Poradňa Royal Twin

Viac
06 apr 2012 15:27 - 27 máj 2013 00:18 #765 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
cocnout slouží na zadání klíčů do přijímače,
Kain2r by měl jít využít jako CCCcam clinet, ale nezkoušel jsem
Posledný krát upravené:27 máj 2013 00:18 mod

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 apr 2012 15:01 - 18 apr 2012 17:29 #789 od rosiman
Odpoveď od rosiman na tému FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Zdravím, v prvé řadě děkuji za všechny příspěvky,které mi začátečníkoví pomáhají zprovoznit Sk.Royal, konkretně dle zde návodu jsem udělal inst.pluginu MCAS-(četečka karet funguje >OK).
V nově zprovozněném přijímači mám zavaděč L5.04 a vyčetl jsem že pro FW řady v2.* bych měl mít již novější zavaděč(Bootbridge-viz>5. Nahrať správny firmware - ak je v prijímači staršia verzia ako „v2.09.49“ je potrebné
najskôr nahráť verziu „v1.99.99_bootbridge“ a až potom aktualnu. Ku dnešnému datumu(19.12.2011) je to verzia „v2.09.87.“)Postupoval jsem podle návodu(technet.euweb.cz/2011/12/Postup-na-vycis...tnich-pristroju.html>[čištění jsem prováděl přes kabel RS232>HERCULESem_2.3.2,pak provedl z USB nahrál zde zmiňovaný Bootbridge_SkySat.Royal.v1.99.99.2011>(na dislpay se střídalo SCAN USB->Read:1-100%,Erase->Write->Erase->Write ...Complete) po vypnutí a zapnutí přístroje naskočil Loader5.04->UPGRADEAp-Erase-Write-Loader5.04 pak dlouhý LOADING->Menu Language a Rychlé nahrátí firmware u linuxových satelitních přístrojů >technet.euweb.cz/2011/12/Postup-na-vycis...tnich-pristroju.html)
-prosím znalé o pomoc se získáním,respekt. i s návodem na instalaci -vřele děkuji předem - rosiman
Posledný krát upravené:18 apr 2012 17:29 rosiman

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 apr 2012 16:59 - 18 apr 2012 17:00 #790 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Dobrý den,

aby jste mohl instalovat dvojkové firmware, je potřeba instalovat tzv brigdge, který Vám změní Váš nynější bootloader z verze 5:20 na verzi 6.0.

Postup je v podstatě jednoduchý a počívá v instalaci firmware 2274_FAC.SkySat.Royal.v1.99.99.2011Aug11.zip, který naleznete zde www.digitalne.ellano.sk/forum/skytec-roy...-royal-twin-firmware. Firmware můžete instalovat přes menu přijímače nebo přímo z USB disku při zapnutí přijímače a to takto:

USB klíč, pomocí něhož bidete nahrávat fimware do přijímače musí mít formát FAT32. Pokud má formát NTFS přístroj si jej nenajde. Musíte jej tedy nejprve zformátovat v počítači na formát FAT32.

a) nejprve si uložte do hlavního adresáře na USB klíč firmware, který chcete nahrát do přístroje. V tomto hlavním adresáři USB klíče nesmí být žádný jiný firmware, jinak by satelitní přístroj mohl do paměti nahrát jiný firmware než požadujete.
b) přístroj vypněte, pokud jej nemáte vypnutý na zadní straně kolíbkovým vypínačem
c) vložte USB klíč do USB slotu satelitního přístroje
d) stiskněte a držte na předním panelu šipku nahoru pro změnu programů
e) zapněte satelitní přijímač na zadní straně kolíbkovým vypínačem
f) asi po 10 vteřinách od zapnutí satelitního přístroje se vám objeví na displeji informace o tom, že přístroj skenuje USB klíč, vy můžete uvolnit stlačené tlačítko, a pokud je správný firmware, začne jej načítat do paměti
Poznámka: Při tomto postupu přístroj nejprve načte fimware do paměti a potom jej začne zapisovat do trvalé paměti, pokud by se stalo, že přístroj načte firmware a potom místo informace na displeji, se zobrazí chybové hlášení, tedy ER a číslo chyby, jedná se o to, že z nějakého důvodu nelze tento fimware instalovat do satelitního přijímače.

Jakmile budete mít tento firmware instalovaný již můžete instalovat dvojkové firmware.
Posledný krát upravené:18 apr 2012 17:00 Radis

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 apr 2012 17:33 #791 od rosiman
Odpoveď od rosiman na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Velmi děkuji za briskní odpověď, určitě se ozvu jak jsem dopadl

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 apr 2012 20:17 #792 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Rádo se stalo, dejte tedy vědět, zda se Vám to podařilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 apr 2012 13:08 - 23 apr 2012 07:06 #795 od rosiman
Odpoveď od rosiman na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Ještě včera jsem podle Vašeho návodu provedl nainstalování FW v2.* ale asi po hodině byl výsledek negativní. Proto jsem si připravil všechny návody a dnes jsem se do toho pustil s čistou hlavou(ráno moudř.večera)
Podle návodu >technet.euweb.cz/2011/12/Postup-na-vycisteni-preplnene-
pameti-linuxovych-satelitnich-pristroju.html,jsem začal s čištěním paměti spustil HERCULES,po nastavení SERIAL=COM1,BAUD=115200, klikl na OPEN v okně se objevilo
"Serial port COM1 opened" - (zapnul jsem přijamač a v okně se napsalo
FrT 0 - (podržel jsem ESC a naskočilo
PDK7105> -(dle návodu >"erase all" -(v novém řádku se objevilo
Unknown command ´erase ´-try help
PDK7105>
PDK7105> opět jsem napsal > erase all - ( v nov.řádku
Erase Flash Bank #1 - Warning: 3 protected sector will not be erased !
. . . . . . . . -( nasledovali tečky - na displey se odpočítávalo erase v % až do -

ERASE:100% - v okně herulesu na konci teček napsalo >done
PDK7105
Tím vymazání skončilo,ukončil jsem HERCULES klik na CLOSE a v okně napsalo
Serial port COM1 closed
- - -
Vypnul jsem přijimač koleb.vyp.a následně jej zase zapnul, na display se objevilo
LOADER 5.04 a po chvílce ERR:0×71-tím to skončilo
Vypnul jsem opět přijímač
Jelikož jsem nejmeně 4× prováděl nahrání FW do přijimače pomocí USB tak jsem
tentokkrát použil kabel přes RS232 pomocí progr. POTER. Po jeho spuštění jsem
nastavil
Mode - Software
File - FAC.SkySat.Royal.v1.99.99.2011Aug11.ird
Komun.port COM1
klik na DOWNLOAD a zapnul přijimač - na display přij. > DOWN 1% a začalo plnění dat-cca asi po 33 min-POTER oznamil TRANSFER Complete !
Po vypnutí a zapnutí přijímače se několikrát na displ. vystřídalo >Erase-> Write ->Erase ->Write doprovázeno probíhajícími % a nakonec se objev. Complete.

Po vypnutí a zapnutí přístroje naskočil na displ. Loader 5.04 ->Upgrade ->Erase ->Write pak v levém horním rohu zablikaly diody, zase se objevil Loader 5.04 -> RUN (asi 4min) pak Start 1 a naskočil obraz do MENU Language, po základních nasteveních jsem nakoukl do MENU->Instalace->Informace o systému:
Verze zavaděče- L 5.04
Verze HW - HS 8200 1.00
Verze aplikace- HS v1.99.99
- - -
Přesto, ač skepticky kvůli že je tam stále >Loader 5.04 jsem zkusil nainstalovat poslední FW 2.10.29 a jelikož jsem v návodu PDF "Správne nahrátie FW a ostatnych súčasti SOFT.....(RoyalHD PVR Ready)" byl upozorňván,že po každom vymazání a nahrati je nutno "vykonať-OBNOVU VÝROBNÝCH NASTAVENÍ, vstopil jsem do MENU->Instalace->Obnovení systému kde jsou 4 položky pro obnovu:
1. Obnovit systém- tovární nastavení
2. Obnovit konfigurační data
3. Obnovit programy
4. Obnovit systemová nastavení (ještě tam jsou->

5. Uložit systémová nastavení
6. Vymaže uloženou pozici
- -
použil jsem 1. a pak ještě 2. položku, vždy to pak naskočilo do Menu Language a k dalším nastavením.
Provedl jsem vypnutí přijímače, do USB portu jsem zasunul USB Flesh (naformátováno na FAT32, do rootu nakopírován jen >Sky_Sat_Royal_2.10.29_26.03.2012.ird),podržel na přijímači stisknuté tlačítko >CH (šipka nahoru) a pak zapnul koléb.vyp.přijimač. Na displ. se objevilo >Loader 5.04->po cca 4 sec SCAN USB po dalších 3-5 sec >Read : 0% pustil jsem tlačítko a za cca15 sec naskočilo ERR:0×10 a tím celá anabáze skončila - no vypnutím a zapnutím chvála bohu přijímač nastartoval.
Výsledek - FW v2.* se nepodařilo do přijímače nainstalovat - někde musí být
chybička, která neumožní nainstalovat BOOTLOADER v6.0 a následně i FW v2.*
Celkem jsem to za 1 a 1/2 dne zkoušel asi 5× a výsledek je stále stejný.
Nechci 100 % tvrdit že bych neudělal nikde žádnou chybu ale stejnou chybu v instalačním postupu stále opakovat není snad možné, pokaždé jsem postupoval podle návodu - naposledy včera večer, který jsem měl od Vás a stále jedno
a totéž.
Dokonce si začínám myslet, že bude chyba někde v použitém SOFT. i když na druhou stranu přijímač ukazuje perfektní obraz i zvuk,vyzkoušel jsem všechny hlavní funkce (naladění kanálů ze SAT 23,5-CSLink, fungující obě čtečky karet (plugin MCAS-OK i oba sloty CI s modulem CRYPTOWORKS-OK, nahrávání pořadu na USB, přehrávání z USB-HDD Toshiba a šlape to bez sebemenších chybiček -
!!velmi nerad bych se připravoval o možnost stále vylepšovat činnost přijímače novým vylepšovaným upgrádem FW !!- co s tím ?- vkrádá se mi neustále myšlenka a to do 14 dnů přijimač vrátit prodejci, ale jinak mne tento přistroj docela nadchnul.
Snažil jsem se podrobně popsat celý proces, jestli někde odhalíte chybu je to však tuze zdlouhavé a velká ztráta času, napadá mne pokud by jste byl ochoten mi ještě pomáhat, zkusit to naživo se SKYPEm, vůbec nejlepší by bylo přijímač přeposlat a nebo s ním přijet, opravdu si již nevím rady, v každém případě velmi děkuji za pomoc a ochotu
R.Široký,Hradec Králové
Posledný krát upravené:23 apr 2012 07:06 rosiman

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 apr 2012 06:32 - 20 apr 2012 07:12 #796 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
To je zvláštní, že se to nedaří. Nevadí, zkuste tedy následující:
Firmware Vám nejde náhrát z USB klíče, protože disk sice máte ve formátu FAT32, ale zřejmě velikost alokační jednotky je jiná, tedy nejprve zformátujte USB klíč na FA32 a Alocation unit size zvolte default (tedy výchozí - je to hned první volba) a zrušte zatržení ve volbě rychlé formátování.
Potom zkuste následující:

Na USB s formátem FAT32 nahrejte firmware FAC.SkySat.Royal.v1.99.99.2011Aug11.ird a ten zkuste pomocí vypnutého přijímače a šipky nahoru dostat do přijímače.

A mělo by to jít :)
Posledný krát upravené:20 apr 2012 07:12 Radis

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 apr 2012 18:33 #798 od rosiman
Odpoveď od rosiman na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Postupoval jsem podle návodu - nově jsem připravil USB_disk - naformátoval s násl. parametry -
System souborů : FAT 32 (výchozí)
Vel.aklokační jednotky : Výchozí velikost alokace
Jmenovka svazku : Trans_4GB (jméno disku)
Možnosti formátování : plné (zrušené zátržítko RYCHLÉHO FORM.)
-
Do rootu USB_Disku nahrán FW >FAC.SkySat.Royal.v1.99.99.2011Aug11.ird
- - -
Do vypnutého přijimače zasunut USB_Disk
- na přijimači stisknuté a držené tlačítko CH(nahoru)
- zapnutí přístroje vypínačem >naskočil na display přijim. "Loader 5.04" po cca 5sec. >"Scan USB" po dalších. 4 sec. > "Read 0% (nyní jsem pustil držené tlačítko) - postup. až do100%" - dále probíhalo zapisování a mazaní (na display se střídalo Erase,Write doprovázeno %,celkem 4×, ukončeno nápisem "complete"
-vypnut přijímač >vyjmut,odpojen USB_Disk
- zapnut přijímač >na display naskočilo "Loader 5.04" a postupně pak Loading , Run . . > Start 1 - naskočení přijímače do MENU Language - (přijimač zřejmě naskočil do továrního nastavení jelikož jsem prováděl stejná nastavení jako při prvním spuštění)
po jeho nastavení jsem vstoupil do MENU>Instalace>Informace o systému- a tam opět bylo -
Verze zavaděče : L 5.04
Verze aplikace : HS v1.99.99
- -
-vypnul jsem přijimač
-do přijim.zasun.USB_Disk (v rootu nahrán>Sky_Sat_Royal_2.10.29_26.03.2012.ird)
-stisk a podržení stlač. tlač. CH(nahoru)
-zapnutí přijimače >Loader 5.04 > Scan USB >Read 0% pustění tlačítka po cca 15 sec. Err: 0×10 - tím byl opět zase konec
-
Nad celým procesem jsem se zamýšlel a studoval opět všechny dostupné návody a napadlo mne, že bylo v nich zmiňováno "Vymazání-vyčištění paměti". Pustil jsem se proto do vyčištění paměti a jelikož pomocí TotalCommanderu a FTP připojení jak doporučuje jeden z návodu (Aktualizace_SW_Royal_Twin_Tuner.pdf)
v odstavci ad 2.)
{Vymazať uživatelské data - nachadzajú sa v adresári "VAR" /použiť napr. Total
Commander a pripojenie cez ftp, meno: root, bez hesla/.}
!! jsem neuměl !!- a tak jsem použil vyčištění pomoci RS232 a progr. Hyperterminal(Hercules)-tuto operaci jsem již popisoval v předcházejícím přízpěvku #795 - ten byl ukončen oznámením v Herculesu "DONE" a pak jsem opakoval přesně vše jak jsem popsal - nejdříve FW z nově naFormátovaného USB_Disku >FAC.SkySat.Royal.v1.99.99.2011Aug11.ird - po nainstalování a očekávaném umístění Loaderu 6.0 jsem přistoupil k dalšímu upgrade a to opět z nově upraveného USB_Disku FW > Sky_Sat_Royal_2.10.29_26.03.2012.ird, bohužel zase to bylo ukončeno Err: 0×10 -
- -
moc velké DÍKY za nápady a snahu mi pomoci (beru to celé i jako do budoucna pomoc pro ostaní kteří se setkají s podobným problémem a proto vše popisuji tak podrobně - pokud budete mít nějaký další nápad tak bych se jej opět pokusil ralizovat, ještě jednou děkuji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 apr 2012 19:24 - 20 apr 2012 19:25 #799 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Total Commander a vymazání složky var slouží k vyčištění uživatelských nastavení, ne celého systému. Správné údaje pro přihlášení jméno root heslo root

Tak ještě zkuste následující:
pokud máte v přístroji firmware 1.99 zkuste nejprve přes USB nahrát první dvojkový firmware tedy Firmware_v2.09.87.2011Dec02.zip, který najdete zde
Posledný krát upravené:20 apr 2012 19:25 Radis

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 apr 2012 08:21 - 23 apr 2012 07:17 #800 od rosiman
Odpoveď od rosiman na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Nejdříve ještě malou připomínku,vzpoměl jsem si že v #795 jsem popisoval nahrátí FW i za pomoci kabelu(RS232),které bylo sice časově náročné ale bylo ukončeno "COMPLETE" takže si myslím(?), že plnění přes USB je možno vyloučit.
- -
FW >2274_b_Firmware_v2.09.87.2011Dec02.zip jsem stahnul do PC rozpakoval a již standartně nahrál do nově naformátovaného USB_Disku do rootu.
Zasunul do vypnutého přijimače, podržel stisknuté tlač.CH_nahoru a zapnul přijímač - na display naskočil Loader 5.04 po 5 sec. Scan USB a za další 2-3 sec READ 0% až do 100% a dále pak ERR:0×10 - konec
V přijimači je stále -
Verze zavaděče : L 5.04
Verze aplikace : HS v1.99.99
Když to začalo načítat tak jsem se radoval že to konečně bude FUNGOVAT, ale pak ta CHYBA nakonci ? ?
Posledný krát upravené:23 apr 2012 07:17 rosiman

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 apr 2012 08:13 #801 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
Ta chyba až na konci je proto, že firmware je nejprve načítáván z USB klíče do dočasné paměti přístroje a teprve potom po ověření, zda tento firmware je možné do přístroje nahrát je nahráván do FLash paměti přístroje.
Není mi jasné proč Vám to nejde. Nyní máte verzi firmware 1.99.99, tedy posldení jedničkovou, která by Vám měl umožnit nahrát dvojkové firmware. Ale to nejde, protože bootloader zůstal původní, tedy místo 6.00 máte 5.04. Jaký porter používáte (jakou verzi), když instalujete firmware pomocí RS 232?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 apr 2012 19:48 - 25 apr 2012 12:31 #802 od rosiman
Odpoveď od rosiman na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*




25.4. - 14 hod
doplňuji - do poslední chvíle jsem doufal že se to podaří positivně vyřešit a jelikož mne dneska končí termí pro odstoupení od smlouvy ve 14 denní zákonné lhůtě a po konsultaci s prodejcem jsem se rozhodl ukončit trápení nejen moje ale i Vaše pane RADIS, velmi moc Vám děkuji za podporu a ochotu kterou jste mi věnoval při řešení této neobviklé problematiky

! ! - D Ě K U J I - ! !
Prílohy:
Posledný krát upravené:25 apr 2012 12:31 rosiman

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
26 apr 2012 06:34 #803 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: FW-instalace zavaděče pro FW v2.*
už jste přístroj vrátil nebo jej ještě máte doma?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
26 apr 2012 08:30 #804 od pazilu
Odpoveď od pazilu na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Prosím o radu...
Mám tento prístroj 8 dní. Spočiatku mi občas po prepnutí kanálu nezobrazilo program , ale naskočil oznam zakódovaný kanál. Ak som prepol na iný a vrátil sa späť, kanál nabehol.
Takto to bolo asi prvé dva dni. Potom šlo všetko v poriadku. Od včera mi odkódovanie programov na karte skylink irdeto nechce ísť, ak sa aj kanál spustí, po cca 5-10 sec sa blokne. Ak prepnem na iný, chvíľu ide a znova sa blokne(zakódovaný). Javí sa to ako nespoľahlivé odkódovanie karty.Čím by som mal začať nápravu?
Všetky postupy mám, , len chcem vedieť akým krokom začať, ktorý plugin na irdeto je správny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
26 apr 2012 10:41 #807 od Radis
Odpoveď od Radis na tému Re: Skytec Royal Twin firmware
Dobrý den,
co máte spuštěno jako plugin pro čtení karty?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.267 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu