Skúsenosti so Skytec

Viac
02 nov 2013 09:28 #5728 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
vyladat som mohol, ale ked som zadal slovo - tak skoncilo s chybovou hlaskou a nie odkazmi (tie iste slova ako pri FW verzii)

ano, nasiel som ze HDD je na /autofs/sda1 - ale len read only? (na FW verzii som HDD mobol pouzivat ako keby bol NAS)

blikani displaye - myslim tym, ze rovnaky text (staticky a blika dost rychlo a rusivo), ked sa text roloval, tak to bolo ok (ale rolovanie != blikanie)

stabily - nepadol, nesekol sa a prepnutie programu 1-2sek (na FW je to cca 5s)

krajsi? paci sa mi info o programe, paci sa mi EPG ze je transparent nad obrazom (nie maly PIP ako je to vo FW)

programy som nescanoval, nechal som co boli nahrate v Enigme ked som ju flashol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 09:47 #5729 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
vratil som sa k 2.11.57 (pluginy ziadne - cize cista verzie)

mal som prednastaveny server ellano, tak som odtial stiahol pluginy (neviem preco, ale verzia oscam z ellano ma iny adresar. Povodne som mal \root\var\keys\ a teraz mam \root\var\tuxbox\config\)

takze v novo nahratom FW mi ficali klipy z youtobe, ktore mi pri kupe prijimaca nesli - cize "kusok" pomohol refresh

viem ze to bude zniet divne, ale ked som vypol sat tak zostal zamrznuty :D (cas sa na display zastavil a nereagovalo dialkove - vypnutie pomocou napajacieho tlacidla)
odvtedy viac nepadol (ale zasa som velmi nepozeral)

chcel som dopozerat film a ... zvuk sa mi rozsynchronizoval (byva to cca po 15-20min, cize ked clovek vypne film naklika poziciu kde skoncil tak moze pozerat dalsich 15-20min :D)

OSCAM
neviem preco z ellano ponuklo oscam ktory nie je az taky pravy orechovy pre FW
na nete som nasiel tieto verzie - samozrejme pre SH4
amino - ciastocne
qboxhd - nepouzitelna pre SkyTec
stapi - ciastocne
ymod - nepouzitelna pre SkyTec
ovi mod - najlepsia

cize? aka je najlepsia/najvhodnejsia verzia pre FW? (tato verzia Oscam_SH4.rar je urcite vhodna pre Enigmu pretoze ona je 4.3 ale fw je len 4.2)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
02 nov 2013 09:54 #5730 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Skúsenosti so Skytec
Ahoj,

Oscam_SH4.rar co jsem sem dal je jen pro E2.

Používal jsem Oscam z dev.techneteuweb.eu, ale je to také už starší verze. Ale fungovala OK.

V továrním FW používám raději Mcas. Na verzi 2.11.57 funguje bezproblémově verze z 4.9.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 09:58 #5731 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec
vyhledavani na youtube a nasledne prehravani mi funguje v poradku. jakou chybu ti to pise?

osobne bych moc neveril r/w EXT3/4 - NTFS. navic nechapu, k cemu je ti r/w? pripojis disk, pustis z nej film a to je asi cela funkcionalita, o kterou tady jde. k cemu kopirovat mezi pristrojem, ktery nema ani interni disk a pouze 250MB flash? je to zbytecna funkce a navic si koledujes o ztratu dat. kdyz jsem cca v r. 2007 (ze ktereho je datovane i jadro E2) mountoval windowsi disky RW, koledoval jsem si o pruser. uvedom si, ze jde o dva naprosto odlisne filesystemy. kdyz pripojis k woknum ext4 disk, nepojede ti ani v read rezimu.

blikani jsem si po pravde nikdy nevsiml. ale bude to asi tim, ze krom cz/sk archivu, prehravani medii moc nepouzivam. v soucasne verzi je to nedotazene a pada.

jinak dekodovani 5s je silene. na tovarnim firmwaru to zcela urcite 5s netrvalo. dokonce ani ne s CAM, ktery jsem zkousel a mel by byt pomalejsi, nez interni ctecka. kazdopadne o par desetinek sekundy subjektivne pomalejsi bylo. s E2 je to komfort.

v jednom z predchozich prispevku jsi psal neco o encodovani obrazu, ktery je krasnejsi. tak jsem si pod tim predstavil asi neco uplne jineho. jinak defaultni E2 skin je velka parada, tovatni fw se s tim samozrejme muze jit zahrabat. takhle ma vypadat pristroj vyssi cenove kategorie. proste par zakladnich fukncionalit a rozdil mezi dvema verzemi propastny.

ad chyba pri prepinani. no a neni to nahodou prave tim, ze pouzivas nejaky neaktualni channel list? by default jsou tam ulozeny stovky programu, spousty z nich uz maji uplne jine parametry. stahni si treba dreambox edit a udelej si v buketech poradek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 10:06 #5732 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec
jak napsal Zdenek, na tovarnim fw pouzivej mcas z defaultniho repozitare. nekdo si s tim dal praci, predkonfiguroval a funguje dobre. navic mcas neni tak robustni, jako oscam, tedy pokud chces rozjet pouze dekodovani karty podmineneho pristupu, vystacis si s mcas.

na E2 pouzivam oscam-ymod a konfiguroval jsem podle nasledujici dokumentace.
www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 10:41 #5734 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
jo ten obraz je ako som pisal (pisem o horsom zdroji, cize ked mas SD alebo avi co nie je full HD)

na Emigne mi pripadal pekny - vyhladeny
na FW som videl stvorce a este zlu gama correction

ako som uviedol minule
mal som AVI ktore som pustil na satelite a tiez aj na tv (ktory ma vstavany prehravac)
cize som mal to iste avi a ked som ho pustil cez tv a vstavany prehravac tak obraz bol krajsi/ostrejsi
ked som pustil to iste avi cez satelit a hdmi tak bol taky viac stvorcekovy (skratka nevhodne up-scaling)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 10:55 #5735 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
preco chcem zapisovat na HDD?

mozno som pohodlny, ale mam hodeny 90GB HDD v satelite (na povodnom FW)
nahram film v TS, pripojim sa cez siet konvertnem a nahram nazad - ak by nebol tak pripojeny, tak 2x odpojujem HDD
popri tom, je mozne pozerat film z HDD a tiez ho mozem kopirovat (ak by to tak neslo, tak si tam dam male USB ktore stale prenasam)
nehovoriac o tom, ze satelit + HDD je vlastne ako NAS ;) - cize za toto SkyTec chvalim ;)

MCAS?
viem preco ano a aj preco nie :)
OSCAM je veeeelmi super a kombinuje veeeeeeela veci (samozrejme pre niekoho mozno nepotrebne a potom staci MCAS). Konfiguracia je velmi easy cez web (samozrejme som dostal kopec rad ako ho nastavit podla zelania, cize pre mna je to super volba). A mam rad ked nieco nejde, ked vidim chybu/vypis co mi oscam poskytuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 11:03 #5736 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec
mam obdobny postreh.
prvotne jsem mel pocit, ze s Nerine na tovarnim fw nejsou barvy az tak syte, jako s CA modulem v DVB-S tuneru v TV. kdyz jsem presel na E2, tak se mi to zdalo opet ok (nejzretelnejsi je to pri vysokem rozliseni - napr. Travel Channel, kde se mi bitrate ze vsech Skylink HD programu zda nejvyssi), ale predpokladam, ze slo spise o placebo.

co se rozdilu v rozliseni mezi dvema distribucemi tyce, toho jsem si nevsiml. kdyby se mi nestalo to s barvami, byl bych presvedceny, ze je to hloupost.
kazdopadne co mi vadilo hodne, byl chybejici automaticky format pomeru stran. pokud byl signal napr 4:3, tak se mi automaticky neroztahl na 16:9 TV. uz si presne nevzpominam, jak se to chovalo, ale bud to neslo vubec anebo jsem musel korigovat manualne resolution cudlikem na ovladaci, coz je opruz. v Engime to funguje bezvadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 11:04 #5737 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
ak by naaaahodou niekto vedel, aka je najnovsia verzia oscam pre povodne FW (nie Enigmu) bolo by super (resp. kde stahovat ich aktualizacie)
samozrejme ze rozpravam o sh4 family a Linux Base 4.2.1

no v sucasnosti mam 8557 -016C ktora mi pripada dostatocne stabilna a spolahliva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 11:14 #5738 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
som rad ze mas obdobny postreh s obrazom - takze na tom urcite cosi bude

nemam dovod "hladat" chyby ale ked sa mi nieco nepaci, tak si poviem svoj nazor ;)

ja mam program HD + klasika, cize ked vysiela 4:3 tak prehodim na klasiku (aby to natiahlo)
TV obsahuje tiez prehravac a prehravanie s nie 16:9 nema dobre vyriesene. Natiahne obraz linearne do prvej hrany (cize stopne ho horizont alebo vertikal)
FW zasa berie toto nastavenie z obrazu, cize co mam nastavene na satelit to spravi pri prehravani videa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 11:14 #5739 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec
no jasne, v tom s tebou souhlasim. oscam poskytuje rozsahle moznosti a je vyborne konfigurovatelny. ma dobre citelne logovani. mcas je zaklad, ale da se kombinovat napriklad s xcam. zalezi, co od toho kdo ceka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 11:45 #5740 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
menam s tym skusenosti (resp. xcamclient zvladnem nakonfigurovat)

vies o dakom priklade/manualy ako na mcas + xcam?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2013 12:48 #5741 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec
tam neni co vymyslet, je to predkonfigurovane. jen tomu v GUI pres xcamconfigure hodis input

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 nov 2013 08:39 #5756 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
a ten input na mcas je?

stopoval som prepinanie programov
tak je to 3,30s-4,45s

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 nov 2013 09:37 #5758 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec
ty jsi opravdu agent. co tak si o dane problematice nejdrive neco precist, nez zacnes strilet dotazy naslepo?
xcam je newcamd/newcamd525 a snad i cccam klient. pokud chces rozjet svuj box jako klient podporujici zminene protokoly, potrebujes na druhe strane server, komunikujici na stejnem protokolu. pokud si doma nakonfigurujes server, je mimo misu ptat se me, jak sis ho nakonfiguroval. kazdopane jak uz je pri stahovani pluginu zmineno, slouzi pouze pro studijni ucely.

co se casu dekodovany tyce, bavime se o firemnim fw? 4s je opravdu hodne. to se mi nezda. mam pocit, ze nekde v recenzi jsem cet dekodovani signalu s mcas kolem 1s. byl to clanek ve slovenstine v pdf. pokud si dobre vzpominam, stahl jsem ho ze stranek skytecu. i ma zkusenost byla obdobna. 4s mi trvalo dekodovani s CA modulem v TV a kdyz jsem presel na Skytec, bylo tam vyrazne zlepseni. kazdopadne Enigma2 a Oscam to umi jeste rychleji, a to za par desetin sekundy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.240 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu