Poradňa Royal Twin

Viac
21 mar 2012 20:18 #711 od Jenčko
Odpoveď od Jenčko na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Dobrý večer.
Mám predmetný satelitný prijímač a od začiatku som doň nainštaloval 320 MB interný HD a vymenil som DVB S tuner za DVB T. Postupne som nainštaloval najnovší firmware a veľmi často mi "mrzne" v recenzii na www.parabola.cz/clanky/4594/skytec-hd-11...ni-pvr-hd-prijimace/ som prečítal, že podobný problém mal recenzent a upozornil na to aj výrobcu, ktorý na odstránení tejto vady pracuje. Mám počkať na ďalší firmware, ktorý tento problém odstráni, alebo mám vadný kus a mám ho reklamovať?
Mrzne mi hlavne pri častejšom prepínaní resp. inej činnosti než len sledovanie TV.
Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 20:29 #712 od pazilu
Odpoveď od pazilu na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Zdravím...
uvažujem o kúpe Royalu...kedy sa prejaví mrznutie? pri sledovaní TV a napr. pozeraní EPG?, alebo len pri práci s HDD? Nemôže to byť nevyhovujúcim diskom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 20:36 #713 od Jenčko
Odpoveď od Jenčko na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Zdravím.
Mrzne mi často. Stalo sa to aj pri prezeraní EPG, nahrávaní, úprave kanálov ale aj napríklad večer som ho nechal zapnutý a ráno pri zapnutí TV som videl už len čiernu obrazovku a nemohol som nič robiť len reštartovať zadným vypínačom. Vrátil som sa aj k predchádzajúcej verzii firmware, ale nepomohlo to. Taktiež som zaregistroval mrznutie pri prepínaní medzi jednotlivými kanálmi HD.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 20:47 #714 od pazilu
Odpoveď od pazilu na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Ja by som vyskúšal vybrať HDD a pripojiť externý esata alebo do usb. Možno aj úplne bez disku by sa dalo overiť, či nebude mrznúť pri prepínaní, či inej činnosti, kedy nemusí pracovať disk. Pretože ak bol aktívny timeshift, ten ide cez HDD a to by mohlo naznačiť zlý - nevhodný- disk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 20:56 #715 od pistac
Odpoveď od pistac na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
dobry vecer
priblizne mesiac vlastnim tento sat. prijimac

mam v nom nainstalovany 2.5" HDD WD

co sa tyka prace s HDD nezaznamenal som ziadne problemy pri nahravani, prehravani a taktiez TimeShift pracuje regulerne

mrznutie sa vyskytuje aj v mojom pripade, konkretne ked dlhsie pozeram HD stanicu a prepnem na SD stanicu - ale nie je to pravidelne

mam nainstalovanu najnovsiu verziu FW (Ver.2.10.11)

dalsia vec co mi vadi, je diakritika v EPG, starsia verzia 2.09.87 v pohode zobrazovala slovencinu/cestinu ale zase tam sa vyskytovalo pravidelne mrznutie prijimaca pri prepinani HD stanice na SD stanicu, preto som urobil aktualizaciu softu na najnovsiu verziu

neviem ci je to problem ojedinely, konkretne u mna ale EPG na FW Ver.2.10.11 nezobrazuje spravne diakritiku, neviem akym sposobom diakritika fungovala v poriadku u recenzenta tohto sat prijimaca ?!

co sa tyka pluginov, vsetko v poriadku

dufam ze vyrobca tieto nedostatky vyriesi novou verziou FW - konkurencia - Optibox Raptor - uz ma nejaku tu zaplatu, ale nie som si isty ci riesi tieto problemy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 20:57 #716 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Royal provozuji s externím diskem 3TB, a šíťovým diskem také 3TB. Přístroj mi jede v kuse, výbec jej nevypínám a při žádné činnosti mi nezamrznul. Viděl bych to na chybný, tedy nevyhovující disk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 21:02 - 21 mar 2012 21:04 #717 od Jenčko
Odpoveď od Jenčko na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Ďakujem za upozornenie. Mám taktiež nainštalovaný HD WD 320. Skúsim najprv vypnúť timeshift a nejaký deň fungovať bez neho, ak bude mrznúť tak vyberiem HD a skúsim taktiež pár dní. Keď so si ho objednal, tak som sa tešil práve na timeshift a nahrávanie na interný HD.
Po zmrznutí a resetovaní len vypínačom ( ak sa dá ), tak na displeji pred názvom kanálu sa mi objaví bodka. Neviete čo to znamená?
Posledný krát upravené:21 mar 2012 21:04 Jenčko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 21:03 #718 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Tento satelitní přístroj jsem recenzoval, já. Mám naistalovaný poslední firmware, tak jako Ty, jakákoliv diakrtitika je u mne v pořádku. Napadá mě jen jedna možnost, já mám zapnutý český jazyk a Ty asi slovenský, zkus přepnout na češtinu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 21:12 #719 od pistac
Odpoveď od pistac na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
nepomohlo :(

EPG nespravne zobrazuje diakritku pri nastavenom slovenskom jazyku (aj tituly aj teletext) taktiez ani nastavenie cestiny komplet titulky, teletext nic meneni na veci

pri verzii FW 2.09.87 som dokonca pouzival anglicky jazyk ako rozhranie a EPG fungovalo v poriadku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 21:14 #720 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
můžeš přiložit foto, jak Ti to zle zobrazuje, já nyní zkouel i slovenštinu a žádné problémy nemám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 21:20 #721 od pistac
Odpoveď od pistac na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 21:38 #722 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Tak tento problém se u mne opravdu neprojevil, má vše správně, nyní jsem to nafotil. Pošli mi prosím Tě odfocenou informaci o systému, porovnám.


Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 21:55 #723 od pistac
Odpoveď od pistac na tému Re: Skytec Royal Twin firmware


mozno pisem blbosti, nepomohlo by nainstalovat uzivatelsky font ktory ma podporu aj stredoeuropskeho kodovania ?
Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 22:19 #724 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
nic takové jsem já neistaloval, tedy měla by jít diakritika správně i Tobě, popátrám a dám vědět

nevím jak jsi instaloval firmware, ale pokud máč chuť zkus to takto jak jsme to dělal já, nejprve všechno vymaž ze satelitu a to takto technet.euweb.cz/2011/12/Postup-na-vycis...tnich-pristroju.html

potom pomocí USB klíče nahraj firmware, postupuj takto technet.euweb.cz/2012/01/Rychle-nahrati-...nich-pristroju.html¨

pozor na formát USB disku, přešti si toto technet.euweb.cz/2012/01/Instalace-firmw...ormat-USB-disku.html

a mělo by být vše v pořádku, zkus a dej vědět

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2012 22:43 #725 od pistac
Odpoveď od pistac na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
FW som instaloval podla tohto navodu
Táto príloha je pre hostí neprístupná.
Prosím, pre jej zobrazenie sa prihláste alebo zaregistrujte.


neskusal som instalaciu, resp. cistenie cez RS232 kabel, ale zmazal som obsah adresara VAR pomocou ftp - Total Commander

pri kupe sat prijimac mal este jednickovu verziu FW, tak som postupoval podla Tvojho navodu z recenzie (najprv som instaloval ten bridge FW a nasledne Ver.2.10.11)

vadil mi problem s diakritikou EPG, tak som preinstaloval FW na verziu 2.09.87, kde EPG fungovalo bez problemov - tak ako to bolo predstavene aj v recenzii (a mal som este nastaveny anglicky jazyk ako rozhranie), ale pri tejto verzii sa vyskytovalo dost caste mrznutie pristroja (pri prepinani HD na SD), tak som sa zase vratil na verziu 2.10.11

Táto správa obsahuje prílohu.
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte sa pre zobrazenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.236 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu