Recenzia: Dreambox DM520 a Dreambox DM525

Napísal Ivan 1 dňa 02 december 2016 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

novinka od dreamboxu za prijateľnú cenu

 V dnešnej recenzii Vám predstavím dva nové produkty od legendárnej nemeckej firmy Dreambox ktorá ako jedna z prvých priniesla na satelitný trh linuxové satelitné prijímače. Cena prijímačov Dreambox bola  donedávna pre úžívateľov satelitnej techniky a priaznivcov značky Dreambox trochu premrštená a málo kto si dovolil dať za prijímač taký veľký obnos peňazí. Prišli na trh konkurenčné značky ako VU+, Xtrend, Gigablue a pod. a preto bola nútená aj firma Dreambox nájsť kompromis aby ich výrobky našli cestu ku viacerým užívateľom. Výsledok je na svete v podobe dvojice full HD, jednotunerových, linuxových prijímačov s označením Dreambox DM520HD a Dreambox DM525HD. Oba prijímače sú určené na príjem satelitného vysielania v HD a SD vysielania v kompresii MPEG2, Mpeg4 H.264 s aj H.265 HEVC do rozlíšenia 1080p. V predaji sú aj modely DM520HD a Dreambox DM 525HD s DVB-T2/C tunerom učené pre príjem terestriálneho a káblového vysielania.

Oba prijímače sú takmer totožné, líšia sa iba osadením dekódovacích komponentov:

DM520HD: má jednu UNI čítačku dekódovacích kariet.

DM525HD: má jednu UNI čítačku dekódovacích kariet+ jeden CI slot pre vloženie dekódovacieho CI modulu.

Ostatný HW majú totožný.

Srdcom prijímača je dvojjadrový procesor Broadcom BCM73625A0 s podporou H.265 HVEC o frekvencii jadra 751Mhz (2000DMIPS) doplnený o 512MB RAM operačnej pamäte a 512MB flash pamäte čo je postačujúce pre plynulý chod/výkon a úložný priestor prijímača pre inštaláciu rôzných pluginov, skinov a pod.

dreambox-525-hd.jpg

Špecifikácia:

Dreambox OS
Dreambox API
2000 DMIPS Procesor
HDMI 1.4a
MPEG-2 / H.264
H.265 Decoder (Full HD)
1 x UNI čítačka dekódovacích kariet

1xCI slot iba model DM525HD

512 MB Flash
512 MB RAM
10/100 MBit/s Ethernet
2 x USB 2.0
S/PDIF
Podpora: WiFi, DVB-S2, C/T2, H.265
Rozmery: 260 x 150 x 45mm

Balenie a príslušenstvo:

IMG 1104 IMG 1105 IMG 1107

Balenie obsahuje:

1x prijímač Dreambox DM52xHD

1x diaľkové ovládanie Dreambox RC10

2x AA batérie do diaľkového ovládania

1x návod na obsluhu

1x HDMI kábel

1x externý napájací zdroj 12V/2A

Predný panel:

IMG 1111 IMG 1113

Na prednom paneli sa nachádza:

Prijímač je menších rozmerov 260 x 150 x 45mm . Predný panel je z čierného matno/lesklého plastu. Obsahuje jedno dotykové ovládacie tlačidlo Power ktoré je podsvietené LED diódova modrej alebo červenej farby, ktoré slúži na zap. a vyp. prijímača a používa sa aj pri flashovaní enigmy do prijímača.

V prednom paneli je ukryté aj IR čidlo pre komunikáciu prijímača s diaľkovým ovládaním. Prijímač nemá žiadny displej.

1x Smart card  (UNI čítačka dekódovacích kariet) - čítačka kariet po softvérovej úprave spolupracuje s kartami Skylink Irdeto/Skylink ICE/a aj Irdeto/RTVS-Plustelka-Voľnátelka Irdeto a Freesat UPC ICE (Freesat UPC Irdeto som nemal možnosť otestovať). Karta sa vkladá čipom dopredu a nadol. Čítačka kariet nespolupracuje s dekódovacími kartami Skylink Irdeto Standart M7! Pre jej funkčnosť je nutné v  prijímači DM525HD použiť certifikovaný CI modul!

 IMG 1122 IMG 1120

Zadný panel:

IMG 1117 

Na zadnom paneli sa nachádza:

miniUSB port - slúži pre servisné účely

1x LNB IN - vstup pre prijpojenie satelitnej antény

S/PDIFdigitálny optický audio výstup slúži pre pripojenie zvukovej digitálnej stopy ku AV receiveru , alebo domácemu kinu za pomoci optického kábla

HDMI 1.4a - port pre pripojenie prijímača ku LCD, alebo plazmovej TV (prípadne ku AV receiveru s HDMI vstupom).

Kolískový vypínač- pre vyp. a zap. prijímača.

LAN (ethernet)10/100Mbit -  ethernet slúži pre pripojenie prijímača ku internetovej sieti pomocou LAN kábla.

2x USB port 2.0 - USB port pre pripojenie USB komponentov (USB HDD/USB kľúč/USB WIFI adaptér a pod).

Jack 12V/2A - konektor pre pripojenie externého napájacieho zdroja 12V/2 A.

 

dm525

Diaľkové ovládanie:

Luxusné diaľkové ovládanie Dreambox RC10 dobre padne do ruky , má dobrú smerovosť, vhodne rozmiestnené tlačidla ktoré majú tichý chod. Ovládanie je programovateľné aj pre ovládanie TV.

IMG 1110 IMG 1109

Hardvér prijímača:

Dreambox DM52x HD má iba pasívne chladenie (nemá žiadny ventilátor) a to veľkým hlinníkovým chladičom umiestneným na procesore prijímača. Napájanie prijímača je riešené externým napájacím zdrojom čím sa eliminuje vznik nadbytočného tepla pod krytom prijímača. Prebytočné teplo z prijímača je samovoľne odvádzané otvormi horného krytu prijímača. Do prijímača nie je možné osadiť interný HDD. Tuner prijímača je osadený napevno (nie je vymeniteľný).

IMG 1118

Postup nahratia Enigmy2:

Dreambox 520HD a Dreambox 525 HD sa flashujú štandartne cez webový prehliadač PC a cez internetovú sieť. 

Pre zahájenie fleshovania musíte prijímač uviesť do tzv. "Rescue modu" iba v tomto móde je možné flashovať OS Enigma2 cez webbrovser a PC.

Po prepnutí do Rescue modu sa Vám zobrazí na TV obrazovka nižšie kde v spodnej časti máte zadanú adresu, alebo IP adresu prijímača cez ktorú sa pripojíte z PC na Dreambox.

Väčšinou by sa pri tomto modeli mala zobraziť pre spojenie PC a Dreamboxu adresa : http://dm520.lan/

rescue

 


 

Ako prepnúť prijímač do rescue módu?

 Prepnutie prijímača do Rescue modu je trošku obtiažné, ale existuje viac možností ako prepnúť Dreambox 52x do fleshovacieho módu:

1.Najjednoduchší spôsob je pokiaľ máte originál enigmu, alebo enigmu OE2.2 tak ti majú túto možnosť priamo v menu/Vypnú,Reštartovať/Režim údržby.

Po potvrdení tejto voľby sa Vám zobrazí hláška ako je na obrázku nižšie napravo kde potvrdíte voľbu ÁNO. Prijímač sa automaticky prepne do Rescue módu a signalizuje ho svietenie tlačidla power červenou farbou a zobrazenie rescue obrazovky na TV.

flashdm520 flashdm520 2

 

2.Druhý spôsob je spustenú enigmu vypnúť do režimu hlbokého spánku (nie do standby režimu) v menu/Vypnúť,reštartovať/Vypnúť.

Po potvrdení tejto voľby sa prijímač vypne do režimu hlbokého spánku (na prednom paneli dotykové tlačidlo power nesvieti).

Následne ak je prijímač vypnutý v hlbokom spánku priložíte a držíte prst na dotykovom tlačidle power (cca5sekúnd) tlačidlo power začne blikať modro/ červeno/fialovo prst držíte na tlačidle power až pokiaľ neostane tlačidlo power trvalo svietiť načerveno. Tým sa Vám aktivuje Rescue mód a počkáme kým sa zobrazí aj na TV rescue obrazovka kde je zadaná IP alebo adresa prijímača.

IMG 1120 rescue

 3. Tretí spôsob je prepnutie prijímača cez telnet zadaním nasledovných príkazov do telnetu, prijímač po chvíľke prejde do rescue módu (tlačidlo power začne trvalo svietiť načerveno a zobrazí sa na obrazovke TV rescue obrazovka)

Telnet: 

Code:

echo "rescue" >> /proc/stb/fp/boot_mode

Code:

reboot

 

4. Najpoúživanejší spôsob no spočiatku najťažší spôsob je nasledovný:

 • Vypnite prijímač zadným vypínačom
 • zapnite prijímač zadným vypínačom
 • v okamihu zapnutia Vám cca do 1sekundy preblikne dotykové tlačidlo power modro/červeno/fialovou farbou a to je ten okamih kedy musíte vystihnúť a priložiť a držaľ prst na dotykovom tlačidle power. Nevýhoda je že máte po zapnutí zadného vypínača veľmi krátky čas na priloženie prsta na tlačidlo power iba cca1sek a musíte vystihnúť správny okamih rozblikania tlač power(je to len sila zvyku)
 • prst držíte na dotykovom tlačidle power (cca5sekúnd) tlačidlo power začne blikať modro/ červeno/fialovo prst držíte na tlačidle power až pokiaľ neostane tlačidlo power trvalo svietiť načerveno. Tým sa Vám aktivuje Rescue mód a počkáme kým sa zobrazí aj na TV rescue obrazovka kde je zadaná IP alebo adresa prijímača.


 

Pokiaľ sa Vám podarilo prepnúť prijímač do rescue módu (svieti trvalo načerveno dotykové tlačidlo power na prednom paneli a zobrazila sa rescue obrazovka na TV) 

 IMG 1120 rescue

tak postupujte ďalej podľa postupu flashovania:

1.Otvorte webový prehliadač v PC a do neho zadajte adresuhttp://dm520.lan/ a potvrďte ju tlačidlom enter. Následne sa Vám načíta stránka určená pre flash cez LAN Dreamboxu. (PC a prijímač musia byť pripojené ku tej istej internetovej sieti). Na načítanej stránke kliknite navoľbu "firmware upload" a v ďaľšom okne kliknite na voľbu "prehľadávať"

fls1 fl2

 

2. Vyhľadáte a vyberiete uloženú enigmu v PC, ktorú chcete inštalovať a kliknete na tlačidlo "otvoriť"(záloha alebo čistá enigma musia mať tvar koncovky súboru .tar resp .tar.xz )V ďalšom okne kliknite na voľbu "Go!" a inštalácia sa spustí.

3.Inštalácia trvá 1-2 minúty. Po dokončení flashovania sa Vám na spodu okna zobrazí tlačidlo "Click here to reboot" na ktoré kliknite tým sa Vám prijímač reštartuje a nabootuje s novou enigmou.  Týmto je flashovanie ukončené webový prehliadač v PC môžete zavrieť.

fl3 fl4

 

Spustenie prijímača a verzie enigmy:

Po spustení nenakonfigurovaného prijímača Vás privíta úvodne nastavenie "Originálnej enigmy2 Dreambox" enigmy2 ktorá je OE2.2 a používa pluginy s koncovkou inštalačných súborov.deb. Vzhľadom na to že ešte stále je viac pluginov pre enigmy OE2.0 v .ipk inštalačných balíkoch tak sme pre zálohu volili osvedčenú enigmu2 Open ATV5.3. Prijímač má však veľmi softvérovú podporu v rôzných enigmách OE2.0, OE2.2 a aj OE 2.5 a to od viacerých vývojárov ako :

OpenATV

D.M.S

DM Experimental

Dream Elite

Gemini

Newnigma2

Oozoon

OpenDroid

OpenESI

OpenHDF

OpenPLI

Power SAT

TSimage

 

 

 

E2 ELLANO.SK

Ako je dobrým zvykom firma ELLANO.SK vychádza v ústrety menej skúseným užívateľom (budúcim majiteľom) linuxových prijímačov a dodáva pri kúpe prijímač Dreambox DM520HD alebo DM525HD  ZADARMO plne nakonfigurovaný:

 • nakonfigurovaná čítačka kariet
 • naladený zoznam staníc Skylink/Freesat UPC/Voľná telka-Plustelka
 • nainštalované najlepšie pluginy
 • skiny, logá staníc atď.

Ako základ tejto enigmy je použitá enigma 2 Open ATV 5.3 postavená na kerneli 3.4 s najnovšími drivermi a novým GStreamerom 1.9.0 pre lepšie prehrávanie streamov a multimédií.

infoe2

Infobar:

Menu prijímača je prehľadné. Defaultne je v enigme nastavený skin Open ATV "MY Metrix", ktorý má množstvo nastavení a zobrazuje v infobare aj aktuálne počasie pre Vaše mesto. Infobar poskytuje množstvo informácii a zobrazuje aj logá (picony) programov. Pohyb v menu a prepínanie programov je svižné.

 infobar menu

 

Zoznam programov:

V prijímači je naladený zoznam programov zoradený do favoritných skupín programov. V zozname programov nájdete naladené programy satelitných operátorov Skylink, Freesat UPC, Voľnátelka/Plustelka a voľné nemecké programy. Programy Skylinku sú zoradené do favoritných skupín, aj podľa žánra.

zp2 zp1

EPG (elektronický programový sprievodca):

Prijímač disponuje aj elektronickým programovým sprievodcom (EPG), pomocu ktorého si zobrazíte zoznam programov na sedem dní dopredu. Taktiež Vám EPG zobrazí aj podrobný popis vysielanej relácie. Pomocou EPG si môžete jednoducho načasovať nahrávanie požadovanej relácie.

epg1 epg2 epg3

Menu a nastavenia prijímača:

Prijímač má má možnosť nastavenia rozlíšeniaaž do 1080p. Pri nastavenom rozlíšení 1080p a pripojení klasickej LCD TV má prijímač taktiež veľmi dobrú kvalitu obrazu v SD a aj v HD rozlíšení.

 nas1

 

V enigme je nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass16, ktorý ponúka ešte viac možností nastavenia a grafického zobrazenia menu, zoznamu programov, infobaru a pod. 

hdg1 hdg2

 

Taktiež je možné zobrazenie počasia pre Vaše mesto a to aktuálne počasie a aj počasie na viac dní dopredu.

hdg3 hdg4

Príjem DVB-S2 a ladenie:

tuner ladenie

Pre príjem z viacerých družíc podporuje prijímač protokoly prepínačov DiSEqC 1.0 a 1.1  a pozicionérov (motorov) DiSEqC 1.2 a USALS. Prijímač podporuje aj UNICABLE LNB pre pripojenie viacerých prijímačov jedným káblom pomocou UNICABLE LNB konvertora. Pre ladenie programov môžete použiť blindscan, manuálne alebo automatické vyhľadávanie.  Taktiež môžete použiť aj rýchle vyhľadávanie programov FASTSCAN ktorý programy Skylinku naladí v priebehu niekoľkých sekúnd a systematicky uložené programy uloží do favoritnej skupiny programov Skylink Slovak Republic. Samozrejme že do prijímača si môžete nahrať  už zoradený uložený zoznam programov (setting)z PC pomocou programov Dreamset, alebo Dreambox Edit.

nastavenia nastavenia2 nastavenia3

Pripojenie ku prijímača ku internetu:

Prijímač môžete pripojiť k internetovej sieti pomocou ethernetu 10/100mbit a LAN kábla, alebo ku wifi sieti bezdrôtovo pomocou kompatibilného wifi USB adaptéra. V našej enigme je nastavená spolupráca s wifi USB s chipsetom rallink rt3070, alebo rt 5370. Prijímač som testoval s wifi USB Golden Media, s ktorým pracuje bezproblémovo. Taktiež existuje aj možnosť pripojenia internetu pomocou kompatibilného 3G USB modemu a mobilného internetu.

wifi1 wifi2

Nahrávanie:

Nahrávky prijímača sú nekódovane vo formáte TS takže ich môžete prehrávať aj v PC. Prijímačom môžete nahrávať na pripojený USB HDD, USB kľúč,  alebo sieťový disk. Dreambox DM52xHD spolupracuje s formátmi diskov FAT/FAT32, NTFS, alebo EXT3/4. Najlepšie si však každý linuxový prijímač s operačným systémom enigma2 rozumie s linuxovým formátom EXT3, EXT4. 

rec1 rec2 rec3

 

Dreambox DM52xHDzvládne nahrávanie viacerých programov v rámci toho istého transpondéru. Mne sa podarilo súbežne nahrať max. až 7 HD programov a ďalší pozerať. Nahrávanie som testoval na externom USB HDD a aj sieťovom NAS disku. Počet nahrá vaných programov je závislý aj od formátu HDD na ktorý nahrávate ideálny je formát EXT3/4 pri NTFS formáte nahrá programov menej ako 7HD. Počas nahrávania bliká tlačidlo power na prednom paneli namodro.

Thimeshift:

Prijímač podporuje nahrávanie s časovým posunom-thimeshift. Pomocou neho tlačidlom pauza pozastavíte práve vysielanú reláciu a prijímač automaticky začne program nahrávať od miesta pozastavenia na pripojené pamäťové médium , alebo sieťový disk. Stlačením tlačidla PLAY na diaľkovom ovládači si spustíte reláciu od miesta pozastavenia. V časovom posune sa môžete pohybovať pretáčaním dopredu i dozadu. Thimeshift deaktivujete stlačením tlačidla STOP na diaľkovom ovládači. Thimeshift pracuje teda správne. Môžete si doinštalovať plugin Pernament Timeshift, ktorý zabezpečuje nonstop prevádzku funkcie timeshift.

thime1 thime2 thime3

 

Poznámka: Pre funkčnosť thimeshiftu musí byť pripojené pamäťové médium , alebo sieťový disk vo formáte EXT3 alebo EXT4!

Prehrávanie:

Prostredníctvom prijímačov DM52x HD môžete prehrávať rôzne multimediálne súbory ako hudbu, obrázky a videá. Prijímačom prehráte bezproblémovo aj videa vo vysokom HD rozlíšení formátu TS, FLV,DIVX,XVID,VOB,MOV,MP4,3GP,hevc 264 , MKV a taktiež prijímač prehrá aj videá v HEVC H.265 aj 10bit do rozlíšenia vieí 1080p . Cez mediaplayer2 bezproblémovo prehráte aj filmy s titulkami formátu SRT. Diakritiku tituliek zobrazuje prijímač správne.

hevc265 10k mediaplayer

Videá sa dajú posúvať dopredu i dozadu, skokovito číslicami 3,6,9 dopredu a 1,4,7 dozadu v intervale 30sek, 1min a 5min.

Zvukové stopy videosúborov prijímač prehral tieto: MP3,AAC,AC3, DTS.

Prehrávanie je bezproblémové aj zo sieťového disku a to pomocou protokolov DLNA, alebo SAMBA.

Cez mediaplayer si môžete prehrať aj hudobné súbory formátu MP3 a pod.

Pluginy:

V nakonfigurovanej enigme ELLANO.SK nájdete najobľúbenejšie pluginy medzi užívateľmi linuxových prijímačov.

plg1 plg2

 

 Archívy CZ/SK:

V našej enigme nechýba ani najpopulárnejší plugin Archívy CZ/SK pomocou ktorého si môžete prehrávať televízne relácie z archívov vybraných televízií(Markíza,JOJ,RTVS,Nova,Prima...). Taktiež môžete sledovať seriály,relácie a filmy z rôznych internetových portálov(BeFUN, Sosáč...)

arch2 archivy1

 

 CSFD:

Prostredníctvom tohto pluginu si zobrazíte podrobné informácie z česko-slovenskej filmovej databázy o práve vysielanej relácii. Popri podrobnom popise a hodnotení filmu nechýbajú ani komentáre divákov ku danej relácii

csfd

 

 Mediaplayer2:

Slúži na prehrávanie filmov a hudby. Mediaplayer2 je upravená verzia mediaplayeru pre diakriticky správne zobrazovanie SRT tituliek.

mediaplayer

 

Prehrávač obrázkov:

V enigme je aj prehrávač obrázkov ktorý slúži na prezeranie obrázkov a fotografii vo formáte jpeg,png a pod.

 

Youtube

 

V enigme je aj plugin Youtube na prehrávanie videí z portálu youtube. 

yout you

 

Videá si môžete vyberať podľa kategórie videí alebo si môžete vyhľadať požadované video , alebo požadovaný youtube kanál. Plne funkčné je aj prehrávanie videí VEVO. V nastaveniach Youtube si môžete zvoliť aj preferované rozlíšenie videí pre prehrávanie.

youtube1 youtube2

 

Webové rozhranie prijímača a streamovanie: 

OpenWebIf je plugin webového rozhrania prijímača ktorý slúži na nastavovanie prijímača a vykonávanie zmien a časovanie nahrávania cez internetovú sieť.

webrozhr webr2

Cez toto webové rozhranie je už možné aj upravovať zoznam programov uložený v prijímači. Streamovanie TV vysielania do PC, alebo smartfónu/tabletu s OS Android je samozrejmosťou tohto priijímača. Prijímačmi Dreambox DM520 HD a DM 525HD môžete jeden program sledovať na TV, iné programy v rámci toho istého transpondéru ako je sledovaný program môžete streamovať do PC alebo do iného linuxového prijímača a taktiež môžete streamovať do smartfónu,tabletu alebo do  PC. Prijímač ide stabilne aj keď som jeden program sledoval na TV, druhý streamoval do PC a tretí do smartfónu bez nejakého spomalenia prijímača.  Streamovanie  je však do veľkej miery závislé od rýchlosti Vašej internetovej siete. Streamovanie HD aj SD programov je bezproblémové.

 

HbbTV:

Prijímače disponujú aj hybridnou TV - HbbTV čo je spojenie kombinácie internetových informácii a satelitného vysielania. 

hbbtv1 hbbtv2 hbbtv3

 

HbbTV je funkčné vrátane prehrávania videí z archívov TV. 

hbbtv4 hbbtv5

Webbrowser:

V prijímači je vo verzii E2 OpenATV 5.3 funkčný aj internetový prehliadač Opera pomocou ktorého si môžete prezerať internetové stránky. 

webbr1 webbr2

 

Prehliadanie a načítavanie stránok je však pomalšie. Webbrovser nemá flash player takže neprehrá videá ktoré pre svoj chod potrebujú flash player.

webbr3 webbr4

 

Spolupráca s NAS (sieťovým) HDD:

Mount NAS disku cez protokol CIFS je bezproblémový. Prehrávanie a nahrávanie zo sieťového disku je taktiež bezproblémové.

Prehrávať môžete samba aj DLNA protokolmi.

nas1 nas2

 

Spolupráca s CI modulom (iba model DM525):

S použitím modulu Irdeto Neotion Dual Crypt a aj Irdeto EUROCAM CI+ je možné jeden program nahrávať a druhý kódovaný v rámci toho istého transpondéru sledovať. Nahrávky aj s použitím Ci modulu sú nekódované a nahrávky je možné prehrať v PC

Funkčnosť CI modulu je závislá od použitej enigmy a CI modulu.

PIP:

Prijímače nepodporujú funkciu obraz v obraze PIP.

Teletext:

Prijímač disponuje aj vlastným teletextom, ktorý sa zobrazuje správne.

txt

Radio:

Prostredníctvom prijímača si môžete vypočuť aj slovenské, české a zahraničné satelitné rádia v digitálnej kvalite.

radio2 radio1

Rýchlosti prijímača

nábeh prístroja z vypnutého stavu po načítanie karty skylink ice cez softcam až po nábeh obrazu : 1min 09 sek (rýchlosť záleží od použitého softcamu)

nábeh prístroja z pohotovostného režimu :2 sek

rýchlosť prepínania kódovaných SD programov: cca  1,5 sek

rýchlosť prepínania kódovaných HD programov: cca  2-2,5 sek

reštart E2: 30 sek

rýchlosť prepínania nekódovaných programov: cca 1- 1,5 sek

Plusy:

+pomer cena / výkon

+ podpora kodeku H.265 HEVC

+výborná softvérova podpora

+kvalita obrazu a rýchlosť prepínania

+1xCI šachta (iba u modelu DM525HD)

+vymoženosti linuxového prijímača(streamovanie vysielania do PC/smartfónu, inštalácia pluginov a skinov, prehrávanie a nahrávanie po sieti a pod.)

+prehrávanie množstva multimediálnych formátov vrátane H.265

+možnosť pripojenia ku internetu pomocou wifi USB (za pomoci USB wifi adaptéra - nie je súčasťou balenia)

Mínusy:

- má iba pomalší ethernet 10/100mbit

- nemá displej

- nedá sa zabudovať interný HDD

- nemá rýchle USB porty verzie 3.0 (má však 2x USB port2.0)

- nemožnosť príjmu UHD programov

- nemá PIP obraz v obraze

- nepodporuje Transcoding streamu

Záver:

Dreambox urobil správny krok že prešiel ku prijateľnej cenovej politike prišiel na trh s cenou prijateľnými prijímačmi Dreambox DM520HD a DM525 ktoré sú v pomere cena/výkon/kvalita/podpora z pomedzi linuxových prijímačov strednej triedy momentálne bezkonkurenčne najvýhodnejšie. Poskytujú stabilný systém, možnosť satelitného v príbade verzie DVB-T2/C terestriálneho a káblového vysielania v HD a aj SD kvalite a to už aj s podporou nového kodeku H.265 HEVC. Kvalita obrazuje je veľmi dobrá. Prijímač sa nehreje a ide stabilne. Hardvér prijímača je dostatočne silný aj na zvládnutie prehrávania HD videí do rozlíšenia 1080p a aj prehrávanie videí H.265. Škoda len že nedokážu aspoň konvertovať UHD vysielanie do HD vysielania ako je to u ARIVY 4K. 

Pokiaľ máte záujem o prijímač Dreambox DM520HD, alebo Dreambox DM525HDtak si ho môžete zakúpiť v eshope ELLANO.SK .

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkých prijímačov s OS enigma 2 !

Firma ELLANO.SK oznamuje , že pluginy v enigme sú dielom tretích strán a nezodpovedá za ich funkčnosť! Taktiež sa nevzťahuje záruka na prípadnú nefunkčnosť niektorého pluginu. Záruka sa vzťahuje iba na hardware prijímača!

Verím, že sa Vám recenzia páčila a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (6 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (8)

 • Auiček

  Auiček

  15 december 2016 v 19:16 |
  Dobrý den , mám dotaz , dostal jsem přijímač do rescue modu ale na obrazovce televize namám ip adresu ale adresu http://dm520/ a nemůžu najít přijímač v PC, děkuji za radu

  Odpovedať

 • IvanP

  IvanP

  15 december 2016 v 19:55 |
  Dobrý deň.
  Treba zadať do prehliadača tú zobrazenú adresu : http://dm520/

  Odpovedať

 • lubo

  lubo

  08 február 2017 v 11:20 |
  dm 525 combo sa mi kazdu chvilu sam vypina...co s tym? image open ATV..display svieti modro

  Odpovedať

  • michal

   michal

   19 marec 2017 v 10:59 |
   To iste robi aj mne, vlastne zmrzne, obrazovka cierna a kontrolka ostane svietit na modro. nepomoze nic len vypnut a zapnut vzadu vypinacom. Da sa stim nieco robit? fw som skusal rozne openatv 53.

   Odpovedať

 • Auiček

  Auiček

  27 február 2017 v 18:34 |
  Dobrý den, od jisté doby přestaly fungovat některé videa na youtube, pravděpodobně vevo, mohu poprosit o pomoc, děkuji

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   28 február 2017 v 08:11 |
   Dobrý deň.
   Funkčnosť videí je závislá od zmien portálu youtube a verzie pluginu Youtube.
   Musíte si počkať kým autor plugin neaktualizuje,

   Odpovedať

 • Auicek

  Auicek

  23 október 2017 v 18:34 |
  Dobrý den, už jde nějak pouštět to youtube?

  Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu