnej utópii bola dlho ohlásená revolúcia. Bude ňou aj reunion Ricka Grimesa, ako niektorí fanúšikovia očakávajú? Presvedčte sa sami. Kde sledovať Walking dead?

Pre slovenské titulky kliknite na ikonku Titulky png transparent computer icons subtitle others miscellaneous angle text (CC), potom na ikonku Nastavenia png transparent computer icons logo youtube symbol youtube area theme settings (Settings), kde zvoľte Titulky - Automaticky preložiť a vyberte Slovenčinu (Subtitles - Auto-translate).

The Devil's Hour

Lucy (Jessica Raine) sa každú noc prebúdza o 3:33 na strašné vízie. Zdá sa, že sú spojené so sériou vrážd, na ktorých sa podieľal záhadný Gideon (Peter Gapaldi). Britský mysteriózny thriller produkovaný Stevenom Moffatom ("Doctor Who", "Sherlock"). Kde sledovať Diablovú hodinu?

Pre slovenské titulky kliknite na ikonku Titulky png transparent computer icons subtitle others miscellaneous angle text (CC), potom na ikonku Nastavenia png transparent computer icons logo youtube symbol youtube area theme settings (Settings), kde zvoľte Titulky - Automaticky preložiť a vyberte Slovenčinu (Subtitles - Auto-translate).

Guillermo Del Toro's Cabinet of Curiosities

​​Táto hororová antologická séria, ktorá vznikla pod dohľadom hororového majstra Guillerma del Tora, sľubuje desivé scény. V Kabinete kuriozít sa diváci stretávajú s príbehmi známych autorov a samotného del Tora, ktoré nakrútili režiséri ako Jennifer Kent („The Babadook“) a Panos Cosmatos („Mandy“). Seriál sa na streamovacej platforme objavil už 25. októbra, preto nie je na čo čakať. Kde sledovať Kabinet kuriozít Guillerma Del Tora?

Star Wars: Stories of the Jedi

Zatiaľ čo aktuálne plánované filmy Star Wars naďalej chradnú v produkčnom pekle, séria robí fanúšikom a kritikom radosť. Animovaný seriál "Stories of the Jedi" je o Ahsoke Tano a jej čase pred a po občianskej vojne v republike. Ďalšia hlavná dejová línia sleduje grófa Dooku a to, ako stále viac a viac zápasí s učením rytierov Jedi, až nakoniec poruší rozkaz. Kde sledovať Star Wars: Príbehy rytierov Jedi?Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si projektor s technológiou LED, v našej ponuke máme aj prenosné modely. Pozri celú ponuku >


This England (Sky)

Šesťdielny seriál Michaela Winterbottoma rozpráva príbeh o príchode Borisa Johnsona na Downing Street v roku 2019. V hlavnej úlohe sa predstaví držiteľ Oscara Kenneth Branagh ako Boris Johnson. Kde sledovať This England?

tv drama this england key art

The Gray Man

Ide o najdrahší Netflix film všetkých čias. The Grey Man je o Court Gentry (Ryan Gosling), chladnokrvnom nájomnom vrahovi, ktorý sa stal sám lovenou zverou. Do rúk ho chce dostať predovšetkým jeho bývalý kolega Lloyd Hansen (Chris Evans). Tento akčný thriller režírujú bratia Joe a Anthony Russo z Avengers: Infinity Wars a Endgame. Kde sledovať Gray Man?


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


High School

Kanadské sestry dvojičky Sara a Tegan Quin nie sú len indie popové duo Tegan a Sara, ale o svojom detstve, mladosti a hudobných začiatkoch v deväťdesiatych rokoch medzi grungeom a rave porozprávali aj v knihe „High School“ spred troch rokov. Teraz sú aj producentmi adaptácie série, v ktorej ich hrajú Railey a Seazynn Gillilandovci. Kde sledovať High School?

980f9cad95795dee89200ba80e60a1309cb6e6f960e64e03cee24a727d8597db. RI

Incantation

Strašidelní duchovia, kliatby smrti a ich obete formovali ázijskú hororovú kinematografiu hlavne v roku 2000. Teraz chce zo žánru získať niečo nové taiwanská produkcia. Pred šiestimi rokmi Li Ronan prelomila tabu a prijala strašnú kliatbu. Skôr než to prejde na jej dcéru, chce skoncovať s démonom. Kde sledovať Incantation?

Shantaram

Bombaj v 80. rokoch: Lin Ford je na úteku a snaží sa ukryť v chaotickom meste, no minulosť ho stále prenasleduje a zamiluje sa do tajomnej ženy. V dramatickom seriáli, ktorý je adaptovaný z bestselleru Davida Roberta, hrá Charlie Hunnam ("Synovia anarchie"). Kde sledovať Šantaram?

Apple TV Shantaram key art graphic header 4 1 show home.jpg.og


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný QLED televízor, v našej ponuke máme modely od Nokia. Pozri celú ponuku >


The Playlist

Streamovacia služba Netflix existuje už 25 rokov a spôsobila revolúciu v spôsobe, akým sledujeme televíziu. Švédska hudobná streamovacia služba Spotify, ktorá bola založená v roku 2006, je o pár rokov mladšia, no pre digitalizáciu spotreby hudby je prinajmenšom taká dôležitá ako Netflix pre televíziu. Je teda len logické, že miniséria „The Playlist“ od Netflixu rozpráva príbeh Daniela Eka, ktorý so svojimi obchodnými partnermi obrátil hudobný svet hore nohami. Kde sledovať The Playlist?

 

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu