Nová nakonfigurovaná Enigma2 ELLANO.SK pre VU+Zero a Vu+Zero v2

Napísal Ivan P. 1 dňa 11 október 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

VTI 14.0.5 a Openatv6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že sú pripravené pre linuxové satelitné prijímače VU+Zero a VU+Zero v2,  nové nakonfigurované verzie enigiem VTI 14.0.5 a OpenATV 6.3 .

LOGOELLANO2018GLOW.png 

 vu zero 001 660x330

 

Nové nakonfigurované enigmy VTI 14.0.5 a OpenATV 6.3 sú vhodné pre prijímač VU+Zero a aj pre inovovanú verziu VU+Zero v2 (je v predaji od 2.10.2019), ktorá má nový procesor s podporou vysielania a multimedálnych súborov s kodekom H.265. Vu+ ZERo v2 má v balení aj nový model diaľkového ovládania IR 300.

 

zero-ovladac.jpg

OpenATV 6.3

Ako základ je použitá úplne nová Enigma2 OpenATV 6.3 z 10/2019 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,setting Skylink,Upc, ...,picony a pod. Enigma obsahuje najnovšie drivery. 

atvinfoe2

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

atvinfb atvmenu

 

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass16. 

atvhd2 atvhdg1

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné.

atvzp1 atvzp2

 

 

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50,ClearMEM, Cool TV guide, Mediaplayer2, HbbTV, Opera webbrovser,pictureplayer, EPG refresh, Youtube(funkčný),Youtube tv(nefunkčné), HDMI CEC, OpenwebIf, Správca súborov a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.  

atvplg1 atvplg2

V enigme  je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 


 

 Enigma VTI 14.0.5

Ako základ je VTI 14.0.5 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

infoe2

 

V enigme je navolený skin VTI VU HD 1080p. Okrem tohto skinu sú dostupné aj iné skiny ako AtilleHD a pod.

 menu 

Taktiež sme Vám v enigme pre VU+Zero doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/Nastavenia/Systém/Vzhľad/hd_glass 16 .  

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS/ Plustelka, a OrangeTV . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC,OrangeTV, Antiksat, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.1.2 , Infobartunerstate, CSFD 12.50,Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, HDMI CEC, HbbTV,Opera webbrowser ,OpenwebIf a iné.Nainštalovali sme Vám aj prehrávač internetových rádií WebradioFS. Nájdete tam množstvo CZ aj SK rádií.

plg1 plg2

plg3 plg4

Youtube TV plugin je nefunkčný a veľa o funkčnosti sa nedá povedať ani o plugine MYtube v enigme VTI. Kto chce plugin Youtube, musí si nainštalovať zálohu E2 OpenATV 6.3.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel je cez plugin multiquickbutton :

červené: HbbTV

červené dlho: výber pluginov

zelené:výber EPG a CSFD

zelené dlho: cam manager

žlté:   vstup do menu/pluginy

žlté dlho:  systém info

modré: VTI panel

modré dlho: rozšírenia

šípka nahor: zoznam programov

šípka nadol: FAV skupiny programov

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup inštalácie Enigmy ELLANO.SK do VU+Zero+:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku vuplus, ktorá musí osahovať druhú podzložku zero a v nej umiestnené inštalačné súbory enigmy2. 

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom. 

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne !).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom. 

5.Po zapnutí prijímač začne sám fleshovať novú enigmu z USB kľúča.

6.Počas inštalácie enigmy sa LED dióda na prednom paneli opakovane, pomaly, plynulo rozsvecuje a zhasína.

7.Po ukončení inštalácie LED dióda ostane krátky čas svietiť a následne začne rýchlejšie blikať čo znamená ukončenie inštalácie. 

8.Prijímač vypnite zadným vypínačom.

9.Odpojte USB kľúč z USB portu prijímača.

10.Po zapnutí prijímača zadným vypínačom Vám začne bootovať nová enigma.

Inštaláciu neprerušujte ! Inštalácia trvá cca 2-3 minúty.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Tieto Enigmy ELLANO.SK sú k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpené tieto prijímače od ELLANO.SK, stačí Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prijímač  VU+Zero a VU+Zero v2 si môžete zakúpiť v takto upravenej podobe v eshope ELLANO.SK

Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

UPOZORNENIE: V žiadosti o zaslanie zálohy treba uviesť číslo objednávky ,alebo faktúry a taktiež verziu prijímača či sa jedná o staršie ZERO , alebo ZERO v2 (nakoľko záloha zo ZERO v2 nefunguje na staršiom zere a opačne)!

Veríme že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • Miroslav

  Miroslav

  06 október 2020 v 16:23 |
  Ako doplním do položky Panel info aby mi zobrazovalo v tejto ponuke aj Oscam info?

  Odpovedať

 • Ivan.P

  Ivan.P

  12 október 2020 v 10:34 |
  Dobrý deň. Skúste OpenATV forum: https://www.opena.tv/

  Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Dokončite úlohu

TOPlist

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu