Skúsenosti so Skytec

Viac
03 nov 2013 09:57 #5759 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
nevedel som o prepojeni mcas a xcam (ako som pisal, xcam dokazem nakonfigurovat - ale to je len client)

zo suboru "SkyTec-HD_recenzia.pdf"
Prepínanie programov SD
Oscam cca. 2 s
Prepínanie programov HD
Oscam cca. 3 s

pri tych casoch co som nameral mam bud zle hodinky, alebo FW (pri konfiguracii 2.11.57 a 8557) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 nov 2013 10:16 #5761 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec
mcas a oscam jsou dva ruzne pluginy, pracujici nezavisle. xcam (alespon ten, ktery jsem zkousel pod tovarnim fw.) jinak nez klient nakonfigurovat nejde, tudiz nechapu tvuj dotaz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 nov 2013 20:02 - 04 nov 2013 12:12 #5773 od casar2
Odpoveď od casar2 na tému Skúsenosti so Skytec
Zdravim Vas.
Predal som moj Vantage 8000hd, bo bol uz bez podpory.
Rozhodujem sa pred kupou Skytec HD NERINE......
Da sa tento stroj nastavit /nahrat SW+HW/tak aby mi nemrzol? Chcem len sledovat kvalitu,nehcem z nicim spekulovat,skusim si zasharovat.Planujem kupu do ellano.sk.Je kvalita obrazu porovnatelna s Vantage 8000HD na SD a HD kanaloch.Linux som nikdy nemal....

Poradte LINUX novackovi Skytec HD NERINE alebo X-Trend ET 4000???

Dakujem

Gabo,Levice
Posledný krát upravené:04 nov 2013 12:12 casar2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 nov 2013 16:42 #5797 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
no ak by Nerine tak nemrzol, tak by aj bol dobry :)
zalezi od kusu, zrovna ten moj nie je ideal, takze by som ti ho neodporucil

pred kupou som rozmyslal este nad HD-BOX FS-9105+
pocul som o nom len chvalu a vraj ma aj dobru Enigmu (ono su to hooodne podobne prijimace)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
04 nov 2013 17:04 #5798 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Skúsenosti so Skytec
Ahoj,

SkyTec a HD-BOX je jeden a ten stejný hardware pouze prodávaný pod jiným resellerem. Mají i stejný firmware. Jejich E2 ale neznám.

Ber to tak, že na každý box najdeš chválu i negativa. Jedni ti budou vychvalovat HD-BOX, jiní SkyTec, XTrend, VU+, Arivu a já nevím co ještě. Další ti je naopak budou hanit.

FW 2.11.57 funguje obecně dost stabilně a spolehlivě. Možná jsi měl opravdu smůlu na konkrétní kus. Jestli ti i po vyčištění paměti s 2.11.57 stále zamrzá, tak ho dej na reklamaci.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 nov 2013 17:16 #5799 od casar2
Odpoveď od casar2 na tému Skúsenosti so Skytec
A ked sa spytam na porovnanie obrazu medzi Skytec NERINE a ET 4000 , mam 50ˇplazmu Samsung.
Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 nov 2013 17:16 #5800 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec
taky dodam, ze predposledni verze tovarniho fw. mi pripadala hodne stabilni. je treba si uvedomit, ze se jedna o open source architekturu, kde si kazdy muze napsat a implementovat naprosto cokoliv. pouziju-li zmrseny plugin (nedejboze kombinaci dvou a vice), neni divu, ze mi box bude s nejvetsi pravdepodobnosti padat nebo mrznout. to same i o konfiguraci samotneho OS.

i E2 v bete mi prijde relativne stabilni, pokud si clovek vylozene nehraje s vecma, ktere nejsou ocividne dotazene do konce (vzhledem k vetsimu poctu pluginu a vyssi konfigurovatelnosti je teoreticka nachylnost na nestalost systemu logicka, avsak pokud clovek vi, co dela, je to bez problemu).
klasicke dekodovani obrazu a pouziti napr. newcamd protokolu funguje v poradku a stabilne

jak pise Zdenek, pokud mrzne a po erase flash a cerstve instalaci pada, pak bych reklamoval.

ten hdbox vypada naprosto stejne, jako nerine. rikal jsem si, ze to ti cinani prodaji komukoliv :lol:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 nov 2013 17:20 #5801 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Skúsenosti so Skytec

casar2 napísal: A ked sa spytam na porovnanie obrazu medzi Skytec NERINE a ET 4000 , mam 50ˇplazmu Samsung.
Dik


ja mam 59" plazmu Samsung a kvalita obrazu mi subjektivne s E2 prijde srovnatelna, jako pri vyuzivani interniho DVB-S2 tuneru a CAM Smit.
s Nerine originalnim firmwarem mi barvy prisly trosku mdlejsi a mene syte (rezimy Standard, Film a Dynamicky mi splyvaly), avsak mohlo jit opravdu jen o placebo efekt. Ted uz pres mesic pouzivam Enigmu2 a obraz se mi libi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
04 nov 2013 17:26 #5802 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Skúsenosti so Skytec
Jsou to Korejci (jižní) :-) A faktem je, že dodávají boxy pod různými značkami do celého světa.

Mám několik SkyTeců už asi 2 roky, dělám s nimi doslova psí kusy a ještě jsem neměl jediný HW problém. Podle mě jsou to docela "držáky" a mají i dobré tunery.

Faktem je, že poslední verze FW se jim moc nevyvedli (někde asi soudruzi z NDR resp. Koree udělali chybu :-) , ale to by se zase mělo zlepšit. Zatím je pořád jistota 2.11.34 nebo 2.11.57. Všichni na ně tlačí, aby FW dali zase do kupy.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 nov 2013 17:37 #5803 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
ak pozeram HD na mojej 42" tak je to super obraz, ked pozeram SD tak je to bieda (asi si vies spocitat kolko mas HD a SD programov)
skor som zbadal rozdiel pri prehravani avi, kde sa mi ten obraz vobec nepozdava

k 2.11.57 mozem povedat, ze odkedy som ju vymazal a nanovo nahral tak sa mi kusla len 1x (tymto chcem pozdravit "odbornikov" v predajni co mi predali a "prednastavili" satelit)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
04 nov 2013 17:51 - 04 nov 2013 17:55 #5804 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Skúsenosti so Skytec
Já mám jen 32"' tak to moc nepoznám. Ale on to dost často vysílá mizerně už Skylink. Prostě šetří na kapacitě transpondérů. Třeba Němci mají obraz na SD jako Skylink na HD :-(

K těm pluginům.
Nejhorší co se dá udělat, je tam nahrát všechny dostupné pluginy ... Často jsou pro různé starší verzi FW, nejsou doladěné nebo některé spolu pořádně nefungují. Tady platí pravidlo čím méně tím lépe....

EDIT: Ještě doplním. Ty pluginy nedělá výrobce. Jsou většinou od třetích stran, různých nadšenců, fanoušků apod. Takže se na jejich 100% funkčnost nedá spoléhat.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:04 nov 2013 17:55 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 nov 2013 17:54 #5805 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
predajca by to snad mohol (mal) vediet co tam ma resp. nema nahrat? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
04 nov 2013 17:57 #5806 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Skúsenosti so Skytec
Osobně bych tam nahrával jen ty nejnutnější pluginy: Mcas, Xcam, webové rozhraní a možná Fixit. Ale každý prodejce to asi dělá podle svého, nevím.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 nov 2013 18:04 - 04 nov 2013 18:10 #5807 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Skúsenosti so Skytec
FixIt na video? (mal som, nepomohlo, nepouzivam, nie je treba - hlavne FW bez CIP)
Posledný krát upravené:04 nov 2013 18:10 smoula99

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
04 nov 2013 18:12 #5808 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Skúsenosti so Skytec
Dá se i bez Fixit, ale zkousnou to jen některé přehrávače a třeba přes DLNA se mě v notebooku automaticky spouští WMP a ten to nepřehraje. Když se to prožene tím Fixitem, tak je to rychle hotové a dá se to pak přehrát všude.

Je to taková blbůstka, ale občas se dá využít :-) Hlavně u toho, kdo se moc nezná v PC a různých přehrávačích. Tak spustí jen plugin a pak kouká přes co chce.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.250 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu