Najsledovanejšie filmy a seriály na Slovensku - október 2023

Napísal Torben 1 dňa 06 november 2023 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

PODĽA JUSTWATCH

Ako listy padajú a jesenná sezóna je v plnom prúde, je znovu čas pozrieť sa na to, čo nás v októbri najviac pútalo pred obrazovkami. Opäť sme sa spoľahli na dáta od populárnej sledovacej služby Justwatch, ktorá nám poskytla pohľad do toho, po akých filmoch a seriáloch slovenskí diváci najčastejšie siahli. Výsledkom je dvojica rebríčkov, ktoré odhaľujú, ktoré tituly si získali naše srdcia a voľný čas počas októbra 2023. Ako sa už tradične stáva, objavili sa nové obľúbené filmy aj nečakané zmeny v sledovanosti filmov a seriálov. 

najsledovanejsie filmy a serialy oktober 2023 fb ikon ellano

Október potvrdil, že aj keď sa listy na stromoch menia, niektoré filmy zostávajú pevne zakorenené v obľube divákov. "Barbie" si udržiava svoje čarovné prvenstvo druhý mesiac po sebe, čím jasne signalizuje svoje postavenie. Príchod hororového thrilleru "Nikto ťa nezachráni" okamžite uchvátil divákov a vystrelil na druhé miesto, zatiaľ čo "Nič v zlom" si udržiava silnú tretiu priečku.

Nové tituly "Totally Killer" a "Reptile" vstupujú do rebríčka, čo ukazuje, že hororové a mysteriózne príbehy si získavajú divácku pozornosť. Naopak, "Flash" a "Equalizer", ktoré boli medzi favoritmi v auguste, sa do októbrového rebríčka už nedostali. Stálice ako "Dungeons & Dragons: Česť zlodejov" a "John Wick 4" zachovávajú svoju prítomnosť v Top 10, zatiaľ čo "Spider-Man: Cez paralelné svety" "konečne" postupne klesá, ale stále ostáva medzi desiatkou najsledovanejších.

1. BarbieFilm Barbie 2023

Sladká bábika Barbie zrazu trpí krízou, ktorá ju vedie k tomu, že spochybňuje svoj svet a svoju existenciu a tak sa rozhodne s tým niečo urobiť.

 

2. Nikto ťa nezachrániFilm Nikto ťa nezachráni

Úzkosť v deportovanom domove musí bojovať s mimozemšťanom, ktorý si našiel cestu do jej domu.

 

3. Nič v zlomFilm Nič v zlom

Na pokraji straty domova Maddie nájde zaujímavý zoznam práce: helikoptéroví rodičia hľadajú niekoho, kto by vytiahol ich introvertného 19-ročného syna z ulity pred vysokou školou. 

 

4. Úplný zabijakFilm uplny zabijak - totally killer

Keď sa neslávne známy „Sweet Sixteen Killer“ vracia 35 rokov po svojej prvej vražde, aby si vyžiadal ďalšiu obeť, 17-ročný Jamie sa náhodou vráti v čase do roku 1987, odhodlaný zastaviť vraha skôr, ako stihne začať.

 

5. Jašterjašter - reptile film 2023

Tom Nichols je zarytý detektív z Nového Anglicka, neochvejný v honbe za prípadom, kde nič nie je také, ako sa zdá a začína to rúcať ilúzie v jeho vlastnom živote.

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Október priniesol svieži vánok do sveta seriálov, čo sa prejavilo aj v značných zmenách v rebríčku top seriálov sledovaných na Slovensku. Nový prírastok "Gen V" zaujal prvé miesto, čo naznačuje výraznú chuť divákov po nových príbehoch zo sveta seriálu "The Boys". Marvelov univerzum pokračuje druhou sériou seriálu "Loki" na druhom mieste, zatiaľ čo strhujúca mysteriózna dráma "Pád domu Usherovcov" dopadá na tretiu priečku.

"Iba vraždy v budove" si udržiava pevnú pozíciu aj v októbri, posunulo sa na štvrté miesto, zatiaľ čo akčná krimi novinka min. mesiaca "The Continental: From the world of John Wick" sa posunula v rebríčku na piate miesto. Výborná "Ahsoka" zo série Star wars a stabilný"The Bear", ktoré dominovali v predchádzajúcich mesiacoch, sú teraz nižšie, čo ukazuje, že záujem o ich príbehy stále pretrváva, ale sú postupne striedané novými titulmi. Do pozornosti dáme ešte siedmu priečku, super sci-fi seriál "Bodies", ktorý sme Vám predstavili v našich tipoch na seriály a filmy z októbra.1. Serial Gen VGen V

Zo sveta „The Boys“ prichádza „Gen V“, ktorý skúma prvú generáciu superhrdinov, ktorí vedia, že ich superschopnosti pochádzajú zo zlúčeniny V. Títo hrdinovia testujú svoje fyzické a morálne hranice v súťaži o najvyššie hodnotenie školy.

 

2. Serial Loki 2. sezonaLoki

Ortuťovitý zloduch Loki pokračuje vo svojej úlohe boha škodoradosti v novej sérii, ktorá sa odohráva po udalostiach z „Avengers: Endgame“.

 

3. Pád domu Usherovcov 2023 serialPád domu Usherovcov

Aby si zabezpečili svoje bohatstvo (a budúcnosť), dvaja neľútostní súrodenci budujú rodinnú dynastiu, ktorá sa začne rúcať, keď ich dedičia jeden po druhom záhadne zomrú.

 

4. Iba vraždy v budoveSeriál Iba vraždy v budove

Traja cudzinci – ktorí bývajú v tom istom newyorskom bytovom dome a zdieľajú posadnutosť skutočným zločinom – sa zrazu ocitnú zapletení do vraždy.

 

5. Seriál Hotel Continental: Zo sveta Johna WickaHotel Continental

The Continental, odohrávajúci sa v New Yorku v 70. rokoch 20. storočia, skúma pôvod ikonického hotela pre nájomných vrahov, ktorý je stredobodom vesmíru Johna Wicka, videný očami a konaním mladého Winstona Scotta.

 

Chceš si užiť skvelý filmový a seriálový zážitok ako v kine?
Kúp si projektor s technológiou LED, v našej ponuke máme aj prenosné modely. Pozri celú ponuku >


A nakoniec ešte infografika s pohľadom na kompletný prehľad celého rebríčku TOP 10 seriálov a filmov za uplynulý mesiac:

rebricek filmov a serialov oktober 2023Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu