Problém s instalací usb tuneru

Viac
17 máj 2022 15:07 #26205 od Olda
Problém s instalací usb tuneru bolo vytvorené Olda
Ahoj potřebuji poradit s instalací tuneru. Dokoupil jsem USB tuner XBOX a chci ho zprovoznit. 
Tady na stránkách - ellano - je návod jak stáhnout do přístroje chybějící ovladače, a stačí do webového rozhraní napsat v terminálu dva řádky.

opkg update
opkg install enigma2-plugin-drivers-dvb-usb-dib0700

Jenže tam je komplikace že terminálové okno chce nejprve vyplnit přístupové jméno a heslo. Tyto údaje jsem se pokoušel ignorvat nebo vyplňovat admin/admin etc.. ale vždy to končí hláškou ligin incorrect. Osobně jsem v přístroji nic nehesloval , tedy žádné přístupové údaje neznám.


Někde na foru jsem četl jak si lze přez telnet vygenerovat nové heslo, tak jsem šel do dreamboxu a že se přihlásím telnetem, jenže telnet server je zavřený a pro přístup to po mě chce opět heslo které neznám a ani jsem ho nevytvářel. Ve windows jsem telnet povolil tak že to musí být chyba někde v nastavení přijímače. 


Nějaká rada ? díky

 

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
17 máj 2022 16:24 #26206 od Olda
Odpoveď od Olda na tému Problém s instalací usb tuneru
Tak já už mám tuner nainstalovaný a funkční, pomohla mi podpora na ellano. Ovladač jsem již měl předem připravený ve složce drivers a stačilo znát název ovladače a nainstalovat :)

Ale jak a kde nastavit ty přihlašovací údaje by mi stejně zajímalo. Pokud někdo víte tak budu rád za radu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 máj 2022 17:27 #26207 od zoran
Odpoveď od zoran na tému Problém s instalací usb tuneru
Login a heslo je v Ellano konfiguráciách vždy "root": digitalne.ellano.sk/magazin-8/konfigurac...ijimace-s-os-enigma2

Zmena hesla tu: digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tip...linuxoveho-prijimaca

Prípadne v nových verziách ATV je to aj priamo v menu: menu/nastavenia/systém/ sieť/nastavenie hesla
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Olda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 máj 2022 20:48 #26208 od Olda
Odpoveď od Olda na tému Problém s instalací usb tuneru
Díky moc už jsem se tam dostal. funguje root/root. Akorát jsem musel použít ke spojení Putty protože ten DCC-E2 mi stále psal připojení odmítnuto (v2,20 + v2,40). Škoda protože je uživatelsky příjemnější. Testoval jsem doinstalovat tuner i v openatv7.0 + taky 7.1 a tam se mi neobjeví. Sice ty příkazy telnetem fungujou dobře, ale ten ovladač už je v základu v adresáři drivers a není nutné ho stahovat. Ale po instalaci a restartu se ten tuner v systému nezobrazí. Je to divné protože ovladač tam dali. Možná mi chybí ještě něco, možná nějakej USB ovladač.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 okt 2022 12:58 - 23 okt 2022 13:15 #26424 od EnoSat
Odpoveď od EnoSat na tému Problém s instalací usb tuneru
opkg install firmware-mn8847x
opkg install kernel-module-mn88472
opkg install firmware-dvb-demod-mn88472-02
opkg install kernel-module-tda18250
opkg install firmware-dvb-usb-dib0700-1.20
opkg install kernel-module-dvb-usb-dib0700

alebo

opkg update
opkg install firmware-dvb-usb-dib0700-1.20
opkg install kernel-module-dvb-usb-dib0700
opkg depends kernel-dvb-usb-dib0700
 

TBS 5220,5520,5925
Ustym 4K S OTT
EDISION mio4k+, Mutant HD51
Posledný krát upravené:23 okt 2022 13:15 EnoSat
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: mod, zoran

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.164 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu