Preview: Spycat Mini V2

Napísal Ivan P. 1 dňa 06 marec 2020 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

Ideálny box do druhej izby

V dnešnom preview Vám predstavíme produkt od nemeckej firmy AXAS, ktorý nesie označenie Spycat Mini V2.  Jedná sa o FULL HD, dvojtunerový, linuxový, satelitný prijímač, určený pre príjem satelitného vysielania v HD a SD rozlíšení, v kompresiách Mpeg2, Mpeg4/h264 a HEVC/265, do max. rozlíšenia 1080p. 

Kompresiu HEVC/h.265 zvláda prijímač zatiaľ iba z USB , programy(z interného satelitného tuneru) v kompresii HEVC zatiaľ nezobrazí!

Edit 06/2020: Príjem staníc v HEVC, z družice 16E, je už v novej verzii OpenATV 6.4 plne funkčné.

Srdce prijímača tvorí procesor ARM v7-Cortex9A, na chipsete Hisilicon 3716mv410, o frekvencii 1 Ghz (2000 DMIPS), doplnený o 256MB RAM DDR3 a 256MB flash pamäte. Pre príjem satelitnej TV má prijímač zabudované dva DVB-S2 tunery.

Spycat Mini V2 je malých rozmerov a nakoľko nemá CI slot a ani čítačku dekódovacích kariet, je vhodný predovšetkým ako druhý prijímač - klient, ktorý bude streamovať TV vysielanie z hlavného linuxového prijímača. Alebo ho využívať len pre nekódované FTA vysielanie, prípadne môžete pre dekódovanie niektorých kariet použiť externú USB čítačku kariet. Zároveň však poslúži aj ako multimediálne centrum pre prehrávanie IPTV, multimédií, či nahrávok zo sieťového disku a dalších vymožeností oper. systému Enigma 2.

Prijímač pracuje na linuxovom operačnom systéme Enigma 2. Samozrejmosťou je podpora pre príjem z viacerých družíc, za pomoci protokolov prepínačov DiSEqC, vo verziách 1.0 a 1.1, a pozicionéra DiseqC 1.2, či USALS. Nechýba podpora aj príjem pomocou jednokáblovej technológie UNICABLE LNB.

 spycat let 1

Balenie a príslušenstvo

spycat mini v2 1

 

 • prijímač Spycat mini V2
 • diaľkové ovládanie
 • HDMI kábel
 • napájací zdroj 12V
 • 2xAAA batérie do diaľkového ovldania
 • stručný manuál

 

Predný panel

Prijímač je malých rozmerov, je zabudovaný v čiernom plastovom obale, ktorý má aj matné aj lesklé časti. Predný panel má zabudované IR čidlo pre komunikáciu diaľkového ovládania a prijímača. Predný panel nemá žiadny displej, ani žiadnu signalizačnú LED diódu.

spycat miniv2 01spycat mini v2 3

 

Bočná a horná strana prijímača

Na ľavej bočnej strarne sú zabudované dva USB porty2.0, ktoré slúžia pre pripojenie USB komponentov (USB kľúč, USB HDD a pod.).  Na hornej strane je zabudované jedno tlačidlo power, ktoré slúži pre zap. a vyp. prijímača. Toto tlačidlo je podsvietené červeným svetlom.

skypcat mini v2 obr 2

 

Zadný panel

skypcat mini v2 obr 3 spycat mini v2 5

 

 • LNB 1 a LNB 2 - dva vstupy pre pripojenie satelitnej antény .
 • RCA - análogový audio/video cinch výstup, ktorý slúži pre pripojenie k starším TV, alebo k audio zosilňovaču.
 • HDMI port 1.4 - slúži pre pripojenie ku LCD/plazmovej/Oled/Qled TV prostredníctvom HDMI kábla.
 • Ethernet 100Mbit - slúži pre pripojenie prijímača LAN káblom k internetovej sieti
 • DC-IN -Power- slúži pre pripojenie napájacieho adaptéra 12V

 

Diaľkový ovládač

Diaľkové ovládanie slúži iba pre ovládanie prijímača Spycat Mini V2 (nie je programovateľné). Má dobrú smerovosť a chod tlačiel je tichý.

71qbt7s3ldl. ac sl1500

Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD.

 

Technické informácie priamo z prijímača

cpu pamat

 

Enigma 2 ELLANO.SK OpenATV 6.3

Ako základ je použitá enigma 2 OpenTV 6.3, z 02/2020 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. Táto enigma obsahuje najnovšie drivery a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.17.0 pre lepšie prehrávanie video streamov.  

V cene prijímača je každá ďalšia konfigurácia, ktorú pre tento model vydáme!

 

infoe2 

 V enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

infb menu

 Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass 16, stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass16 . HDGlass17 je na tento typ procesora dosť náročný.

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

 

Softcamy:

V prijímači je nainštalovaný nenakonfigurovaný oscam.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Antiksat, Freesat UPC, Orange TV, Astra 19.2E a iné družice. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iných operátorov. 

zp1 zp2

 

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, ClearMEM, CSFD 12.50, Cool TV guide 7.70, Mediaplayer2, Pictureplayer, EPG refresh, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander, Youtube a iné. 

Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

plg1 plg2

HbbTV je možné doinštalovať z feedu E2, zatiaľ však nie je ešte celkom vyladené, čo sa týka prehrávania z archívov HbbTV.

Edit: 06/2020: HbbTV je už plne funkčné, funguje aj prehrávanie z videoarchívov HbbTV a dokonca je funkčné aj u staníc NOVA HD a Prima HD.

Pre nastavenie streamovania z druhého linuxového prijímača s E2, sme Vám nainštalovali pluginy GB IPBOX client a Remote channel stream converter.

20200221092942 20200221092951

20200221092959 20200221093032

 

Ako nastaviť pripojenie pre streamovanie nájdete v tomto článku:https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tipy/digitalna-kola/item/stream, prípadne aj v našom videonávode pod článkom.

Ďalšie funkcie prijímača:

Nahrávanie je nekódované, vo formáte TS, nahrávky je možné prehrávať aj v PC. Okrem okamžitého a načasovaného nahrávania cez EPG je funkčný aj timeshift (nahrávanie s časovým posunom). Nahrávať môžete na USB Flash, USB HDD, alebo na sieťový NAS disk. Súbežne je možné nahrávať z oboch tunerov, avšak kódované programy iba z jedného tuneru.

Thimeshift - nahrávanie s časovým posunom je taktiež plne funkčné. Streamovať vysielanie môžete súbežne na viac zariadení. 

Prijímač nemá funkciu PIP a nemá ani HDMI CEC.

HbbTV nie je ešte celkom doladené a je ho možné doinštalovať z feedu enigmy.

Ostatné funkcie prijímača ako prehrávanie multimédii, rádio, TXT a pod., sú totožné s funkciami iných linuxových FULL HD prijímačov s OS Enigma2.

Prijímač môžete pripojiť aj k wifi sieti, za pomoci interného zabudovaného wifi adaptéru.

 

Multimédiá

VIDEO prehrá:3gp,TS,avi,mkv,vob,divx,xvid,h264,h265,mp4,mov, jellyfish 60mbit hevc.

AUDIO prehrá: FLAC,DTS,AAC,AC3,waw,MP3.

NEPREHRÁ: FLV.

 

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 1080i

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B : nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

 

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup inštalácie zálohy E2 Spycat mini v2

20200221093349

 

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku dinobot v ktorej sa nachádza priečinok u42 a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2. Odpojte prijímač od el.siete.

3. Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4. Pripojete prijímač k el.sieti.

5. Po zapnutí prijímača k el.sieti opakovane stlačajte zelené tlačidlo na diaľkovom ovládač,až pokiaľ sa na obrazovke TV nezobrazí obrazovka na obr. nižšie, tým sa spustí inštalácia. Inštaláciu neprerušujte!

 

20200221093403

6. Po nainštalovaní sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Firma ELLANO.SK oznamuje , že pluginy v enigme sú dielom tretích strán a nezodpovedá za ich funkčnosť! Taktiež sa nevzťahuje záruka na prípadnú nefunkčnosť niektorého pluginu. Záruka sa vzťahuje iba na hardware prijímača!

 

Prijímač Spycat Mini V2 si môžete kúpiť za bezkonkurenčnú cenu, vzhľadom na konfiguráciu a podporu, v našom e-shope ELLANO.SK.

Veríme, že sa Vám preview páčilo a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Video k článku

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Dokončite úlohu

TOPlist

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu